Skocz do zawartości
Gość buczi82

CYCLE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Witam

1.

Jak podajemy cycle i kiedy przechodzimy na dawkowanie tygodniowe ???

Cycle mam takie :

http://img6.imageshack.us/img6/5466/24022010101026.jpg

mam okolo 90L, obecnie zapodaje okolo 15ml dziennie, przez tydzien, ale nie wime kiedy przejsc na dawke tyg :/

2.

drugie pytanie to chodzi mi o pompke do mini, nie wiem czy nie jest czasem za slaba, odpienia dobrze, ale moze jakies uwagi i porady na ten temat:

pomkpa: elite 800

http://www.zoologiczny.sklep.pl/Elite_800__25_45___199

a to efekt 5-7 dniowego odpieniania, chyba, dokladnie nie pamietam ile dni:

image0204a.jpg

3.

no i jeszcze jedno pytanie, jak juz pisze to pisze wszystko ;)

baniak ma okolo 2tyg, zrobilem wstepne testy i wychodzi mi ze mam za malo Mg okolo 660-700, testy saliferta...

i teraz nie wiem czy trafilem na trefny jakis czy moze mam za malo, zamowilem nastepny test tej samej firmy, ale inne opakowanie, moze test jest jakis trefny i poazuje jakies glupoty, ale jesli moze ktos kiedys sie spotkal z takim przypadkiem, a u mnie test (odpukac) pokazuje ze tyle jest, co musze zrobic, jakies uzdatniacze czy cosik ???

4.

i jeszcze cosik ;p

chodzi mi o oswietlenie, obecnie mam 2x24W T5 i 1x 15W T8 (niebieska), baniak okolo 90L wiec to za malo, postanowilem to zmienic i wywalic T8 i dorzucic 2x24W T5 moon light, czyli razem bedzie 96W czy to bedzie za duzo czy ujdzie ???

wiem ze to zalezy co bede chcial 3mac, w sumie to co kazdy na poczatku, 2 blazenki i cosik co jest proste w utzrymaniu na poczatek...

narazie to tyle ;)

dzieki wielkie za wszystko ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. Cycle lałem tylko raz przy starcie baniaka więc niech wypowiedza się ci co leją ciągle ;)

ad2. Kiedyś do mini stosowałem elite 802 i było gites

ad3. Z tego rodzaju testami poczekaj az baniak dijrzeje i go zasiedlisz bo na razie nic ci to nieda ;)

ad4. Na poczatek wystarczy tak jak masz a przy obsadzaniu dodasz kolejne żeby było 4x24W i będzie sii

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1.

Ja mam około 260L wody w obiegu + 40kg LR + 27kg LS i lałem tak:

dzień 1 (włożenie skały) - 125ml

dzień 2 - 125ml

dzień 3-6 - 100ml

dzień 7-10 - 75ml

dzień 11-14 - 50ml

dzień 15 - 75ml i od tego momentu przeszedłem na cykl tygodniowy.

Możesz sobie obliczyć proporcjonalnie, ile wyszłoby u Ciebie.

Są to dawki o grubo ponad 50% niższe od tego co zaleca producent przy moim litrażu (w zależności od dnia, bo niby przez pierwsze 2 tygodnie powinno się lać codziennie tyle samo - u mnie 175ml, a pierwszego dnia nawet 250ml). Mimo tego, kilka osób zwróciło mi uwagę, że leję za dużo i chyba mieli rację - dlatego od 7 dnia zacząłem zmniejszać.

W każdym razie nie zauważyłem żadnych oznak przedawkowania. Parametry w normie. Poza glonami zielonymi w pełnym rozkwicie (albo Hair Algae, albo Byropsis sp) nie ma oznak żadnej innej plagi (odpukać).

Na resztę zako już odpowiedział.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1.ja dolewam po kazdej podmianie wody raz w tygodniu

ad2. ze zdjęcia widać że pieni dobrze

ad3 możesz za 2 tyg. zrobić test na no2 jak jest 0,0 to startuje póżniej no3.(baniak dojrzewa)

ad4 kolega zako gada sii

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

a wiec tak:

1. leje codziennie okolo 15ml na 90L, od poniedzialku przejde na cykl tygodniowy...

2. no niby tak, ale ta pompka to max 90L a na innym forum napisali ze powinna byc minimum 150 na taki litraz, wiec chyba zmienie na 150 tetre albo cosik innego

3.testy robilem 3 dni temu:

salifert

Ca 350

Mg 660

Kh 6.4

pH 8.3

nh3 + nh4 <0.25

no2 0

no3 10-25 API(reff master) 0

4. no swiatlo zmienie za niedlugo z tego wzgledu ze zmieniam obudowe i chcialbym tam, to juz wszystko wmontowac, ewentualnie nie podlacze jednej i bedzie 3x24W ;)

dzieki wielkie za wszystko, odezwe sie jak przyjdzie test ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ehhh i mam problem :/

przyszedl test i to samo :/ tylko ze testy taki sam :/ a mial byc inny, boshe :/

co teraz ??? jakie dopalacze itp ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem w czym masz problem i po lejesz to cyclo ? Co do Mg to za to odpowiedzialna jest sól. Co używasz ?

A w ogóle to napisz co tam masz w zbiorku- jaką skałę i ile . Samo lanie cyclo nic nie da. Musisz mieć coś co "brudzi" wodę . Cyclo to bakterie ale one muszą mieć papu. Ludzie co leją to regularnie mają duże obsady i pomaga im to zbijać NO3 ( teoretycznie) . A normalnie można nalać to na początku kilka razy ( ja dałem jedną kapsułkę na start + woda z dojrzałego zbiornika) , a nie lać nie wiadomo ile i po co.

Aha i podbij to KH wyżej bo tu widzę problem - będą duże wahania PH a zwierzaki tego nie lubią.


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kiedyś Ci napisałem, że prawdopodobnie masz sól do akwarium fish only, czyli tylko ryby bez korali. Niestety patrząc na link do Twojej soli to się potwierdziło. Zmień sól na tą:

http://cgi.ebay.co.uk/Wave-Optimum-Professional-Sea-Salt-Mix-20-KG_W0QQitemZ140365811787QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item20ae74504b

Ta jest przeznaczona do akwarium rafowego więc i magnez się znajdzie na odpowiednim poziomie.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

dzieki wielkie za pomoc ;) tak to bym pewnie siedzial i wymyslal jakies dopalacze ehhh

dzisiaj jade po sol ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.