Skocz do zawartości
inmar

Dozowanie składników

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę poczytałem,trochę popytałem i wiem,że nie ma złotego środka na utrzymanie zbiornika dodając odpowiednie preparaty,to wiemy wszyscy.Są różne drogi.

Zastanawiam się na moim przykładzie co dozować ? Teraz podaję grotecha ABCM. Reef boster zacząłem podawać po kilkumiesięcznej przerwie raz na tydzień i na tym na razie koniec.Leję jeszcze ballinga,ale jeszcze mam kłopot z ustawieniem dawek,pracuję nad tym.

Zastanawiam się co jeszcze dawać Coral Snow,Amino Acid,Vitalizer,czy może coś innego ?

Druga rzecz to skąd Wiecie,że akurat te a nie inne dodatki do wody są lepsze od innych,doświadczenie,przypadek,ktoś doradził ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek , przestaj dozowac wszystkie dodatki ,kup dobra sol a wszystko bedzie OK.


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje Tropic Marine bio active czasami Praisa.


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem TM ProReef,teraz Praisa.Balligiem muszę uzupełniać składniki,ale właśnie mam problem czy ? co ? i kiedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek wpadnij kiedys to obgadamy temat.

Pozdrawiam.


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marek, a co Ci ten Balling polepsza generalnie, skoro stosujesz sól Preis? W czym Ci ta metoda tak podeszła ? Jestem ciekaw, bo mam młody zbiornik (220L) i zastanawiam się nad stosowaniem czegoś dodatkowo.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam KZ sol preise sie dlamnie popsuł, niewiem jakie masz PO4 ale przy dużej obsadzie a chyba takową masz polecam zeostart2-mi ponim bez mierzenia po4, korale zaczeły naprawde iść w góre no i bakterie polecam ja stosowałem prodibio teraz sie na zeobac przerzuciłem, węgiel używasz? vitalaizer polecam jak masz spsy jak nie to mi sie wydaje szkoda zachodu. coral snow niejest az tak istotny a chemiclean niepolecam bo niestosowałem - jest to dlamnie jeszcze niesprawdzone i ciutke zbyt cudowne

pozdro

p.s a baling przy takim zbiorniku i z przeciętną obsadą korali to mijim zdaniem obowiązkowo chyba że podmiany duże co tydzień robisz;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat, bo mialem podobny zalozyc

mam akwarium dosc mlode (ponsd 5 msc), ballinga leje od miesiaca, nadganiam jeszcze magnez i bedzie juz ok, raz na tydzien wlewam troszeczke AM trace, raz na jakis rzadki czas wlewam bio digest (mam mieszane uczucia - czasem powoduje brazowy nalot ...)

ogolnie parametry wody mam juz praktycznie wzorowe

mam sporo spsow, rosna, wygladaja niezle, ale moglyby napewno lepiej ...

pytanie mam w sumie takie jak inmar, co lac wiecej ? (sol AM wiem, ze do zmiany jak sie skonczy)

cel wiadomy, cukierkowe kolory korali i wszyscy happy :-) myslalem o marine snow

co daje zeostart2 ?


210l + 70l sump, 32kg LR + 18kg LS, OR3500, tunze 6025+6055+koralia2, odpieniacz AM T-1000, 120W LED BX

od 15.09.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo duzo podobnych tematow na tym i innych forach ale w/g mnie wszystkie urwane i niedokonczone. Przynajmniej ja nie potrafie sie nic dowiedziec od A do Z. Rowniez staralem sie pytac np tu: http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=236032#236032 ale nie mam pojecia jak dalej prowadzic baniaczek :/ . Moze udaloby sie choc raz w jednym miejscu zebrac wszystko co mozna (a nie co sie komu wydaje) powiedzec w tym temacie?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerzę temat.Zastanawiam się dalej czy lać coś jeszcze,jakieś preparaty na wybarwienie korali lub by lepiej rosły ?

Aktualnie stosuję na zmianę zwukłą sól z TM bio-acctife,leję ballinga i grotecha ABCM.Czy to jednak wystarcza i dać sobie spokój ?

Mam wreszcie idealne parametry i marzy mi się las twardzieli :)

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar tak naprawde nikt nic ci nie doradzi bo nikt nic nie wie tak naprawdę,każdy próbuje wszystkiego metodą prób i błędów,musisz sam próbować

widzisz ze każdy leje coś innego,a większość to są pierdoły niepotrzebne,w ładnych kolorowych pudełeczkach

moim zdaniem zasadnicze jest-balling,sól,bakterie,mrożonki i ew.ABCM


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.