Skocz do zawartości
chodi

kobiety na zakupach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Po katastrofie spowodowanej 4 tygodniowym wyjazdem zrestartowalem zbiornik. Minely 4 miesiace, parametry sie ustabilizowaly na poziomie swiadczacym o mozliwosci rozpoczecia prob ponownego zasiedlania. Do akwarium trafilo kilka dni temu troche szczepek sps/lps. No i plywa okazaly ponownie salarius :strutin

Wczoraj bedac w pracy odebralem telefon od zony. Byla na zakupach razem z nasza 5 letnia corka. Powiedziala mi, ze mala wbiegla do zoologicznego i uparla sie, ze nie wyjdzie dopoki nemo nie wroca do domu. :-) (sie znaczy do naszego akwarium). Zona powiedziala takze, ze plywa w akwariach okazaly zoltek wiec kupi go razem z klaunami.

Zdziwiony mocno skad w ogole zna takie nazwy (dotad interesowala sie jedynie wydawanymi przeze mnie kwotami :-) ) zgodzilem sie oczywiscie bo prawda jest, ze jakis ruch byl wskazany w akwarium.

Zapytalem czy jest pewna, ze to zoltek i klauny :) oczywiscie sie spienila :) opisala klauny dosc dokladnie i zoltka jako plaska, zolta rybke z dlugim pyszczkiem. Taka jak kiedys byla w naszym akwarium. wiec - ok. To faktycznie musialo byc to.

Wszystko bylo przygotowane do aklimatyzacji zwierzakow wiec zona zrobila to sama. Gdy wrocilem do domu w akwarium znalazlo sie jeszcze kilka miekkich korali ekstra, dwa trzeba przyznac ladne klauny i .........

przepiekny, wielkosci otwartej dloni..... Forcipiger :) hehehe. no zolty z dlugim pyszczkiem :D No i teraz sie dylemt zrobil potezny. Czytalem wszystkie posty na forum odnosnie tej ryby i odczucia widze sa mieszane. Jest piekny i mimo wszystko chcialbym by zostal, jednak nie za wszelka cene. A juz napewno nie cene korali.

Jakie szanse ma ta rybka na wykreslenie ze swojego menu polipow? Czy jakis pokarm jest typowy dla tego gatunku? Czy po prostu obserwowac preferencje konkretnie tego egzemplarza?

Pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

No ladnie...

Nie mialem takiej rybki, ale podobno sa ciezkie w utrzymaniu.

Mozesz zobaczyc, czy daloby sie ja przyzwyczaic do pobierania pokarmu z "gruboziarnistej" gabki. Musialbys strzykawka wpuscic troche mysisu itp. w gabke i jakos ja przymocowac do szyby. Moze z czasem nauczy sie tym swoim dziobem wybierac pokarm ze szparek.

Ciezko bedzie.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe,tak to już jest z kobietami:D ja dostałem od siostry mandaryna po 2-óch tygodniach od startu do akwarium 50l. Oczywiście mimo zapewnień sprzedawcy nie je sztucznego pokarmu. No ale na szczęście przeżył już prawie pół roku,a za tydzień przenoszę go do większego akwa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani - brzmi ciekawie :-) A widziales kiedys zeby takie 'cus' zdawalo egzamin ? Rybka widac ma sie nie najgorzej. Plywa wesolo i ciagle cos skubie. Poki co z szyb i pomp. Od jutra ruszam z probami karamienia bezposredniego ;-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O. A oto i on :-)

3377-motylek.jpg


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie na żony moja raz w roku kupuje rybkę /na święta/ :strutin


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phi,chodi- trzeba było zadać pytania sprawdzająco- uzupelniające ( np. jak rybę nazywa sprzedawca) a nie na żonę narzekać...Nie jednemu psu burek i nie jedna ryba żółta z długim pyszczkiem. I to przed 8 marca...hańba:googleye:googleye


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółte ok, płaskie ok, z dzióbkiem ok, ale to że ma czarno-białą mordeczkę to już ci nie powiedziała :strutin


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej uważaj bo znając temperament żony to na rozmowie o nowych koralach się skończy :strutin no chyba ze kupisz kilka zamiast kwiatków za 2 dni :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi,

tylko slyszalem o tej zabawie z gabka.

On ma pyszczek do tego stworzony, zeby gdzies go gleboko wtykac. Nie wiadomo, czy bedzie pobieral pokarm z toni wodnej.

Jesli nie, to ta gabka stwarzasz mu "naturalne" warunki, skad moze zawsze cos skubnie.

Troche szkoda tej rybki. Chyba nie powinni takich sprowadzac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieze ciut temat bo dzisiejszy poranek natchnal mnie troche optymizmem :-) Forti szaleje razem z blaznami za pokarmem podawanym bezposrednio do wody. :-) Nie wiem jak mu sie udaje trafic tym dziobem w cokolwiek ale mysis i jaja homarow podeszly mu bardzo :) Takze trzymam kciuki za naszego 'zoltka' bo jest nadzieja :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewaise tak jest :-) Forti vel zoltek ma sie swietnie. Wcina wszysko co tylko zmiesci mu sie do pyszczka. Ladnie urosl, wygral z ospa :-)) Co by nie bylo - jest naszym ulubiencem :-))

Musze wiec oficjalnie zonke moja przeprosic na forum publicznym :-)))

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie forcipiger pływa już półtora roku, pokarm pobiera z toni , nie mam z nią żadnych problemów , o polipy możesz być spokojny , o rurówki raczej nie bo wykosi.

Zdarza mu się mieć od czasu do czasu kilka kropek ale wywołane stresem lub jeśli przed włożeniem łap do akwa ich nie umyje. Ogólnie bardzo towarzyska rybka, u mnie pobiera pokarm z ręki.

Rybka jest dosyć wrażliwa ale wbrew panującym opiniom nie jest aż tak trudna w utrzymaniu.

Pozdrawiam Andrzej


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.