Skocz do zawartości
Raf

Check

Rekomendowane odpowiedzi

pl-18w 10000k tak sa oznakowane lampy bez skazy nie wiem jak te inne a chcialbym je wymienic nie wiem jak ich szukac w necie ?4727-calosc.jpg dokupilem korala oraz zonthausa i grzybki wszystko jakos sie trzyma robie dolewki z wody narazie bez soli wybieram sie niebawem do sklepu po pare rzeczy przydatnych nie mam soli testow dokarmiam korale nanno reef coral food (ocean nutrition. zasolenie spado z 1.030 do 1.025 widac jeszcze resztki po glonie ktorego usowalem zastanawiam sie jak go zwalczyc moze vodka method ?4727-lampy.jpg


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf niestety obecnie w UK nie kupisz dobrych swietlowek typu Power Compact. Swetlowkami firm Daylight czy RedSeaMax ktore sa w sprzedazy zorganizujesz sobie wiecej akcji z glonami niz masz obecnie. Przydaloby sie zaczac robic podmianki , a nie tylko uzupelniac odparowana wode. Poprawisz jakosc wody w akwarium wymienisz swiatlo to i zielsko zacznie ustepywac.

Gdzie zaopatrujesz sie w wode RO? Sklep czy produkujesz sam?

W sklepie popytaj o Power Compacty firmy Arcadia moze jeszcze beda mieli.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda kranowa, filtruje ja tylko przez filtr brita usowa ciezkie metale chlor i jego pochodne.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kranowa to nie jest dobre rozwiazanie. Krzem nie jest metalem ciezkim a jednym z glownych powodow dino. kup rodi. Nawet jesli nie pomoze to skreslisz z listy podejrzanych zla wode.

Pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapomnij na razie o wodce chcac zwalczyc glony.U mnie woda w kraniee ma NO3 na poziomie 15ppm

W akwarystyce morskiej woda RO+DI to podstawa i bez tego ani rusz. Jej czystosc jest tak wazna jak sterylnosc sali operacujnej w szpitalu. Zapytaj w lokalnym sklepie pewnie sprzedaja a kosztuje peny. Przydaly by sie przynajmniej takie testy jak NO3, ph, kh firmy SALIFERT. W sklepach internetowych znajdziesz je o wiele taniej.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO dobrego sklepu mam kawal drogi wiec moze lepszy bedzie zakup jakiegos dobrego filtra w dobra cena i jakosc ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.