Skocz do zawartości
Gość AnT

Narybek Chrysiptera parasema :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AnT

Witam

Dzisiaj własnie wieczorkiem koło 23.00 doznałem szoku:googleye polowałem na kraba a złapałem :

2609-narybek.jpg

2609-narybek 1.jpg

2609-narybek 2.jpg

Sorki za jakośc zdjec ale inaczej nie dałem rady.

W akwarium pływa tego dosc duzo.

Śmigają sobie z prawej strony zbiornik koło groty samca.

W dzień ich nie widziałem dopiero teraz jak latarką poświeciłem jakieś plamki zaczeły sie świeci.

Żonka jak zaobaczyła też mówi ze takiś narybek.

I tak dwie szuki mi sie udała złapac do kubka 0,5L.

Oczywiscie wróciły do zbirnika.

Miałem jutro podmianke robic i sie teraz zastanawiam?

I czym to wogóle teraz karmic bo ztego co widac to juz woreczka żółciowego nie posiadają , więc pare dni musza juz miec :)

Pozdrawiam Daniel M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Wieczorkiem postaram sie dzisaj lepsze fotki dodac.

Jak złapie ponowb=nie do pojemnika pływajace sztuki.

Kiełże to to niesą na pewno.

Krewetki też raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie też wygląda na narybek, pewnie w tym miocie będzie Ci ciężko utrzymać, ale skoro był jeden będą i inne.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie na 100% narybek,brak woreczka żółtkowego oznacza ich kompletną samodzielność pokarmową,pewnie żyje w twoim akwa plankton którego nie widzisz "gołym okiem",teraz najwazniejsze żeby nie weszły w skład diety innych stworzeń w zbiorniku,trzymam kciuki i czekam na dalsza relacje:clapping


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

A podmianke moge smiało zrobic, bo powiem tak pokazało sie letkie cjano i musze cos z tym zrobic.

Szkoda narybku i cjano zeby nieszło dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Moze ktoś podpowie czym to karmic ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na mysis,ale może się mylę.:)


90*50*50,sump96l,30kg LR,Deltec AP600,Eheim 1250 obiegowa,cyrkulacja Marea 3200 i koralia evolution 4000,oświetlenie DIY 6*39W,Lajon112,dolewka SP 300,filtr przepływowy diy na absorber fosforanów i węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz może u ciebie w sklepach zoologicznych są żywe planktony,takie w woreczkach:cyklop,wrotka,pantofelek,potem spróbuj przejść na suchy,też dla narybku(ostrożnie z dawkowaniem żebyś zupy nie zrobił)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Czyli krótko mówic prawie tak jak przy słodkim ? prawie -karmienie narybku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie wyglada jak narybek choc bardzo dziwne jest ze pojawia sie noca. Sprobuj sie przyjrzec dokladnie ogonowi. Masz pol na pol szanse ze to mysis jednak.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Właśnie dzis wieczorkiem do zrobie :)

A jak mysis ? to tez moze byc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są na tyle wyrażne że widać małe rybki.Przecież z tych plamek można rozpoznać oczki,brzuszek, długi ogonek więc żadne tam mysis..

Kiedyś miałam małe apisto w pierwszych 2 tygodniach wyglądały identycznie jak te ze zdjęć i tez narybek siedział po kontach w ciemniejszych miejscach.Nie miałam żywego pokarmu wiec pływaly w małym pojemniku z napowietrzaniem i w zupie z suchego udało mi sie wtedy odchować 10 szt.Przyczym woda podmieniana codziennie. Z morskimi dużo ciężej bedzie..

Gratulacje!:) i życze powodzenia:):D


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne jest to troche bo z tego co sie orientuje narybek wszystkich gatunkow podaza za swiatlem poniewaz plankton odruchowo tak robi. Pamietacie ten numer z karmieniem narybku z okrytym szczelnie akwarium i silnie oswietlonym otworem? W strudze swiatla zbieraly sie wrotki i pierwotniaki a wraz z nimi narybek. I udalo sie wykarmiac spora czesc tzw. 'problematycznych' ryb wielu gatunkow. Wiec reasumujac - narybek w dzien jest akrywny, w nocy chowa sie przed drapieznikami. Mysis dokladnie odwrotnie. Stad moje watpliwosci. I tylko stad bo jak napisalem wczesniej faktycznie wyglada na rybke :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym piszesz chodi też o tym słyszałam i czytałam. Ale może z chrisipterą jest inaczej,może instynktownie chowa się i dzięki temu widzimy własnie te zdjęcia.

Tak naprawde co my wiemy o narybku ryb morskich.. konkretnych gatunków jak i ogołu. Niestety niewiele.. no ok przynajmniej ja niewiele w tym temacie wiem.

I własnie dlatego AnT jest szczęściarzem że może obserwowac tego typu zachowania u siebie w zbiorniku.

I prosze o więcej info AnT co tam słychać, tak dla potomnych:)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnT -jak chcesz skorzystać to mam prosty sposób,weż wiekszy słoik,owiń krawędz gąbką akwarystyczną,słoik przymocuj w rogu akwarium(sznurek+przylepce)małą pompeczką przez wężyk podaj wode do słoika(na wężyku można zrobić słaby węzełek do regulacji ciśnienia wody)nadmiar wody ze słoika przepłynie przez gabkę a rybcie zostana w słoju,w ten sposób będą miały tą samą wodę co do tej pory(skład,temp.,natlen.)a syf i resztki pokarmu osadzą się na gąbce którą TRZEBA PŁUKAĆ,wrzuć im jakąś alge albo skałke żeby sie nie stresowały,ja tak wiele razy odchowałem młode rybcie ale słodkowodne,myśle że różnicy nie będzie i że jest to najtańszy i najszybszy sposób na odchowanie narybku,ja niedługo stawiam kotniki,powodzenia i pozdro:waving


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Ja myslałem zawiesic kotnik w akwarium ze siadki tak ze wiec woda będzie spokojnie przepływac a narybek bedzie bezpieczny.Można je kupic w akwarystcznym.Fotki oczywiscie dzis zrobie jak bede jeszcze młode( mam taka nadzieje).Juz do zdjęc podejde ze spokojem

Pozdrawiam Daniel M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotnik z siatki odpada >> Jak w takim siatkowym kotniku nakarmisz larwy wrotką? W 5 s po wlaniu wrotki w siatkowym kotniku wrotki nie będzie. A potem jak będziesz je karmił baby brine shrimpem to też nic z tego nie wyjdzie bo artemia bez problemu wypływa ze siatkowego kotnikowiska.

Larwy zapewne wyległy się przed tym jak je zauważyłeś. Jeśli w baniaku masz odpieniacz z "pompą tworząca pianę" to na bank nie masz planktonu. Zresztą pewnie masz tez pompy cyrkulacyjne nie pozabezpieczane gąbkami... Więc nie ma szans na to żeby larwy w głównym baniaku przetrwały. No może jeśli będziesz miał bardzooo dużo szczęścia to z 1 sztuka wyżyje. ale to tak jak byś w totka wygrał.

Szkoda że z warszawki nie jesteś... u mnie planktonu jest sporooo więc podzielił bym się.

looknij tu:

http://www.marinebreeder.org/phpbb/viewtopic.php?f=171&t=5090


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi podobne stworzonka pływają nocą szczególnie w sumpie jak małe samochodziki. Bardzo szybkie.

Ma nadzieję , że Ant-a to sa rybki a nie mysisopodobne robaczki.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź mikroskop [najprostszy optyczny "prześwietleniowy" wystarczy >> taki za 200 zł np z medniamarkt] a jak jestes nauczycielem to w szkole powinny być nawet lepsze tzw biologniczne... >> złap jednego i zobacz co to jest. Jak to narybek to co ci szkodzi próba odchowania...

ANT jak tam narybek?? Żyje coś?? Przygotuj się na drugą próbę bo jak raz był narybek to napewno będzie i drugi raz...


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Witam

Wczoraj wieczorkiem patrzyłem ale jakos nic :-(

Ale widze samiec juz coś tam sie kreci.

Tak ze wiec szykuje sie drugie podejscie zobaczymy.

Jakis zbiornik może czeba najlepiej skombinowac.

Pozdrawiam Daniel M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik to pikuś >> skombinuj lepiej wrotki i fito i zacznij je masowo hodować tak żeby mieć z 20 litrów gęstej wrotki pływającej w fito


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Witam

Robiłem porzadki w baniaku i jest ikra.

Poszła do kotnika,zobaczymy.

Smiec okrutnie mnie atakował.

Pokarmy bede kombinowal jakie sie tylko da jak sie wykluja.

Pozdrawiam Daniel M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#243107 AnT :

Smiec okrutnie mnie atakował.

Kaganiec gadowi i uwiązać do skały :strutin


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Witam

Jakims sposobem udało mi sie :)

Własnie zaczeły sie wyklówac.

Zdjecia moze jakies jutro jak sie uda zrobic moim aparatem.

Narazie juz pare sztuk pływa zobaczymy ile sie wykluje.

Troszke niedopilnowałem:banghead ułozenia groty jak dałem do kotnika.

Mogłem ją dac odwrotnie:cursin

I powietrze podeszło ikre i jakies 50% poszło na straty zanim sie wyklóło (pleśń).

Ale zato nauczka na przyszłosc.

Tak ze wiec pogejscie jak do pielegniczek narazie na dobrej drodze.

Zobaczymy ile bedze do rana.

Teraz jakos to wykarmic:bow

Pozdrawiam Daniel M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.