Skocz do zawartości
Azmodan

izolatka dla pokolca

Rekomendowane odpowiedzi

Po cało dniowej wojnie miedzy flavescens i xanthurus udało mi się tą bardziej agresywną złapać (mojej żonie :love) i wsadzic do izolatki.

301-pict1683.jpg

Jak myślicie przestaną walczyć jak tam troche posiedzi ??

żółta pływała pare miesięcy a niebieska wsadzona wczoraj. Dziś w akwa było naprawde siwo. A ryby troche poszczerbione płetwy i kilka cięć skalpelem


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azmodan, imo, to będzie jeszcze gorzej, jak flavescens sobie tam posiedzi, to ta druga bestia się przyzwyczai się, że ma cały baniak dla siebie.Jak ją wypuścisz z powrotem, to wykopią topór wojenny.

Jest to moja opinia, nigdy nie miałem takiego przypadku, więc mogę się mylić, na pewno ktoś bardziej kompetentny się jeszcze wypowie.

Pozdrawiam i życzę unormowania sytuacji

A poza tym to Ci flavescens będzie się mocno stresowała


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam jeden ,dosc skuteczny sposob na to by przestaly walczyc , mianowicie poprzestawiac skalki , dobrze je wczesniej pompa po wierzchu oplukac tak zeby zapomnialy ze znaczyly sobie te skaly , wtedy je obie odlowic do tego pojemnika niech posiedza za kare i po np; 2 godzinach wpuscic na nowe terytorium (obie jednoczesnie ) takjakbys je kupil przedchwilka i wpuscil do baniaka :p

Bardzo czesto to pomaga , powiem nawet ze w 70 %

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam je wsadzić obie do tego samego małego pojemniczka ??

To go chyba rozsadzą :p


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie , nie beda sie tam bily wogole , tylko wyplucz ten pojemnik najpierw i wsadz je tam jednoczesnie , nastepnie skale przeplucz pompa , poprzestawiaj ja pozniej tak zeby " zdurnialy " bo pokolce to jak psy znacza swoje terytoria ..wiesz co mam na mysli :p

Poznije je wpuscisz obie i nie powinny sie juz bic , odrazu im cos sypniesz do zarcia zeby sobie jadly , plywaly i podskubywaly jakiegos liscia salaty :p

Powinno wypalic :p jezeli nie pomoze to powinienes jedna sprzedac proponuje , bo mozesz stracic obie :p dostana z tej walki (stresu) kropek , infekcji co = najczesciej zejsciem :p

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jutro sie za to zabiore. Teraz i tak już maja noc.

Jeszcze jak długo je czymać poza zbiornikiem ??


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo ze nie dzisiaj ;)hehe , powinno pomoc :p

pozdr...

Ps; Z pokolcami to tak jest , ladne ryby ,ladnie plywaja itd... juz nie chodzi oto ze troche to nieladnie wyglonda jak sie zalatwiaja na bialy piasek , ale czasami to plywaja rok , dwa w zgodzie a jak im cos nagle odbije to walcza niemal ze do zabicia .

Myslalem teraz tez nad tym zeby wpuscic do nowego zbiornika ladnych duzych pokolcow , zrobic baniak z koralami mieszanymi (twarde , miekkie ) ale chyba jednak zrezygnuje i zrobie baniak z samymi twardymi koralami plus jakas tam mala drobna rybka .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze 1 metoda mniej tak pracochlonna mianowicie umiesc lusterko w wodzie niech sie zobacza powinna zaczac bic lusterko co odwroci jej uwage od drugiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walnie mocniej w lustro i 7 lat nieszcześcia :p

Pomysł ciekawy, sprawdze to jak nie uda mi się złapać niebieskiej dzisiaj


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak łatwo jest złowić rybe :p

W dzień prawie niemożliwe a w nocy śpi pod skałą ...


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzuć siatke, zastaw żak, albo inny sposób bierzesz dwa kabelki podlanczasz po 220V wkladsz z bezpiecznej odleglósci do akwa i sukces w odlowie wszystkich zwierzakw gwarantowany:) Widzialem na jakims filmie jak to sie robi:) Wszystko od razu wyplywa na powierzchni i tylko elgancko podbierasz to co Ciebie interesuje:)


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem z Bialobrodym i Flav, tlukly sie strasznie, poprzestawialem skaly wczesniej je odlawiajac, nie pomoglo, mimo tego ze bialobrody byl wiekszy to ciagle obrywal, w koncu odlowilem znowu Flav i dalem do kumpla na klika dni, znow poprzestawialem skaly i wpuscilem z powrotem pomoglo ale i tak czasami sie tukly, kupilem Naso i przeszlo im calkowicie "gdzie dwoch sie bije ..... :p"

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało sie złapać - znowu mojej żonie :p

Od wczoraj obie rybki pływaja w małym 20 litrowym baniaczku. Rano sie jescze szturchały a teraz nie zwracaja na siebie uwagi.

Wieczorem poprzestawiam jeszcze w aqwa i nanoc je wrzuce.

Chyba ze to jeszcze za wcześnie ??


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie walka Zebrasomy Xanturum i Flavences trwała 2 dni po czym teraz pływaja jak najwieksi przyjaciele:)


400L 50kgLR 40kgLS 2x18W T8 1x250W TurboSkimmer 1250 Kalkwasser KM500 grzałka 2x150W, cyrkulacja (3000L/h), DT Niveaumat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyłowieniu obie pływały przez 3 dni w 20litrowym zbiorniczku. Poprzestawiałem troche w głównym baniaku i po wpuszczeniu już sie tolerują :)


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.