Skocz do zawartości
japarepagua

brazowo fioletowe (glony?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Po dwutygodniowej nieobecnosci przy akwarium pojawilo sie u mnie na piasku cos takiego:

3224-plaga1.jpg

3224-plaga2.jpg

Przegladajac forum zaklasyfikowalbym to jako dino, ale nie jestem pewien. Pojawilo sie nagle (mniej wiecej w czasie gdy wymienilem 2xHQI 150W na nowe 14k)

a od okolo 2 miesiecy rosna, w podobnej tonacji kolorystycznej, takie glony:

3224-plaga3.jpg

parametry wody (Salifert):

Ca 400-420

Kh 7-8

Mg 1320

NO3 5

PO4 0 (sprawdze jeszcze czyms wiarygodniejszym)

zasolenie 1.022 (Korallenzuchten - nie wiem czy to sie tak pisze)

Podpowiedzcie prosze co to za flora?

pozdrawiam

Rafal


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to u siebie ,bardzo trudno to zwalczyć .Zmiana oswietlenia mogła być przyczyną,po drugie podłoże ...jak dodałeś nowe to też można uznać że wpłyneło to na rozwój tego badziewia .Jak sam piasek atakuje to pól biedy ,ale jak skałe obrasta to już nie zaciekawie .Nie podmieniaj wody ,albo ogranicz do maximum..sciagaj to rurką ,nie dodawaj zadnych suplementów do wody ,zmniejsz ilość godzin swiecemia nad baniakiem ,cyrkulacja na full ..tak na poczatek .Nie mam pojecia ale jak miałem Hqi to ciagle miałem jakieś naloty ,teraz mam t-5 i mam spokój! może to zbieg okolicznosci ,może nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrangelia argus

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew. Mam jednego slimaka, ktory ladnie kosi ta wrangelie ale jego wydajnosc jest ograniczona. Popytam jutro w sklepach czy nie maja ich wiecej. Zwieksze odpienianie, zmniejsze karmienie, i poczekam.


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo badziewie w swoim baniaku. Napisz co to za ślimak, to może też wypróbuje.


chwilowa pauza z morzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie salaris to wcina


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salarias fajna rybcia, ale podobno strasznie trudna w utrzymaniu ze względu na brak pożywienia po wycięciu glonów , a ciężko ją przestawić na pokarm zastępczy oraz wyskakiwanie z baniaka.


chwilowa pauza z morzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimak, ktory to wcina wyglada jak Turbo, ale dla pewnosci wkleje fotke:

3224-slimak-turbo.jpg

Przedwczoraj w jednym z wiadacych sklepow kupilem dwa podobne, jak na razie kreca sie w okolicach tych glonow ale na dzisiaj nie jestem w stanie powiedziec czy jedza.

Salariasa tez mam, ale nie zauwazylem zeby sie specjalizowal we wrangeli. Na probe wylaczylem HQI nad polowa akwarium, zobacze jakie beda tego efekty po pewnym czasie.


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:strutinFaskiatus ...tego nie ruszy ...Takich slimaków to mam z 5-sztuk ... i tez nie są do tego badziewia ..Polecam np. Diadame..lub innego jezowca...Skała opitolona do białego ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem o jezowcach, ale czy one nie sa specjalistami gladkich powierzchni? A tam u mnie same zakamarki...


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....zmierzylem Hanna PO4 i NO3 w jednym ze sklepow. PO4 wyszlo 0,11 a NO3 1,8 wiec odpalilem absorber fosforanow.

Do wykoszenia glonow zastosowalem Doalbelle, naprawde jestem pod wrazeniem mozliwosci tego slimaka. Jeszcze z tydzien i bede go musial oddac (a szkoda bo jest bardzo sympatyczny) bo nie bedzie mial co jesc.


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.