Skocz do zawartości
and12

Odpieniacz-Czy nic nie brakuje??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przymierzam się do zakupu tego http://www.allegro.pl/item949587404_odpieniacz_turbofloter_multi_sl.html

ale sprzedawca nie wie lub nie chce powiedzieć jak długo sprzęt pracował i kiedy został kupiony.

I tu mam pytanie:1.Czy na podstawie zdjęć umieszczonych na allegro można określić czy nie brakuje tam jakiejś "części" ,rączki , pokrętła czy czegokolwiek co być powinno.

2.Aquamedic na swojej stronie chwali się ,że przeprojektowali zwężkę Venturiego na wydajniejszą-czy ten model z Allegro to już ten czy jakiś zabytek?

3.Czy jak uznam , że za głośny będzie można tłumik od thcSkiby zamontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240l (+ sump ok.100) do nauki a jak mi się spodoba to będzie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bym dołożył 200-300zł i poszukał Delteca ap600 lub apf"a


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówią o Deltecu - każdy chce go mieć więc mało ofert używanych, no i nudno by na forum było jakby wszyscy na nich jechali.

Fachowe oko coś niepokojącego na zdjęciach z Allegro wypatrzyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki odpieniacz, tyle że z pompą AquaBee 2000/1 w akwarium 180l. No cóż, na pewno daje radę, ale to nie jest jakaś superudana konstrukcja. Najgorszy wydaje mi się sam kubek. Ciężko to opisać, ale wygląda to tak, jakby piana miała problem z wydostaniem się do kubka, a cały syf osadza się na wewnętrznej stronie zakończenia rury reakcyjnej. Wygląda to tak, że kubek trzeba dość często czyścić, pomimo że jest prawie pusty.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:help1Ciekawe, czy gdybym napisał w temacie "piwo za posta" to odzew byłby większy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal, to co piszesz zgadzaloby się z tym co kiedyś od Rafała slyszalem, mianowicie wyciąl kiedyś w tym odpieńku oryginalny lejek, i w jego miejsce wstawil rurę, wydajność (ilość syfu w kubku) wzrosla na oko o około 50%.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że z tym sprzedawcą z Allegro ktoś miał problem przy zakupie pompy dozującej - dostał niesprawną a sprzedawca mu kit wciskał, że nie umie się nią posługiwać... Ale wydaje mi się - pewnien nie jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba był inny sprzedawca . Ale ten ma sprzęt z Niemiec i sądzę że sam nie wie co ile było używane i czy coś brakuje. To typowy handlarz jest . Ja bym kupił raczej od kogoś z forum. Bo to jak z używanymi samochodami jest trochę :-)


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.