Skocz do zawartości
klamson

Reef Max Klamsona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Po wielkiej operacji logistycznej trafiła wreszcie w moje ręce,długo oczekiwana pierwsza solniczka. W zbiorniku zostawiłem biobale i te patyki z watą-jak zbiora najwieksze brudy ,to myślę że wtedy je wywalę.Na razie walczę z temperaturą(nie jestem w stanie ustawić idealne 25 stopni-mam 25,1 albo 24,9)i odpieniaczem,który nie chce wcale mi wyrzucać piany.A oto moje pierwsze(na razie skała przekładana tylko 2 razy,myślę nad dokupieniem jeszcze kilku kawałków,wydaje mi się troszkę mało):

4793-dsc04400.jpg

4793-dsc04402.jpg

Niecierpliwie czekam na Wasze uwagi i rady,bo jako całkowitemu amatorowi w tym temacie ,brakuje mi jeszcze sporo wiedzy i umiejętności.Pozdrawiam::kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahania 0,2 stopnia? Szczęściarz, u mnie w porywach jest do 1,5 stopnia różnicy.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na razie walczę z temperaturą(nie jestem w stanie ustawić idealne 25 stopni-mam 25,1 albo 24,9)" żartujesz sobie ? :):banghead Kolego ja rozumiem, że chcesz mieć precyzję, ale +- 0,2 stopnia to jest nic... Ustaw którąkolwiek z wartości i przecież będzie idealnie :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jak mam grzalke tam gdzie te patyki masz a czujnik w waskiej komorze za odpieniaczem - mam grzalke ustawiona na 25,5 i mam temperature 25-25,1 - zawsze bedzie ciutka wachania


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić z odpieniaczem?pokrętło mam już dokręcone do końca w prawą stronę-i nic się nie dzieje.Czy przyczyną może być za niski poziom wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób. Odpieniacz potrzebuje czasem nawet dwóch dni, żeby zacząć prawidłowo pracować.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#244145 klamson :

A co zrobić z odpieniaczem?pokrętło mam już dokręcone do końca w prawą stronę-i nic się nie dzieje.Czy przyczyną może być za niski poziom wody?

Czyli zamknąłeś dopływ powietrza całkowicie to i nie będzie działał.

Wody w pierwszej komorze musi być 3/4 wysokości choć ja mam na ful żeby nie chlupało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ta rurka ma być doczepiona do regulacji? ,bo u mnie w odpieniaczu,lezy sobie ot tak.

4793-dsc04408.jpg

A teraz strasznie głupie pytanie,nie śmiejcie się:czy w tym pojemniku ma się zbierać piana ,jak już ją będę miał?4793-dsc04407.jpg

4793-dsc04406.jpg.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, powinna być podpięta pod wlot powietrza!


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wy macie tą rurę wsadzoną?,bo u mnie jest tylko malutka dziurka,i za cholerę ją nie mogę wsadzić,mam drewniane palce,więc nawet żonie dałem i też sobie nie dała rady,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta rurka "lata" to nie masz regulacji na odpieniaczu wcale. Wyjmij odpieniacz oddaj jest gwarancja a zbiornik poradzi sobie sobie na cyrkulacji i obiegu jak włożysz jakąś pompkę zamiast odpieniacza na czas naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo mogę tak zrobić,mieszkam za granicą .koszt wysłania tego odpieniacza byłby zapewne wyzszy niz kupno nowego,moze skleje jakos tę rurke,ona jest po prostu za duza,zeby weszła do otworu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.wreszcie sobie dałem radę z tym odpieniaczem,wsadzilem do tej rury jeszcze mniejsza.Troszeczkę się napewno zmniejszył dopływ powietrza,ale przynajmniej zaczęło się coś pienić.Narazie od 3 dni piana siega do końca tej rurki ,ale się bardzo mało piany wylewa,(wygląda to tak,jakby piana niemiała siły się wydostać,puchnie i cofa się z powrotem)a w zasadzie sama woda,czy dalej mam coś żle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak baniak świeży, to nie przejmuj się za bardzo.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.