Skocz do zawartości
Warlock

led a bliki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - mam pytanie jest jakaś szansa na uzyskanie "blików" np przy zastosowaniu led-ów ?? Mianowicie mam zamontowane same T5 a efekt blików bardzo mi się podoba nie kombinując z dodawaniem HQI jest szansa uzyskania takiego efektu ??

Chodzi mi o sam efekt w akwarium - no np dodanie z 2-3 diod jest szansa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ReefMaxie poza świetlówkami jest jadna, dosyć silna niebieska dioda LED. Bliki daje bardzo fajne, ale w dzień są słabo widoczne, najładniej wyglądają pry zapalonej samej diodzie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#243148 Wlodek :

Witam - mam pytanie jest jakaś szansa na uzyskanie "blików" np przy zastosowaniu led-ów ?? Mianowicie mam zamontowane same T5 a efekt blików bardzo mi się podoba nie kombinując z dodawaniem HQI jest szansa uzyskania takiego efektu ??

Chodzi mi o sam efekt w akwarium - no np dodanie z 2-3 diod jest szansa??

nie


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiał by to byc bardzo mocne diody (pewnie te 3w na duzym prądzie) wtedy jest spora szansa, że bliki będą.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze wlasnie z tego powodu, HQI beda jeszcze dlugo lubiane.:strutin


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#243237 Stani :

Mysle, ze wlasnie z tego powodu, HQI beda jeszcze dlugo lubiane.:strutin

Hqi to piękna sprawa - z chęcią zmienił bym ale teraz pod t5 ładnie wszystko ruszyło i nie chce kombinować, ale bliki - bajka

tylko pytanie przy zastosowaniu led 3W np cree przy jakiej barwie były by widzialne; niebieskiej czy białej(ciepłej)?? wydaje mi się ze przy niebieskiej słabo były by widoczne choć może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bliki z hqi maja tyle wspolnego z prawdziwymi blikami ile wavebox z prawdziwymi falami. ja sprzedaje swoja lampe hqi bo mi niedobrze od tych blikow i chce kupic jakies same t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

białe zimne LED cree 3 W ok 8 000 K i musiało być ich troszkę być ale to u Ciebie szkoda coś kąbinować możesz zacząć jak będzieś myślał o nowym oświetleniu

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#243254 KIDULT :

bliki z hqi maja tyle wspolnego z prawdziwymi blikami ile wavebox z prawdziwymi falami. ja sprzedaje swoja lampe hqi bo mi niedobrze od tych blikow i chce kupic jakies same t5

niema co porównywać do natury

a czy hqi czy t5 to już kwestia gustu, nie ważne jest zbytnio czego użyć żeby uzyskać żądany efekt a czy to będzie hqi, wavebox efekt jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#243184 slawomirdyl :
#243148 Wlodek :

Witam - mam pytanie jest jakaś szansa na uzyskanie "blików" np przy zastosowaniu led-ów ?? Mianowicie mam zamontowane same T5 a efekt blików bardzo mi się podoba nie kombinując z dodawaniem HQI jest szansa uzyskania takiego efektu ??

Chodzi mi o sam efekt w akwarium - no np dodanie z 2-3 diod jest szansa??

nie

TAK !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#243264 robi :
#243184 slawomirdyl :
#243148 Wlodek :

Witam - mam pytanie jest jakaś szansa na uzyskanie "blików" np przy zastosowaniu led-ów ?? Mianowicie mam zamontowane same T5 a efekt blików bardzo mi się podoba nie kombinując z dodawaniem HQI jest szansa uzyskania takiego efektu ??

Chodzi mi o sam efekt w akwarium - no np dodanie z 2-3 diod jest szansa??

nie

TAK !

@robi masz coś takiego u siebie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jesli moge dolacze sie do tematu,najwyzej dostane publicznego bana,czy owe "BLIKI" ,to nie jest efekt zalamania swiatla na powierzchni wody?,mam na mysli ruchome czasteczki H20 przez ktore przechodzi wiazka swiatla?,czy jesli w akwarium wylaczymy cyrkulacje i lustro wody bedzie "nieruchome" to czy swiatlo HQI badz LED,w swojej strukturze jest

"ruchome"?,,te bliki w wodzie moge wywolac nazwyklejsza zarowka i wzruszajac reka powierznie wody,prosze o jakies naukowe podstawy tego twierzenia,pozdrawiam]

p.s. za wszelkie bledy sorki


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult, sprzedaj akwarium, bo ma się nijak do kawałka prawdziwej rafy...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzegorz.p

Oczywiście że masz racje jak masz falownik albo machasz łapką w wodzie albo pompa będzie skierowana do góry

to refleksy będą od zwykłej żarówki też.

robi

ale uzyskanie refleksów poza tymi warunkami jedną diodą nie uzyskasz jak zastosowanie hqi

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie jedną diodą ja myśle że tak np. taką

http://www.thetechnologyblog.net/archives/powerful-100w-led/consumer-electronics


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#243333 robi :

A dlaczego nie jedną diodą ja myśle że tak np. taką

http://www.thetechnologyblog.net/archives/powerful-100w-led/consumer-electronics

No tak nie pomyślałem o takiej masz oczywiście rację :strutin

Życzę powodzenia :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb: chcesz kupic ? mam juz tego dosc, 800zl za 2 miechy za prad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#243340 KIDULT :

@seb: chcesz kupic ? mam juz tego dosc, 800zl za 2 miechy za prad

Nie nażekaj co to za kwota za odrobinę szaleństwa :strutin Sprawdziłem agencja wychodzi więcej :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tak wydaje że bliki powstają przy wszystkich źródłach światła które emitują bardzo duży strumień świetlny przy wykorzystaniu małej powierzchni emitera ( np jeden, dwa trzy żarniki HQI nad akwarium - w zależności od pojemności akwarium ). Małe ruchy powierzchni wody wpływają na widoczność blików (jakby rodzaj migotania, rodzaj "cienia" od powstawanych fal ). I nie ważne co to będzie za rodzaj światła ( xenon, led, plazma, HQI czy inne). Świetlówki mają większą powierzchnię emitującą światło, więc odpada. Diody - te które się teraz wykorzystuje 1, 3 Wat - jest ich dużo, więc przez to też jest to nie możliwe bo każda z nich doświetla powstający "cień". Ale za parę lat jak będą diody 100 Wat które będą miały odpowiednią temperaturę barwową, i nie będą się tak grzały, i nie będą takie drogie:googleye - też wtedy będą bliki, ponieważ nad akwarium, w zależności od litrażu, będzie ich dużo mniej (mniej powierzchni źródła emisji światła).:strutin Jestem po imprezce ale mi się zdaje że chyba o to chodzi w tych blikach.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że jeden led 100W to za mało więc proponuje jeden o mocy 250 wat

http://www.alibaba.com/product-gs/218263621/250w_high_power_led.html


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wtedy to będą bliki że aż będzie się kręcić w głowie he he :strutin


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może 300 wat , oczywiście jeden led

http://www.maxlitech.com/cp_ck.asp?id=4


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiśvie masz rację :strutin


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikel`a to nawet po imprezie warto posluchac :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.