Skocz do zawartości
Eqilibrum

Neoglyphidodon crossi,Chrysiptera parasema,Chromis viridis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do osób które mają rybkę (Neoglyphidodon crossi): Jaka jest jej agresja?

Dlaczego? Ponieważ na chwilę obecną mam 2 szt, 2szt Chrysiptera parasema i 3 szt Chromis viridis.

Zyły w zgodzie 3 dni po czym akwarium zostało podzielone między 4 pierwsze a biedne chromisy zostały zastraszone i chowają się za skała, wychodzą tylko na karminie.

Bardzo podobają mi się chromisy i te chcę zostawić, natomiast pytanie co z pozostałymi?

Jest jakaś szansa na to że się pogodzą, czy to zakończy się tragicznie jak je zostawie w takim skałdzie?

Prosze o rady.

Pozdr.


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nawet nie wiedziałem że mam w mieście kolejnego morszczaka ;)

Boję się, że lepiej nie będzie. W sumie i tak nieźle że te cztery garbiki się nie tłuką między sobą.

Jeśli garbiki nie będą się jakoś szczególnie pastwić nad chromisami, to może się jakoś z czasem będą tolerować, ale miej na nie oko - u mnie z pięciu parasemek najsilniejsza była bardzo złośliwa w stosunku do pozostałych, nie tylko przeganiała je z rewiru, ale goniła uparcie po wszystkich zakamarkach. Po odłowieniu i tak któraś z pozostałych robiła się paskudna, aż zostały dwie które jakoś się dogadywały. Wredne są. O Neoglyphidodonach info jest skąpe, ale piszą że z wiekiem robia się agresywne, więc sam widzisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to witam Krajana ;)

Dałem im czas na uregulowanie sytuacji do końca marca. Jak się bedą tukły to odłowie i tyle.

Choc szkda bo ładne ;)

Pozdr.


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o garbikach to ja mialem jednego i sie go pozbylem - terroryzowal mi wszystkie ryby - wieksze i mniejsze


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie są takie złe, mają charakterek, ale i inne ryby spoza "rodziny" raczej ignorują - u mnie zarówno ch. parasema, jak i ch. cyanea nie zaczepiają innych ryb, natomiast same się niekiedy pogonią,choć nieszkodliwie. Mam do nich słabość, i najchętniej trzymałbym z dziesięć, ale same to utrudniają ;). Z kolei same są bezpardonowo przeganiane przez błazna, nie szkodzi mu to że jest od nich mniejszy ;)

Equilibrium, na pocieszenie powiem ci, że te crossi podobno z wiekiem tracą te neonowe barwy i robia się bardziej brązowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam noeglyphidodona crosi i oxyodon. Razem się nieźle dogadywały. Kłopot zaczął się jak doszedł Halichoeres chrysus. Przez jakiś tydzień nie mogły znaleźć wspólnego "języka". Po tygodniu chrysus podporządkował sobie neoglyphidodony i miałam spokój ;)

Niestety po roku crossi odpłynął do zaświatów, a oxyodon nadal podporządkowuje się chrysusowi. Neoglyphidodony mają ponoć dość silnie rozwinięte poczucie własnego terytorium i z tym chyba wiąże się największa ich agresja.

Zenon masz rację. Z wiekiem i wielkością crossi robią się całkowicie brązowe. Przynajmniej taką barwę mój miał po podrośnięciu ;)


Ja nie jeżdżę szybko, ja latam powoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Odświeżam temat bo rybki piękne kolorystycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.