Skocz do zawartości
mallyy

Głośna praca sprzętu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tydzień temu odpaliłem nowy zbiornik 400l. Postawiłem go na szafce z profili nierdzewnch obudowanych drewnem.

Zbiornik postawiony na piance, sump i dolewka w szafce na matach wibroizolacyjnych. Poza problemami z wyciszeniem odpieniacza mam spory problem z resztą sprzętu. Zarówno odpieniacz jak i pompę postawiłam na gąbce 5cm. Gdzieś jednak przenoszą się wibracje na szafkę i strasznie to wszystko huczy. Może to sama hdraulika? Mam dwie koralie 6 i one też powodują, że szafka "wyje".

Czy macie jakieś propozycje rozwiązania ? Są jakieś materiały do tłumienia dźwięku, którymi można wyłożyć wnętrze szafki? A może wręcz przeciwnie - pozbyć się tylnej ścianki szafki i nie tłumić tego dźwięku w niej ?

Dziękuję za każdą wskazówkę.


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zacznij pojedynczo odłączyć sprzęt określ co najbardziej hałasuje i systematycznie staraj zmieniać albo położenie albo podkładki zerknij też czy hydraulika nie dotyka do innych części np obudowy. Rurki potrafią przenosić wibrację

Pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralie masz na magnesach? Spróbuj dać je na przyssawkach może to jest przyczyną..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem spore wibracje przenoszone z cyrkulacyjnych przez linki na zawieszoną na nich lampę w której coś wibrowało.Nie zwracałem na to uwagi,że tak mam do czasu wymiany lampy na inną i dopiero nastała cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralie mam na magnesach.

Można gdzieś dokupić nakładkę na przyssawki ?

Czy 6'tka utrzyma się na przyssawkach?


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem żeby podłożyć jakąś uszczelkę dodatkowo między szybę a magnesy koralii.

Czy może byś jakaś uszczelka silikonowa (taka mniej więcej jak pod kibel)?

Czy może spieniony silikon nadaje się do wnętrza słonego zbiornika?


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszaj nimi pod wodą i zobacz, czy nie ma w środku powietrza - czasem bardzo grzechocze.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałem je już na wiele sposobów. Gdy wiszą w wodnie bez kontaktu ze zbiornikiem nie ma problemu. Zachowują sie sympatycznie cicho. Dają popalić po zamagnesowaniu. Dlatego pomysł na lepszą izolację.


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z ta uszczelka jak pisałeś może pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.