Skocz do zawartości
Jader

Kratka spływu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ta kratka, przez która spływa woda do komina spełnia jakieś istotne funkcje? Tak się zastanawiam czy ma sens, bo poziom wody z rewizją mam wyregulowany tak, że raczej nie będzie chlupało, a straszny syf się na niej zbiera.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o jaka kratkę dokładnie Ci chodzi? Na rurze spływu? Na rewizji?

Bo u mnie woda do komina wlewa się przez grzebień, a nie przez kratkę.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po grzebieniu na kominie jeszcze taka czarna kratę z dziurami. http://www.sklep.aquamedic.pl/index.php/product/show/id/5815 Dostałem w komplecie z cała hydrauliką, przyciętą na wymiar komina, to tak zamontowałem :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna zapobiegać chlupaniu, ale nie jest konieczna. Możesz wywalić.

Tylko jak wywalisz, to pomyśl o jakimś sitku na spływ, bo jakby jakiś ślimak wędrowniczek wlazł do rury, to może zapchać.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka kratka zapobiega wpadaniu ryb do komina.

Nie posiadam takowej :)i regularnie gimnastykuję się by wyłowić babki z komina.


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mi przez grzebień nic nie przeskoczyło. Boję się, że na kratce też za dobrze by takiej rybie nie było... Tak czy inaczej chyba zaryzykuję i wywalę.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie jeszcze myślę, czy może ta kratka nie jest jednak pożyteczna... Rosną na niej głównie glony (w sporej ilości). Może działa jak taka namiastka algaescrubbera? W sumie lepiej, że rosną na tek kratce niż w akwarium (nie to, żeby mi nie rosły wcale w akwarium :/).


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.