Skocz do zawartości
Cetus

Listki

Rekomendowane odpowiedzi

Na skałkach zaczęły pojawiać mi się zielone listki mające średnio z 7mm. Co to jest i co z tym robić?

3373-00013361.jpg

3373-00013362.jpg

3373-00013363.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam pytanie bo mam to samo na jednej skałce, co to?

Jest ktoś w stanie zidentyfikować?


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę odpowiedzieć na pytanie co z nimi robić- nic, niech sobie rosną. U mnie rosną do średnic tak 1 cm, a z niego następny, czasem dwa. Nie są plagą łatwo je usunąć. Zielony mintaj kiedyś mówił mi jak to się nazywa, ale nie pamięta, on będzie wiedział od razu :)


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej to jest jak piertuszka (natka) a nie calurepa :)

i to raczej nie jest glon wapienny który wyrasta jeden z drugiego, one rosną do ko centymetra średnicy i wyglądają jak natka pietruszki, rosna obok siebie i przechodzą mi na drugą skałkę.


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to halimeda ?


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się pozbyć to kup borsuka ,załatwi sprawę super szybko

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na glon wapienny z rodziny Halimeda ,miałem tego całe krzaki ..rosnie bardzo ładnie przy wysokim wapniu i moim zdaniem dobrych paremetrach wody..Nie jest to (plagą) niemartwił bym sie tym zbytnio..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobię fotki jak odzyskam lugrzankę. glon wapienny to raczej nie jest


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem @Cetusowi widac ze ma porosnietą skałe glonami wapiennymi..A co ty masz ? hm nie mam pojecia ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno jest pewne: nie listki a plecha :)


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.