Skocz do zawartości
techmex

Problemy z NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Robiłem dzisaj podmiane wody około 40 litrów

i wykonałem test NO3 który wykazał 20mg/l

uzywam testów SERA.Czy jest jaki dobry sposób na szybkie obnizenie NO3.Wszytskie ryby w dobrej kondycji,nie przekarmiane,nic nie padło:)

Pozdrawiam

Tomasz


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmiana wody to dobry sposób


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ile mozna jej wymienic zeby byłoby bezpiecznie?


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zakupić reduktor azotanów jeśli masz kasę a jeśli nie to posadzić glony wyzsze-mi się wydaje że zbija ten poziom, ale lepiej nie wypowiedzą sie spece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak masz filtracje rozwiazana,wiec ciezko cos radzic.Glony wyciagaja ale to dopiero z czasem.Dobrze tez jest podkrecic odpieniacz mini flotor na maxa(tak by lepiala brudna woda a nie piana).A ile masz litrow akwa? A i testy sery do najlpeszych nie nalezy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na forum opisałem działanie filtra azotanowego zrobionego z normalnego fluwala, musisz szukać tematu NO3. Ten filtr działa znakomicie ja miałem NO3 30mg/l teraz mam 0 i zwiekszyłem obsadę,samymi podmianami nic nie zdziałasz,obniżysz tylko tymczasowo poziom azotanów. Mogę ci przesłać zdjęcie na mail tego filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 litrów ,w sumpie gabka ,zraszacz 90/35/35 Deltec,odpieciacz Deltec 1060 mixer Deltec KM 500

podmiana 60 litrów co miesiac,50kg zywj skały


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest też obsada nie tylko sprzęt. Za mało podmieniasz, lepiej zrób 2 x po 40 l miesięcznie. W sumpie warto zrobić refugium z Calurepą, ale w zbiorniku bym jej nie sadził, te ciągłe żniwa mnie denerwują. Za produkcję azotanów może być odpowiedzialny ten zraszacz, z uwagi na to że masz mało skały. Dlatego zmniejsz obsadę o ile jest za duża.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie, ten zraszacz jest glownym winowajca. Jesli obsada na to pozwoli, zlikwidowalby zraszacz zupelnie - wiele osob zlikwidowalo zloza zraszane w morskich i nie slyszalem aby ktos tego zalowal.

Tak naprawde filtracja podzwirowa i zloza zraszane w kontekscie akwarystyki morskiej to dosc archaiczne metody filtracji.


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytając powyższy tekst zaproponowany przez @Ralphi, nasuneło mi sie kilka pytań, chętnie posłuchałbym co ma do powiedzenia na ten temat L.Bolesławski, więc wywołuję go do tablicy :p.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RALPHI I JAKIES SPOSTRZEZENIA MOZE KTOS JESZCZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam z Pilotem jestem ustawiony w piatek na wyprobowanie tej metody.mysle ze od razu zastosujemy duze dawki. przedstawimy spostrzezenia w sobote, ale pewnie dopiero po poludniu:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wypowiadać jak na razie zbyt krótko stosuję tą metodę. A jak wiemy tu trzeba czasu i jeszcze raz czasu i oczywiście doświadczenia żeby coś powiedzieć. Myślę że ew. pytania trzeba by było skierować do źródła.

Pozdrawiam Rafał

P.S Jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vodka methode to temat wracajacy jak bumerang i na angielskich stronach okreslano jako "myth".

Podobnie jak szkodliwosc babelkow powietrza czy 'zooanthusy' - polecam fajny artykul w refkeeping


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno metoda z wodka dziala. Jest wielu zwolennikow tej metody. Musisz pamietac, ze dodawac alkohol trzeba bardzo malymi dawkami.Powoduje on gwaltowny przyrost bakterji, ktore rozprawiaja sie z no3 i po4. Dawki zwieksza sie dziennie do momentu kiedy wartosci no3 i po4 zaczna spadac. Pamietac nalezy, ze wartosc o2 spada kazdym razem alkohol jest dodany. Odpieniacz powinien byc sprawny i wydajny gdy stosujesz alkohol.

http://babelfish.altavista.com/babelfish/urltrurl?lp=de_en&url=http%3A%2F%2Fwww.korallenriff.de%2Falkoholmethode.html

pozdr

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to boje sie wlewac "czysta" do akwa:-(


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dozowałem alkohol w moim poprzednim zbiorniku 800l przez ponad rok. Nie zauważyłem skutków negatywnych, a metoda znacznie ułatwiła życie. Przy dużej obsadzie pokolców NO2 i NO3 były praktycznie nie wykrywalne, madrepory miały się świetnie.

Z tego co wiem Leszek także stosował metodę przez chyba pół roku jednak miał problemy z utrzymaniem ph.

Jednak pierwsze co zrób to wywal zraszacz, częściej zmieniaj gąbkę w kominie i podmień trochę węcej wody. Jesli nie masz przerybionego zbiornika powinno wystarczyć.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomasz

dozuje nadal tylko w duzo mniejszych ilosciach (chwilowo 0,75 ml dziennie) Spadek pH byl spowodowany przestawieniem akwarium na sol TropicMarin pro Reef. Obecnie stosuje naprzemian TropicMarin Clasik i pro Reef, pH sie ustabilizowalo.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właczyłem w obieg Nitroreduktor zobaczymy jak sobie poradzi :)Na razie na konrolerze Mv 420 jednostek i na wyjsciu woda wolna od NO3:-),lecz dokarmian go 2 razy dziennie.Ale co do zraszacza macie racje,cos trzeba z tym zrobic.Przez 1 rok pracy było wszystko Ok.


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam wogóle ja czesto nalezy zmieniac gabke w sumpie i gdzie ja można kupic ???


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gabke gdzie kupic?, np. na Allegro , sprzedaja w calych platach

Jak czesto czyscic :p, jak sie zabrudzi

pozdrowionka


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki:)


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.