Skocz do zawartości
Robertus69

Prosze o pomoc...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar zainwestowac w akwarium 300l 120x50x50. Posiadam obecnie akwaium 112litrów i moje pytanie brzmi czy nadaje sie takie akwarium na sump?

Jakiego sprzętu mógłbym użyć?

Biorąc oczywiście pod uwage aby to byl jak najmniejszy naklad pieniężny...

W jakich proporcjach mogłbym wrzucic żywą skale z sucha tak aby sucha sie ożywila? I ile bym musial jej użyć?

Jakiej mocy oswietlenie? Chodzi mi tu o T5.

Dodam ze nie chce hodować wymagajacych korali i rybek. Jakieś ladne korale miekkie.

Prosze o konkretne porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj wymiary starego akwarium


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

dla miekkich wystarcza 4 x 54 W T5. Dla bardziej swiatlolubnych korali twardych i ukwialow, bedzie trzeba dolozyc jeszcze dwie rury.

Mysle, ze 112 l sump bedzie super. Mozesz nawet czesc oddzielic na wode do dolewki odparowanej.

Na poczatek bedzie potrzeba ze 30 kg skaly. Martwa skala bedzie sprawiala wiecej klopotow. Po roku lub dwoch bedzie juz o.k. Mysle, ze mozesz pol/pol pomieszac, ale czy to daje odpowiednie oszczednosci - musisz sam wiedziec.

Gorzej bedzie z odpieniaczem. Tu mozna zaoszczedzic kupujac uzywany, ale nie malo wydajny a te "sprawdzone" maja duza cene "poczatkowa".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary baniak ma 80x35x40

W jakich cenach mozna juz kupić żywa skale?

Ile potrzebuje żywego piachu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj dział dla nowicjuszy bo widać że jeszcze tego nie zrobiłeś tam dowiesz się sporo , jak również polecam opcje szukaj ...

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=220180#220180

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=163706#163706

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=123720#123720

przykładowo podałem pierwsze z brzegu :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#244358 Robertus69 :

W jakich cenach mozna juz kupić żywa skale?

Ile potrzebuje żywego piachu?

W sklepie 32-35zł/kg. Na forumowym targowisku różnie.

Ja bym dał ze 30kg piachu. Ważne żeby jego warstwa na dnie albo nie była grubsza niż 2-3cm, albo była grubsza niż 10cm (DSB).


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podał by mi ktoś namiary do kogoś kto robi odpieniacze DIY? Jakie sa orjetacyjne ceny takich?

I jak by ktoś mógl to prosze o likna ze zdjeciem takich wynalazków:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#244416 Amnor :
#244358 Robertus69 :

W jakich cenach mozna juz kupić żywa skale?

Ile potrzebuje żywego piachu?

W sklepie 32-35zł/kg. Na forumowym targowisku różnie.

Ja bym dał ze 30kg piachu. Ważne żeby jego warstwa na dnie albo nie była grubsza niż 2-3cm, albo była grubsza niż 10cm (DSB).

wydaje mi sie ze 30kg bedzie za duzo jezeli chce sie piech typowo dekoracyjnie jak sie ustawi skalem powierzchnia do zapelnienei nie jest juz tak duza

ja mam akwa 95/50/50 i mam wsypane 9kg i jest ok wiec 20kg chyba wystarczy


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.