Skocz do zawartości
Sebax

podwójne akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Studiuje to forum już od ponad roku, przez co morszczyzna stała się moją małą obsesją. Od jakiegoś czasu przymierzam sie do założenia pierwszej solniczki i przyszedł mi do głowy dość nietypowy pomysł na podwójny oglądany z trzech stron zbiornik.

Akwarium składało by się z dwóch równolegle przylegających do siebie zbiorników 2x 375l, 2x(150x50x50) z jednym wspólnym sumpem. W jednym zbiorniku znajdowala by się obsada typowa czyli korale, garbiki, błazenki, krewetki i jeden lub dwa pokolce. W druim znajdowala by sie natomiast obsada raczej agresywna np. murena, najeżka, rogatnica i grouper.

Co o tym sądzicie? Czy np obsada po somsiedzku nie doprowdzi sie wzajemnie do szału i czy oglądanie jednego zbiornika przez drugi (3 szyby OW) nie spowoduje jakiejś rażącej po oczach soczewki?

3618-1.jpg

3618-2.jpg

3618-3.jpg

3618-4.jpg

3618-5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak kiedyś podobnie słodkowodne. Problemem jest czyszczenie tej przegrody. Ryby szału nie dostawały. generalnie osobiście wolałbym ustawić obok siebie 2 akwaria i zrobić im co najwyżej wspólny obieg wody.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że bierzesz pod uwagę że duże ryby to nie tylko agresywność ale i wieksze obciazęnie biologiczne...

Mozę być ciekawie. Tylko też czyszczennie tej srosdkowej szyby może być uciążliwe


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Murenom trzeba zabronic przechodzenia na druga strone. Wystarczy mala szparka...

Dwa kominy tez nie sa potrzebne. Jeden moze zbierac z obydwu czesci.

Ciekawy pomysl, choc troche szkoda dzielic taki super zbiornik...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Stani, racja, piękna glębia. Poza tym trzymanie w jednym obiegu drapieżników które muszą sporo jeść , a co za tym idzie sporo wydalać i korali, drastycznie skróci listę tych drugich, niewiele gatunków poradzi sobie w takim błotku.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#243535 seb :

Szkoda Stani, racja, piękna glębia. Poza tym trzymanie w jednym obiegu drapieżników które muszą sporo jeść , a co za tym idzie sporo wydalać i korali, drastycznie skróci listę tych drugich, niewiele gatunków poradzi sobie w takim błotku.

Pozdrawiam

seb

a od czego są magiczne kuleczki Panie kolego ??? :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to od magii :) zostawmy ją magikom, zanim wejdzie pod strzechy, choć to pierwszy "wynalazek" który może zadzialać na szerszą skalę, no ale pożyjemy - zobaczymy:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na takie akwarium przyszedł mi właśnie podczas czytania rewelacji na temat polimerów i szczerze to ewentualna realizacja projektu zależy tylko od skuteczności tej nowej metody wspomagania filtracji. Murena mogła by pływać na tle delikatnego koralowca bez obawy jego uszkodzenia lub konsumpcji mniejszych mieszkańców. Natomiast czyszczenie szyby to napewno problem. Może jakis skrobak na teleskopie? Miejsce styku zbiorników trzeba by pewnie zakleić sylikonem aby między szyby nie dostawała się woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podwojna szyba, ktora bedzie dzielila zbiorniki nie zrobi tutaj efektu lustra? lepiej byloby chyba wkleic jedna szybe do duzego baniaka, zawsze jak sie rozmyslisz mozesz zostawic jeden duzy, piekny zbiornik, poza tym, jak dostanie Ci sie slona woda pomiedzy te 2 szyby to co? beda brzydkie zacieki i bog wie co tam jeszcze bedzie roslo, jak to wyczyscisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar - jestem zarejestrowany na forum :) i czesto tam zaglądam ,tyle że bardziej pod kątem słodkim (narazie). Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.