Skocz do zawartości
shoovar

Bielejąca Ricordea

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 2 tygodnie temu kupiłem jedną główkę Ricordei Florida bez skałki.

Grzybka posadziłem na skałce w miejscu gdzie przepływ wody jest słaby do umiarkowanego, światło też umiarkowane. Niestety ciemnozielona na początku ricordea w tej chwili jest prawie całkowicie biała, przyrosła do skały, ale kolorem przypomina zielone zakreślacze. W nocy leży jak biały zdechły flak, w dzień pompuje się, ale do dużo mniejszej średnicy niż na początku i cały czas traci kolory.

Parametry wody podam w razie potrzeby później, bo mam w domu zapisane, ale z tego co pamiętam NO3 pomiędzy 2 a 5, NH4, NO2 niewykrywalne, PH 8,2; KH z tego co pamiętam chyba 9,6. Wszystkie testy Salifert, NO2 - JBL.

Na zdjęciu widać gdzie ricordea jest umieszczona: to ta jasno zielona plama na środkowej skale.

http://4.bp.blogspot.com/_UgRVhTs_9y4/S4OKnm-UIaI/AAAAAAAAAEc/iaeqyARg48c/s1600-h/P2220103.JPG

Jak można próbować uratować tą ricordeę? Przez chwilę blisko niej stała euphylia (kilka godzin) bo nie doceniłem rozmiarów do jakich ta ostatnia może sie napompować, ale utrata kolorów zaczęła się wcześniej.

Próbować oderwać ją od skały i przenieść w inne miejsce? Próbować jakąś chemią? Czy obserwować i mieć nadzieję, że odżyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile to akwarium ma bo wyglada na swieze?


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac po tym co rosnie na szybie to raczej nie takie świeże


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shoovar na poczatek to kup sobie lepiej lepszy odpieniacz i moze tego slimaka zajaca zeby ci te glony zjadl. ocelarisy karm z reki zeby ani odrobina pokarmu nie zostawala niezjedzona. z tego co widac na focie to masz glony jak na molo w Sopocie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK: coś mi się nie chce otworzyć link.

@Ra: mam 72L + panel i uważasz, że miniflotor nie da rady? Wydawało mi się, że to w sam raz? Co miałbym wg Ciebie sobie wstawić? Co do glonów, to rzeczywiście coś z nimi trzeba będzie zrobić w końcu. Generalnie nie spiesze sie z niczym i nie potrzebuje ładnego, czystego akwarium na jutro, ani na pojutrze. Cyjano mam nadzieje zejdą same, trochę im pomagam odsysając, a na porządnego glonożerce też przyjdzie czas.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien sie otworzyć... ale zacytuję kawałek

Kiedyś zachorowałam na ricordee. Kupiłam 3 kolory wysyłkowo(jak to sie pisze w renomowanym sklepie) Przyszły w dobrym stanie, aklimatyzacja itp. Po tygodniu zaczeły się kurczyć i zanikać. Po jednym została kluska wielkości kilku mm na skale, a 2 pozostałe znikneły. Stwiedziłam,że pewnie wymagające i do moich 33 litrów się nie nadają.

Ale zanim zauważyłam, że padają zamówiłam jeszcze trzy u grupowicza, też wysyłkowo. Jakoś głupio mi było wycofać się więc przyszły. Raczej w dziwnym stanie -bo prawie przeźroczyste (!) Na skale jeszcze była kluska po poprzednim. Postanowiłam je sprzedać- oddać, ale cos mi wypadło...i

Po tygodniu nabrały kolorków i napompowały się. Mam je do dzisiaj w zwiekszonej liczbie. Akwarium zaglonione prowadzone byle jak, świetlówki chyba trzyletnie...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sam widzisz po swoim akwarium miniflotor nie daje rady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK: dzięki. Zobaczymy co z tego będzie. Znalazłem w dziale koralowce topic, gdzie napisane było o wymianie zooskantelli przy zmianie zbiornika. Jeśli to prawda, to zostaje czekać i obserwować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj w ekipę jedząca glony - ślimaki Strombussy ,turbo, jakieś kraby - najlepiej Mitrax bo masz problem z zieleniną.

Ogolnie fajne ułożenie skały ;)

Powodzenia i do zobaczenia

Tom


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.