Skocz do zawartości
piotr piotrowicz

Teraz czas na mojego Reef Maxa

Rekomendowane odpowiedzi

Ryby są oportunistami pokarmowymi czyli wybierają jak najbardziej korzystny sposób pozyskiwania pożywienia - jak najmniejszym kosztem. Dopóki je karmisz to nie ruszą wirków. Zmniejsz karmienie to z czasem zaczną je jeść.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już sił!!!!!!! Już mija miesiąc czasu jak mam w moim reef-maxsie chrysusa i hexataenie i nic się nie zmieniło. Plaga wirków co mam robić? błagam pomóżcie!!! Posłuchałem rady Włodka i karmienie ograniczyłem do minimum ale moi "zżeracze" wirków nie robią sobie z tego nic. Ani razu nie widziałem, żeby skubnęły choćby jednego wirka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zwalczyłem je mandarynem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirki potrzebuja swiatla i zawsze zmierzaja w jego kierunku. Punktowe swiatlo i odsysanie. U mnie zadne z wyzej wymenionych ryb nie pomogly


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile karmisz? Moze ciagle jest to zbyt wiele ? Trzeba odsysac niestety, szybko plaga nie minie. U mnie chyba kolo 3-4 miesiecy bawily w akwarium. Pomogl nieco chrysus i mandaryn. Ale jak przedmowca wspomnial zalezy od ryki i jej upodoban. A krzemiany sa na niskim poziomie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie witki nie były problemem bo występowały nielicznie jednak mandaryn i te nieliczne osobniki wytłukł do nogi :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To znowu ja. Chciałem Wam się zwierzyć z moich kolejnych przygód związanych z reef maxem. Wiecie... ja chyba osiwnę, ale wstyd nie daje mi 'odwagi' się poddać. A mam takie myśli... Ale od początku. Z wirkami moje rybki nie mogły się uporać było ich co raz więcej, po prostu mnóstwo, wiec zdecydowałem się na chemie... flatworm exit saliferta naprawdę działa. Wirki padały na moich oczach, wymiana wody 40 litrów i po wirkach ani śladu. Powiecie sukces... ale niestety po tej kuracji hexatenia padła właściwie na moich oczach, assessor i krewetka też. Badam wodę a tu NO3 250. po dwóch dniach podmiana 10 litrów NO3 bez zmian zacząłem dawkować nite out co drugi dzień 25 ml ale to nic nie daje.. A tu kolejna niespodzianka wracam w drugi dzień świąt do domu wieczorem a tu temperatura w akwarium 36 stopni... kurde (dopiero co czytałem na forum o awaryjności grzałek w reef maxsie). Efekt... zdycha ostatnia krewetka, krab, jeżowiec...Przepraszam, ze zanudzam ale dzisiaj moja sytuacja wygląda tak:

Obsada:

dwa błazenki

pterapogon kauderni

chrysus

ricordea florida

sinularia chyba już padła (efekt 36 stopni)

dwa ślimaki turbo

jeden ślimak kopiący

rozgwiazda kopiaca

zoanthus w opłakanym stanie

litopython

Parametry wody

KH 10,2

Mg 1200

Ca 390

NO3 250 !!!

filtr: węgiel, chemi-pur, skala,

Co mam zrobić żeby obniżyć NO3 pomóżcie....Już moja cierpliwość się kończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości to dopiero zaczniesz uzywać.

Najlepszą metodą zbijania NO3 jest podmiana.

Mozliwe,że coś zdechło i nie wyłowiłeś i jeszcze się rozkłada. Przy takiej temperaturze mogły opaść drobne zwierzeta wieloszzety, kiełże rurówki i inne zyjatka.

Sprawdzaj NO3 2 razy dziennie. Ja bym zrobiła kilka dużych podmian. Teoretycznie jeśli wymienisz 50% wody NO3 spadnie o 50% chybaże gdzieś coś brudzi wodę rozkładajac się.

Wydaje mi się że jest tak żle,że duże podmiany nie zaszkodzą. podmień ze 40 litrów i zaraz po podmianie sprawdź NO3. nie karm przez te kilka godzin i sprawdź jutro. Wtedy następna podmianka-może w odmulaniem-jeśli masz piasek- mozesz powrzucać glony wyższe jako też deskę ratunkowa która zjada NO3.

rób podnmiany i mierz zaraz po i przed


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.