Skocz do zawartości
geronimo76

Turboflotor 3000 Blue czy warto

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zastanawiam się nad kupnem Turboflotor 3000 Blue do nowego baniaka okolo 250-300L niestety baniak bedzie bez sumpa bo w szafce nie ma miejsca na sump wiec ten model jest wręcz idealny , tylko jak by mi ktoś napisał jak to się sprawuje czy lepiej używany (650 zł) czy lepiej kupic nowy (1100) będe miał w baniaku jakieś 30kg żywej skały 20 kg żywego piasku

koralia 3 i 2 , baniak 120/50/50 ogólnie planuje wiekszą obsade rybek , o koralach będę myłślal jak się wszystko wyklaruje , mam nadzieje ze sobie poradzi z większą ilością dziadostwa do przetworzenia , w sklepie koleś sie rozpływał na tym modelem ale w sklepie jak to w sklepie chwala co chcą

pozdr

ps czekam na podpowiedzi


Leon CUPRA rulezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie nowego ..... zasilany wydajna pompa OR 3500 pieni ladnie ustawiony na mokra piane (baniak ma dopiero 3 tygodnie watek o mojej bance masz tutaj http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=26257) caly kubek uzbieralem po okolo 6-7 dniach mimo juz znacznego obciazenia .....ryby ....... chyba sprawuje sie dobrze bo parametry mi nie skacza (dojrzewanie z uwagi na stara wode (czesc) stara skale i piach mnie ominelo) ... do kultury pracy nie mam zadnych zastrzezen choc generalnie wg mnie do ciebie jest za duzy jak wsadzisz pompe i powrot do akwarium (piszesz ze baniak bedzie bez sumpa) to bedzie to koszmarnie wygladac ... ps nie tylko w sklepach go chwala


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o Deltecu MCE600 . Nie zajmuje miejsca w zbiorniku .


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem mam 1000 blue powieszony i niestety bąble w akwarium niby on jest do powieszenia do akwarium ale on się nie nadaje do tego. Kup używany bo i tak go zmienisz :) tam nie ma co się popsuć co najwyżej posklejasz jak będzie przepuszczał bąble między 2 komorami.

Nie za mało tej cyrkulacji ?


Blenny Qube jest było 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak się zdecyduje na mercedesa (deltec MCE600) zreszta jego bedzie póżniej latwiej sprzedać w razie czego jak bym zmienial na wiekszy czy wydajniejszy,

myślicie ze za mało cyrkulacji bedzię koralia 3 plus koralia 2


Leon CUPRA rulezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie turboflotor 3000 to za duzy na twoj zbiorni,, jeszcze bez sumpa?

ja mialem turboflotor 1000 blue w baniaku 250l i na luzaku dawal rade, a kosztowal bardzo malo.

nie ma co z armata na mrowki polowac, miec otwarta glowe i dobrac sobie cos odpowiedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko własnie dużo ludzi mówi ze turboflotor słabo odpienia w porównaniu do delteca. tak poza tym na delteca nie słyszałem żeby ktoś narzekał a na turboflotor 1000 nie raz


Leon CUPRA rulezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM 1000 a AM 3000 blue to zupelnie cos innego ... ja mam np delteca dolewke (w malym akwarium w duzym mam inna)i dobrego slowa na nia nie powiem wiec nie genaralizujmy


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak tylko w porównaniach am3000 blue z mce600 spokojnie wygrywa żadko kto psioczy na niego pomimo ze jest zewnetrzny


Leon CUPRA rulezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj link do tych porównań


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mialem am 1000 blue i powiem ze byl wystarczajacy do mojego baniaka 250l, a czy lepszy to nie wiem, bo w wiekszym systemie nie probowalem. wiec proste pytanie, po co przeplacac? zeby sie lepiej czuc ze sie ma lepsze pienidło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy dobrze chodzi składa sie dużo czynników ale jelsi jest duza obsada w baniaku to jednak deltec turboflotor sobie nie radzi sprawdzałem już na wielu forach ale co kto lubi


Leon CUPRA rulezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal chcialbym link do tych porownan? :) .... czemu zawsze jest tak samo jak dochodzimy do konkretow to lipa


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.