Skocz do zawartości
monika257

glony nitkowate

Rekomendowane odpowiedzi

witam o ośmiu miesięcy mamy akwarium morskie a od około dwóch miesięcy pojawiły się u nas glony nitkowate przewagą gdzie się znajdują jest szyszka ceramiczna proszę o pomoc jak się ich pozbyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprecyzować pojęcie "szyszka ceramiczna "


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od kogo ta ceramika ,bo ostatnio na forum był poruszany temat tylko nie mogę go znaleźć


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli te akwa ma 8 miesiecy i jest na swiezej skale z frachtu to napewno nie szyszka znam wiele akwari ktore maja sztuczna skale na podbudowie swojej rafki i ciagna ze hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co może być przyczyną tych glonów jeżeli wszystkie testy są ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika,

wydaje mi sie, ze to czeste zjawisko, ze na "niezywych" przedmiotach pojawiaja sie glony. Byc moze, skala jeszcze cos puszcza i glony sie tym zywia. Kiedys zarosnie rozowymi glonami wapiennymi, bakterie zasiedla powierzchnie i miejmy nadzieje, wnetrze i bedzie o.k.

Dobre, nieco podwyzszone parametry i czas zalatwi sprawe. Pewnie nie mozesz tej skaly wyjac, zeby ja wyszczotkowac, ale mozesz skubac glony w wolnych chwilach.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat gdyż również mimo wyrywania chwastów, mam ich coraz więcej. Co gorsza, żadne ślimaki, jeżowce i inne kraby nie chcą się tego zielska tknąć.

Załączam zdjęcia trzech największych kolonii (po porannych sianokosach !!! trzyma się to skały że niedługo zacznę to rwać zębami... )

PICT5170.jpg

PICT5171.jpg

PICT5172.jpg

A pytanie brzmi - ponieważ wolałbym nie tracić na to po kilka godzin dziennie, a lać "pestycydów" też nie mam ochoty, zna ktoś może jakąś "broń biologiczną" (myślałem o salarias'ie, ale nie jestem pewien czy on się ich tknie) która by mi w tym pomogła ?

Jak zwykle dziękuję za porady.


Zbiornik: 120x50x45 (270 l) SUMP: 60 l, Deltec APH 525

Obieg: Eheim 3000 (1101) (ustawiony na 2200 l/h)

Cyrkulacja:Tunze 6065, Koralia 2

Oświetlenie T5 4x54W ATI

LR - 38kg, LS - 9 kg (Aragonite LS)

Posolone w Wigilię 24.12.2009, start z LR 25.12.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trawsko wygląda na bryopsis, wyjątkowo wredny glon. Nic tego nie żre, likwidacja albo przez wysokie kH (u mnie pomogło ok. 15-16) albo lanie Kenta M i trzymanie wysokiego poziomu magnezu.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

miałem, ale już zanikają.niestety wyrywanie u mnie nic nie dało i niestety ciągle się rozprzestrzeniało....ale po 3 miesiącach pozostału już tylko resztki "martwe". A więc na podstawie swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że po kilku miesiącach samo zanika:-)

powodzenia


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#243528 monika257 :

ceramike kupiliśmy u e-rybki

Na ich stronie nie widze ceramiki,jak możesz podaj firmę tej ceramiki albo wstaw fote jak pisze bigwalker


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.