Skocz do zawartości
p.kmiecik-pik

gdzie wstawic baniak ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie zakładania instalacji (WOD-KAN-GAZ itp.)w nowym domu i już na tym etapie chciałem zaplanowac miejsce w którym będzie stał baniak od 400-500L z rafką. I z tąd moje pytanie czy w odległości ok 1m od konimka w salonie to dobry pomysł czy raczej nie? Bardzo proszę o porady w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie:

- ryby beda sie ploszyc bo tam sie toczy zycie (salon,kuchnia - przynajmniej u mnie);

- dzialajacy kominek napewno zwiekszy ci parowanie;

- w drzewie kominkowym (ma bardzo rozne pochodzenie) moga byc rozne nieciekawe zwiazki i moga sie wydostawac z instalacji kominka (tzw przyducha - mowie o cugu w kominku nie w baniaku) a woda to doskonaly absorber ... wiec to chyba nie jest dobry pomysl


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myśle ale moja kobieta mówi, że taka ozdoba całego domu raczej powinna byc w jego centrum a jetyne wolne miejsce w salonie jest w sąsiedztwie koninka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ma byc ozdobą to lepiej nie tam


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jej ze to ona ma byc pieknem tego domu a od akwarium trzymaj ja z daleka:bump1 Im sie latwo mowi co by chcialy a o praktyczym punkcie widzenia nie maja pojecia. Kiedys mnie zrozumiesz:tongues

Jak budujsz chatke to od razu planuj gabinet dla siebie gdzie bedziesz mogl wygodnie sie rozsiasc, zapodac muzyke zaprosic kolegow na drinka. Od czasy do czasy zone. Owszem centrum mieszaknia fajna ozdoba, ale i telewizja wieczne przesiadywania tesciowej itp.

Sama lokalizacja akwarium obok kominka jest zupelnie pomyslem nie trafionym. Ryby jak i Ty beda potrzebowac spokoju


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to Grzegorz ubrałeś w słowa. Faktycznie mam odok salonu pomieszczenie w którego zrobię gabinet do spraw zawodowyych a wnim fajny baniak i basta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest, to nie jest na pokaz tylko dla Ciebie. im spokojniejsze miejsce i dalej od zony tym lepiej dla Ciebie i zwierzakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filrownię planuj od razu w piwnicy :) i weź pod uwagę że akwa nie zawsze będzie pieknie wyglądać, szczególnie na początku :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się,że flirownia to cały system filtrujący? Piwnicy to nie mam ale za ścianą małego pokoju gdzie dzięki waszym doradom zainstaluje zbiornik jest kotłownia (piec CO ,pralka, przejście do garażu.itp)czy to będzie przeszkodą żeby umieścić tam sump z filtracją:) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtrownia w sąsiednim pomieszczeniu będzie bardzo fajnym rozwiązaniem.Cały "syf" masz schowany,no i kompletna cisza w zbiorniku:)


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ciekawy temat odwiedziłem...i pozwolę się podpiąc

ja właśnie jestem w trakcie kompletowania akwa i ma (miało) już teraz niewiem stac przy ścianie na której też w przyszłości będzie sie znajdował kominek ok 1,5 m od akwa) ale to będzie w przyszłosci pewnie odległej,,, są ważniejsze wydatki np. akwa. ale ten kominek mnie tak nie martwi tylko to ze to miało byc w salonie i to najgorsze w częsci telewizyjnej czyli tam gdzie cały czas wszyscy przebywają. Niewyobrarzam sobie akwa w innym miejscu bo tylko tam przeważnie przebywam. a inne pomieszczenia w których mogło by byc są nieprzystosowane podłoga drewniana i narazie służa nam do innych rzeczy np... gabinet(pokój do zabaw dla dzieci ) pokój bilardowy ( narazie sypialnia) czy to naprawde ma taki zły wpływ na akwa. rybki się nieprzyzwyczają do ciągłego ruch w pomieszczeniu?w salonie mam najlepsze warunki do postawienia akwa(kamienna podłoga co daje nam sporo chłodu w gorące dni.. no i wogóle.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwa w salonie 10 cm od kominka i jakoś nie widzę problemu. Ryby nie wyglądają na zestresowane, może sie przyzwyczaiły;). Innych negatywnych skutków również nie widze.Gdyby baniak stał w innym pokoju, to ciągle bym tam siedział i pewnie skończyło by sie na wystawieniu mnie przez żonę za drzwi razem z akwarium;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ryby sa bardziej plochliwe jesli akwarium jest w malo uczeszczanym miejscu, u mnie akwarium stoi w glownym pokoju gdzie czesto ktos przebywa i przechodzi tuz obok akwarium. Przez pierwszy miesiac sie ploszyly, teraz podplywaja blizej jak ktos podchodzi zeby dostac papu.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do Twojego zdania, im mniej uczęszczany pokój, tym bardziej ryby bedą wpadały w panikę podczas odwiedzin kogokolwiek obcego. Choć z drugiej strony sam wlaśnie sobie buduję takie "miejsce odosobnienia":)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245385 seb :

Choć z drugiej strony sam właśnie sobie buduję takie "miejsce odosobnienia":)

Pozdrawiam

seb

Czekam z niecierpliwością :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakuj mandżur i wpadaj na piwko :) życie już przeniesione:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to spoko bo już myślałem ze jak akwa to najlepiej w piwnicy he he..


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam pytanie! Czy kotłownia czyli (piec CO ,pralka, przejście do garażu.itp)czy to będzie przeszkodą żeby umieścić tam sump z filtracją a baniak za ścianą w pokoju???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że o ile nie będzie to piec na węgiel, przy którym się bardzo kurzy to nie powinno być przeciwwskazań:googleye


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245422 seb :

Pakuj mandżur i wpadaj na piwko :) życie już przeniesione:)

Pozdrawiam

seb

Dziękuję za zaproszenie Panie Sebastianie :) Na pewno skorzystam :googleye jak znajdę kierowcę i wolne popołudnie :clowning

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.