Skocz do zawartości
Taku

Mój kawałek oceanu [225l]. By Taku.

Rekomendowane odpowiedzi

RA345 otworzyły się i nadal mają ładne kolorki. Wszystko inne rośnie jak cholera ale co prawda to prawda - świetlówki muszę zmienić choćby dlatego aby co niektórzy dali mi spokój... sorry wielkie ale kasa mi z nieba nie leci jestem tylko uczniakiem LO >.<


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia...

Błazen z ukwiałem

25d393b2e9337574med.jpg

Wężowidło "nie wiadomo skąd"

0b27a576e8df80b0med.jpg

Rurówka nr. 1

8466abfae42eea34med.jpg

Rurówka nr. 2

3e52393869814de3med.jpg

Ukwialik który jutro będzie ozdobą zbiornika kawa93

2e290ea239169460med.jpg

Mały terrorysta z kawałkiem nowego wystroju w tle

479f30aeaa7909d5med.jpg

Kawałek nowego wystroju

5c09a124eba6be9fmed.jpg

Nowy wystrój... Z świetlówkami

4c1df5f2f396ba74med.jpg

Nowy wystrój... BEZ świetlówek

554308d4ee52dabdmed.jpg

Ostatnie dwa zdjęcia oceńcie sami osobiście wolę nieco więcej światła nawet jeśli akwa miałoby wyglądać nieco gorzej...


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#265908 Taku :

co prawda to prawda - świetlówki muszę zmienić choćby dlatego aby co niektórzy dali mi spokój...

To chyba do mnie:strutin Dziś Ci trochę trułem na ten temat:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółto jest, to fakt, ale za to coraz ładniej. Obecne ułożenie skały jest naprawdę bardzo fajne. :reading

Jak zmienisz świetlówki, to wszystkim kopary opadną. :(

Oby tak dalej. :(

A jakby Ci się koński ukwiał podzielił, to daj znać - chętnie kupię, albo się wymienię.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnor Ukwiał będzie ale prawdopodobnie przy najbliższej dostawie bo te czerwone gady naprawdę rzadko się dzielą. nawet u mojego ojca gdzie mają naprawdę spore rozmiary nigdy nie widziałem aby się podzieliły. Co do świetlówek to czeka mnie całkowita wymiana i świetlówek i gniazd z tego tytułu że zamiast wysokoenergetycznych (które są nieco krótsze) mam energooszczędne... cóż błąd którego nie przewidziałem i o którym nie wiedziałem.

sPRYTny Tu już nie tyle twoje trucie co trucie towarzystwa tu na forum mnie wpienia... Światło światłem ale korale się ładnie pompują.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiatlo :/ przecież wszyscy trąbią tylko o tym. Tak owszem są kieliszki :reading nawet 3


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa partia zdjęć.

Clavularia

29169d894713787dmed.jpg

Ricordea

0096b31bdfcff559med.jpg

Babka i szczepka sinulari

6b7f189924a64141med.jpg

Kolejne zdjęcia błazna i ukwiału

45f86b2425b39315med.jpg

Wie ktoś co to jest? Chodzi o tego wielkiego grzybka

cc903b7d066e3b90med.jpg

Sinularia od RA345

0997b804b5326ecamed.jpg

Sarco i grzybek

b8743a84f27de094med.jpg

Grzybki

c8c25f6cf24a55e2med.jpg

Rozwinięte korale.

832a23e49df234c1med.jpg


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż widzę że zainteresowanie tematem zerowe dodam co nieco no bo wypadałoby coś w końcu napisać.

Aktualnie nie mam dostępu do swego akwarium gdyż jestem w stolicy ale nawt tu mam nieustanną styczność z akwarystyką (dla tych co nie wiedzą mój tata również ma akwarium morskie). 12 godzin trwało przeniesienie bałaganu z mniejszego akwa (180 litrów) do szkiełka większego kalibru (400) składało się na to również rozkręcenie skrócenie i złożenie szafy, dodatkowym kamieniem w bucie było ustawienie akwarium (tak źle tak niedobrze...) i wywiercenie w blacie dziury na rurki z sumpa (piłka w wycinarce była za krótka) i z obu stron należało powtarzać cięcia, na dodatek trzeba byało zrobić !!5!! poprawek bo a to źle wycięte a to za mały otwór... koszmar. Dzisiaj były już ostateczne kosmetyczne wykończenia no bo kto nie jest zmęczony o 3 w nocy po całodziennym zapierdzielaniu wte i wewte. konkretne ustawienie skał korali itd.

Co do mojego zbiorniczka z sprawozdań mamy wszystko wporzo (odkąd pojawił się hepatus cała rodzinka jak mnie niema dba o akwa [karmienie czyszczenie szyb i kontrolowanie czy korale się rozwijają musiałem nauczyć jak rozpoznawać objawy że dzieje się coś niedobrego...])


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdrowienia przekażę a sinularia dla ciebie jest już przyszykowana. około 18 lipca będę w łodzi juz


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdego z nas kiedyś spotyka niemiła niespodzianka... mnie taka dopadła tuż po powrocie od ojca. Po wpadnięciu do domu i szybkim przejrzeniu akwarium postawiłem pytanie "gdzie jest mały błazenek?" jak się okazało kilka dni przed moim przyjazdem wpadł do komina...


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az trudno mi uwierzyć ,że na takim syfiatym odpieniaczu (Boyu) stoi 280l wody ,u mnie nawet w 100 litrach nie wyrabial ,co do swiatelka to dam Ci spokoj :D ,za caloksztalt naleza sie gratulacje bo widac ze akwarium tetni zyciem i cieszy wlasciciela :D .

Ps.Mozna wiedziec jaka sol stosujesz ?


Bylo cos ,a jest nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenek: Boyu chyba skończył swój żywot, mam jeszcze kostkowy ale za cholerę nie mogę go dobrze ustawić w tym moim zbiorniczku. Sól kent czerwony nie pamiętam dokładnej nazwy ;) muszę kupić nowy bo skończył się a po wyjazdach woda trochę marna się zrobiła ;/

nowy_zarażony: krótko mówiąc padły ale długo się trzymały, sporo mnie nie było więc może to to.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

czekam na nowe fotki :clowning Ile jak dotąd wyniosło cię akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<drapie się po czaszce> a żeś mi pytanie walnał kawa... pojęcia w sumie nie mam bo te wydatki są mocno rozciągnięte (przypominam że wcześniej miałem mniejszy baniak) ale jakieś... 2.5 - 3 tys? mówię to rozciągnięte jest na kilka lat więc dokładnej sumy nie podam może i więcej nie wiem :clowning


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... znając naszych kochanych forumowiczów po przeczytaniu tego posta nie pozostawią na mnie suchej nitki...

Mamy... 164 dzień od momentu gdy postawiłem baniak 225 litrów. W tym czasie sporo się wydarzyło były wzloty i upadki ale prawdopodobnie o wielu już wiecie czytając moje poprzednie posty, ale pozwólcie że wrócę do początku wakacji.

Pod koniec czerwca wyjechałem do ojca zostawiając reszcie rodzinki jak mają się zajmować akwarium ile karmić et cettera et cettera. Oczywiście podczas pobytu w Wa-wie ciągle miałem styczność z akwarystyką morską gdyż mój ojciec miał 180 litrowy zbiorniczek. Oczywiście w międzyczasie wpadliśmy na genialny pomysł aby przenieść cały majdan do 400l potworka... 12 godzin roboty i bolące plecy ot nic szczególnego. Po powrocie od ojca z smutkiem odkryłem że padł najmniejszy błazenek, wpadając do komina... cóż nie pierwsza i nie ostatnia to ryba która się tak wykończyła. Zaskoczeniem natomiast były przyrosty korali które dostały konkretnego kopa w wzroście. minął tydzień poprawiania warunków w akwarium i nadszedł kolejny wyjazd, który, nie ukrywam, nie budził we mnie optymistycznych myśli. Co 2-3 dzień przychodziła babcia i karmiła rybki wg. instrukcji na lodówce. Powrót i miłe zaskoczenie, wszystko na swoim miejscu a korale dostały kolejnego kopa. Jednak dwa dni po powrocie 10.08 mój entuzjazm ustał, kolejna rybka, tym razem babka kopiąca V.sexguttata, z niewyjaśnionych przyczyn odjechała na wielką rafę. Moje podejrzenia momentalnie padły na wieloszczeta który siedzi pod skałami i jest dość duży, pułapka zastawiona i... do dzisiaj nic. W czwartek wybrałem się do sklepu akwarystycznego na granicznej z zamiarem kupna zastępczyni mojej pracowitej rybki. Tego gatunku akurat nie mieli więc złożyłem zamówienie by przy nastepnej dostawie zamówili mi niedużą. Każdy kto mnie zna wie że ze sklepu z morszczyzną raczej nie wychodzę z pustymi rękami, tak było i tym razem... jak to napisał Amnor w swoim temacie...

zdrowy rozsądek przegrał walkę z konfederacją dobrego gustu i słabej 'silnej woli'.

W moim przypadku zdrowy rozsądek można porównać do muchy rozbryzgującej się na szybie auta prowadzonego przez tą konfederację...

5 sztuk chromisów, H.chrysus oraz C.cintus z krewetką A.parvimaculatus trafiły do akwarium... gdzie chromisy i chrysus spokojnie pływają, cintus zaszył się pod skałą dawniej zamieszkiwaną przez valencienee a krewetka wypruła w skały i tyle ją widziałem... ot strzeli co jakiś czas dla zaznaczenia że jeszcze jest i żyje. Są szanse że dogadają się z babką?


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha zaszalałeś, lubię Twój wątek, zastanawiam się, czy dalej masz tak żółto, bo za kwoty które ciągle wydajesz na zwierzaki, mógłbyś już porządny sprzęt skompletować :clowning

Dawaj no tu zdjęcia zwierzaków :tongues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwie sie ze masz takie swiatlo i cos ci tam chce rosnac :clowning


80l | Coralife 130w | Aqua Clear Pro75 wet/dray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie czy coś chce rosnąć odpowiadam: tak chce i rośnie wszystko jak cholera O.o a żółto już tak nie jest bo zmiana świetlówek nastąpiła :clowning


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat wyjechał na imprezę jak wróci to zrobię.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.