Skocz do zawartości
grzegorz.p

ODCZYT tds hm digitial

Rekomendowane odpowiedzi

witam,zakladam ten topic z mysla o waszych szczerych odpowiedziach na ten temat,wiec do rzeczy,w sobote robilem kolejna regularna podmiane ,po przeplukaniu prefiltrow +puzniejszym podlaczeniu membraby i zlaniu wody przez zywice mb200 ROHM-HASS,czytnik tds pokazal mi po zywicy wynik 470PPM!!,a po membranie 45,dla mnie to byl szok,zywice wymienilem kilka tyg wczesniej,wklad na ta zywice rownierz jest nowy,kilka min puzniej tds pokazywal normalne 000

chodzi teraz o to ile tak W RZECZYWISTOSCI wam pokazuja wasze mierniki po zalorzmy tygodniowym JEJ NIEUZYWANIU ,-wiadomo iz w zywicy juz sie znajduje woda i czy tydzien tak zawierajaca wode zywica w swym pojemniku moze ulec znacznemu pogorszeniu,czy to cos jest z moim miernikiem nie tak?,pozdrawiam i prosze i podjecie tematu


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniowym nieużywaniu tds pokazuje mi po żywicy 0,00.

Pozdrawiam

seb

ps. nie zebym się czepiał, ale te orty robisz specjalnie czy to przypadek?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, jak ty to robisz?bo u mnie po przestoju pokazuje jakies 008 potem spada do zera.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, w sumie to nie wiem, po samym RO przed DI pokazuje na samym początku w porywach nawet około 40, z tym że bardzo szybko "w oczach" spada, po DI od samego początku pokazuje 0,00. Zestaw 5 mikronów, węgiel, 1 mikron, membrana, żywica, zestaw 10 cali.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam zestaw,di na litr żywicy,po membranie pokazuje 008 i po di na początku tak samo po chwili spada do zera.

Acha mam stałą dolewkę z filtra RO do sumpa


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spuszczam ok 2 L i robi się 000 na początku mam ok 040

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się ma zbiornik na dolewkę,to OK


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb,co masz ma mysli"czy te orty robisz specjalnie",jesli masz ma mysli bledy ortograficzne lub brak znakow interpunkcyjnych badz,to nie przywiazuje do tego sczerze szczegolnej wagi,[co dla ciebie oznacza slowo "orty"]

dzieki za wasze odpowiedzi,mam taki sam zestaw jak ty seb,tylko jak piszecie zaden z was nie zanotowal z tak duzego wyniku jak ja,pojemniki tez 10cali[tam wchodzi niecaly litr zywicy],jak pisalem pojmnik na zywice jest NOWY z kompletna nowa uszczelka,czy to moze byc kwestia iz tam juz ona zaczyna przepuszczac?czy po prostu zywica juz jest do wymiany? wazna wskazowka o ktorej zapomnialem wspomniec to walcze z RDZAWYM NALOTEM NA PIASKU ,w kilku miejscach,zawsze blizej skalek[4ogniska tego nalotu],czy to by sugerowalo iz jednak woda po zywicy zawiera nadal KRZEMIANY?prosze starszych kolegow o rade,pozdrawiam

@seb,edytowalem ta wiadomosc aby poprawic kilka bledow,jak cos to sorki


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.