Skocz do zawartości
adamus_23_as

Pomoc w zakładaniu akwarium ok 150 200 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

adamus, widać że zapalu Ci nie brakuje, przydałaby się jeszcze odrobina dobrej woli :) fajnie że jesteś zdeterminowany, niemniej nie wymagaj od nas żebyśmy Ci zaprojektowali gotowe akwarium, "to se neda pane Havranek" :) Dal jednego jakies konkretne wymiary bedą ok, inny powie że za wysokie a za płytkie, sam piszesz że dużo czytasz, piszesz że chcesz t5, a podajesz długośc 80 cm, t5 39w ma coś około 85 cm, więc coś slabo czytasz :) no ale pierwsze koty za płoty, dalej już będzie tylko gorzej więc głowa do góry i naprzód :) aha, a tą wodę za 40 groszy za litr, to niech se facet zatrzyma dla siebie...

pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zapał mam.. wiem że niedostane złotego przepisu na super akwa. ale wdzięczny będę za podpowiedzi.

już wiem że litraż to ok. 200 250 litrów.

tak jak pisałem na początku napaliłem się na reef maxa i pod niego zaczołem już robic blat na szafkę z granitu..

81 na 50 czy coś takiego. więdz chciałem jakoś to razem dopasowac zeby ten blacik nieokazał sie niepotrzebny., ale teraz to już idzie w odstawkę. bedzie trzeba zrobic nowy większy...a jeśli chodzi o t5 to raczej przy tej 80 to myślałem o 24w 55 cm. a teraz pytanie czy oswietlenie musi byc od gwizdka do gwizdka w akwa czy mogło by świecic 55 cm. w 80???


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światlo z t5 raczej slabo rozchodzi sie na boki przy "normalnym" ulożeniu swietlówek, ja jestem zwolennikiem od końca do końca, choć przy lps-ach i miekkich łatwiej bedzie Ci znależć dla wszystkich odpowiednie miejsce, biorąc pod uwagę że nie wszystkie lubią mocne swiatło.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka Adamus. Jest jeszcze jedno rozwiązanie- zamówić założenie akwa w specjalistycznej firmie lub u człowieka, który się tym zajmuje. Kłopot z głowy, owszem kosztuje pewnie nieco ale cóż..wiedza ma swoją wartość także wymierną:)Takie rozwiązanie znajduje coraz więcej chętnych. Jeśli wolisz sam to musisz się sam nauczyć początków, w sumie to nie tak wiele, jeśli się nie ma wielkich akwarystycznych ambicji na początek.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zastosuj HQI i dopal niebieskimi T5


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, i znowu bedzie kogiel mogiel, nie zakładaj baniaka u wyspecjalizowanych firm, bo one Cie skasują jak za zboże. A znając życie to za rok lub dwa będziesz wszystko zmieniał. Wszyscy Ci dobrze radzą tylko obierz sobie jedną drogę. Nie słuchaj wszystkiego, bo to pierwszy krok do wywalenia baniaka. Sep Ci napisał ile cm mają t5, jeśli się na nie zdecydujesz. Pamiętaj że woda słona przybliża więc lepiej mieć głębszy baniak niż wyższy. Załóż sobie na kominie bo to najlepsze i najcichsze rozwiązanie( ja miałem wcześniej założone akwa na rurze spływowej od sracza, przez też niby profesjonalną firmę). Zastanów się najpierw i popytaj jaką obsadę chcesz mieć w akwa. Czy może same ryby, czy korale twarde i miękkie. Wtedy podejmiesz dezycje czy na t5 czy na hqi czy na ledach. Światła powinieneś mieć przy koralach ok 1 watt na litr.(mniej więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mnie do Łodzi dam ci konkretny wykład co do morszczyzny...Od A do ..Z ..zapodam ci ta wiedze na tacy ..Akwa posiadam juz nascie lat..ale nadal sie ucze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piona będę pamiętał , jak bede kiedyś w oklolicy to wpadne...

przez firme to napewno niezałoze bo za taką kase co oni biora to bym miał dwa razy takie.

narazie rozglądam sie za jakimś akwa. dopiero póżniej wazme się za sprzęt.

mam pytanko co myślicie o rozmiarach 120/40/50/


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120/40/50/ ten wymiar jak dla MNIE nie nadaje się kompletnie do morskiego o ile h=50 i jest to taki "typowy" 240l baniak jakie są w sklepach... To już o wiele lepszy moim zdaniem 120x50x40h, a najlepiej na mój gust oczywiście coś w stylu 120x55x45/50h albo nawet szerszy kosztem długości jeśli taka pojemność jest za duża no i jak dla mnie baniak morski to tylko na zamówienie teraz, żeby sobie wymiary dobrać albo używany od kogoś nic z gotowców... No i polecam zrobić komin zewnętrzny i tak dopasować stelaż do takiego baniaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec waszyscy mówią churem, że szerokoś to co najmniej 50/55 a h to 50 OK.

myślę ze w moim przypadku to chyba trzeba zejśc trachę z długości.

np.100/55/50. to i tak 225 litrów... a co myślicie o różnicy w szkle optiwhite a zwykłym. różnica w cenie jest spora.

niwidze dużo takich akwariów u was ze szkła opti. to dlatego ze są takie drogi czy dlatego ze różnica jest za mała żeby tyle przepłacac??

pozdro


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób ma akwaria, że to tak nazwę "hybrydy" np. przednie i jedna boczna z OW reszta normalna albo tylko przednia OW. Z tego co piszą do 10mm szyba to i zwykłe szkło się nadaje więc chyba OW nie jest koniecznością przy takich gabarytach choć pewnie byłoby ładniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 100*50*50 w opti bez wzmocnień szkło mam 10mm... ponieważ to pozostałośc po słodkim i najpierw chce dowiedzieć się czego tak naprawdę chcę jesli chodzi o morskie to postanowiłem nie pchac się w koszty ale gdybym był w Twojej sytuacji to zamówiłbym 100*60*50... podobno te 10 cm róznicy daje neisamowicie dużo w głebi!! - nie oszczędzaj na głebokości i nie baw się w jakieś 55 cm :)

P.S. 100*55*50 = 275 l :)


250L + sump, start = 2010.06.29

Illumagic LEDs M-90S, BubbleMagus 180-CS, 2*JVP-201, NewJet 3000

BioPellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deepinside możesz opisac troche swoje przyszłe akwa bordzo podobne gabaryty, ciekawy jestem kosztów całkowitych takiego akwa do stanu zalania go wodą. ty już jesteś prawie na tym etapie mozesz napisac co, za ile i jakie. no bo ze słodkiego to ci tylko akwa i wiadro zostało he he he


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztów nie da się jednoznacznie określić, bo wszystko zależy od:

1. Konfiguracji zestawu (choć nie zawsze to reguła, to jednak zwykle droższy sprzęt = lepszy sprzęt).

2. Twoich możliwości finansowych oraz skłonności do kompromisu cena/jakość.

3. Od tego czy masz zacięcie i zdolności majsterkowicza.

Koszt takiego zestawu może się wahać od 7,5 do 17,5 tysięcy.

Co do szkła, to OW jest bardziej przejrzyste, ale moim zdaniem nie ma sensu robić całego baniaka z Opti, a tylko te szyby, przez które będziesz do niego zaglądał.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ładna rozberznośc w kosztach....myśle ze majsterkowiczem to jestem ale czy zdolnym he he okarze sie.będę chciał zrobic samemu jak najwięcej!!! koszty!!!

dobra w pierwszej kolejności akwa czyli litrarz. byłem wczoraj u kozikka i widziałem jego akwa (super wygląda 450 litrów robi wrażenie extra zadbane i wogóle). widziałem u niego głębokoś 60 no i naprawde wygląda extra.

czyli przyjmujemy wymiar. 100/60!/50. co myślicie o tym wymiarze?

głównie chodzi mi o dobranie lampy. napewno t5 ale lampy mają 85cm a następne 120 cm. wic 100 to taki troche dziwny wymiar bo boje się ze boki akwa będą niedoświetlone., a no i firma którą możecie polecic żeby zrobiła akwa extra za dobroą kase(pownie z opti. no i najlepiej z wawy. kontaktowałem się z akua medica i robili mi wstępną wycenę szyba 8 mm ze wzmocnieniami lub 12 bez wzmocnień różnica w kosztach spora . możecie mi doradzic czy warto dopłacaż zeby było te 12 mm ?


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwa kupione,czekamy teraz cierpliwie na odbiór. nastepnym napewno ważnym etapem jest odpieniacz.

zastanawiam się nad AP 600 lub APF 600. Co myślicie o tym sprzęcie??


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne z najlepszych na rynku :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.