Skocz do zawartości
smk

Wszyscy mają idealne parametry? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Sól Preis. W sumie nie mierzyłem roztworu - na razie tak bardzo mnie to nie martwi wobec małej ilości życia. Podmiany co drugi tydzień ok 15%.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralom zdecydowanie lepiej odpowiada srodowisko , gdzie NO3 jest lekko obecne. Przy zerowym poziomie zaczna głodowac po pewnym czasie . Jko pierwsze dadza znac po sobie LPSy takie jak scolimia , cunarina , blastomusa . Potem również SPS y sie umonmą , więc lepiej zapobiegawczo nie dopuscić do zera. Osobiscie dodaję odrobine CaNo3 , a wczesniej NaNo3 aby jakiś śladowy chociaż poziom pokazał test np 1mg/L.

W przypadku zerowego poziomu PO4 robi sie niebezpiecznie i trzeba uważać , bo do utraty acropor tylko krok.

Jednak taki poziom jest ciężki do osiągnięcia , jesli w zbiorniku sa ryby.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli,co wychodzi na to że tylko ja mam zawsze takie bagno w akwarium ;)

Choć jak już pisałem jakiś czas temu w innym poście, co test to inny wynik. Z tego co mam na chwilę obecną w szafce to:

NO3

Tropic Marine = 0, Salifert = 5, JBL = 10

PO4

Salifert =0 , ROWA poza skalą ;)

Ca i Mg nawet nie było sensu mierzyć bo mam na razie tylko 2 korale, a podmiany regularne.

Także może problem tkwi też w testach.Pomijam już fakt że jako spektrometru do rozróżniania kolorów używam żony ;)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi @smk..jesteś tak ,jak i ja pare ładnych lat na tym forum...widzisz ja osobiscie też mam upadki (czyt,Ca ,kh.) i etc..Dla czego nie pisze o tym ..hmm zasadniczo sam zawsze rązwiązuje swoje problemy ..A i zawsze moge liczeć na pomoc starych morszczaków ...Jak chce dotrzeć do tematu dzwonie do np .Andrzeja .Czeresta ...i wiem wiecej niz bym całe fo rum objechał od dechy do dechy..A dla czego ?? bo tu są tematy rozmydlone..Sam odstawiłem teraz mixer ,przyszedł Baling ..i mam problemów od wuja ..Nie pisze w tym temacie bo jak podkresliłem ..staram sie je przy małej pomocy kolegów z forum rozwiązac sam ..pozd. ...To takie moje małe wyznanie ;)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240383 piona :

Drogi @smk..jesteś tak ,jak i ja pare ładnych lat na tym forum...widzisz ja osobiscie też mam upadki (czyt,Ca ,kh.) i etc..Dla czego nie pisze o tym ..hmm zasadniczo sam zawsze rązwiązuje swoje problemy ..A i zawsze moge liczeć na pomoc starych morszczaków ...Jak chce dotrzeć do tematu dzwonie do np .Andrzeja .Czeresta ...i wiem wiecej niz bym całe fo rum objechał od dechy do dechy..A dla czego ?? bo tu są tematy rozmydlone..Sam odstawiłem teraz mixer ,przyszedł Baling ..i mam problemów od wuja ..Nie pisze w tym temacie bo jak podkresliłem ..staram sie je przy małej pomocy kolegów z forum rozwiązac sam ..pozd. ...To takie moje małe wyznanie ;)..

Czyli wychodzi na to, że to forum jest niepotrzebne. ;)

Nie mów tego moderatorom, bo im będzie przykro. ;)


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubie to forum odpisałem troche prawdy ...zauwaz ze napisałem... ze tematy sie (rozmydlają) A za mnie kolego nie pisz ...moder,czy nie ...Nie napisałem ! ze forum to kicha !!! tylko odp. w tematach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam idealnych parametrów,czasami mi oczy wychodza patrząc na skale:googleye testów a jednak wszyscy co widzą moje akwa dziwią się,jak to możliwe?A tak na marginesie piona ma za***isty kawałek oceanu w domu


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzejanc

_____________________________________________________________________________________

"Wystarczy kropla zielonego płynu na dobę, chyba ostatnio ruskie dużo tego tracili po zimnej wojnie, tylko musi być dobrze wzbogacona kropelka."

_____________________________________________________________________________________

mozesz bardziej sprecyzowac o co chodzi?

@Grzegorz Dyzma

_________________________________________________

"...rozpoczac dozowanie jodu kupil jodyne i dodal krople."

_________________________________________________

i co w tym zlego?

Sam dozuje jedna krople plynu Lugola i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tak jak czytam, to mało kto ma parametry w normie. Dlaczego więc jak ktoś ma problem, to od razu pojawiają się pytania w stylu: jakie parametry, jakie azotany, azotyny, zasolenie, jaka sól itp...? ;) A okazuje się, że można mieć piękne środowisko bez tego, jak pisze RA345. Wiem, wiem co niektórzy zaraz powiedzą, że wszystko to tykająca bomba... Murphy miałby zapewne na to kilka reguł do natychmiastowego zastosowania ;)

Ciapek: czytaj między wierszami.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba inaczej myslimy. Jak dlugo ma sie piekne akwarium, tak dlugo nie musisz mierzyc parametrow, to jasne (choc kiedys mozna sie spoznic). Gdy masz obsade za kilkanascie lub wiecej tysiecy i korale zaczynaja podupadac, to nie bardzo zaczynasz ryzykowac "na oko" tylko przeprowadzasz kilka testow.

Albo,

wyobraz sobie, ze ktos Ci opowiada, ze padaja mu ryby i korale. Jak mu pomozesz z pelna odpowiedzialnoscia Twoich podpowiedzi?

Ma zmienic wszystko czy masz inny pomysl?

Moze sie myle, ale raczej nie czesto widuje sie tu osoby, ktore "nigdy nie testuja wody" i ktore pomagalyby osobom, ktore tez nie testuja.

Przciez to bez sensu.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.