Skocz do zawartości
Saszkin

Spieniony PCV-wpływ na ryby i korale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanko do bardziej doswiadczonych kolegow...

Jestem w trakcie zakaldania akwarium i chcialem wykleic tylną sciane, oraz komin spienionym pcv.

Rozumiem za na tylna sciane przykleje spieniony pcv od zewnatrz ale w przypadku komina tak czy owak ten pcv bedzie mial kontakt z woda - myslalem ze nie ma to znaczenia bo po przewertowaniu m.in tego forum widze ze wielu kolegow ma tak zrobione co wiecej czesc ma polozone spienione pcv na dno...ale sprzedawca od ktorego chcialem to pcv kupic poinformowal mnie ze jezeli bedzie ono mialo kontakt z woda to moze miec negatywny wplyw na ryby i korale.

Jakie sa Wasze opinie i obserwacje na ten temat?

Juz pomyslalem ze komina nie bede wyklejac a i tak z czasem porosnie glonami ale wkurzaja mnie te widoczne rurki splywu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam spienione pcv na dnie baniaka, na której leży skała. Jak na razie (odpukać!) nic niepokojącego się nie dzieje. Poza tym, jak sam napisałeś, to tylko kwestia czasu jak zarośnie glonami :). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezauważyłem żadnych negatywnych skutków wklejenia pcv na komin,w akwarium mam 90% procent koralowców twardych oraz obsade rybną.Jedyną wadą jest czyszczenie chropowatej powierzchni jak ktoś lubi kolor niebieski.Napewno bym już nie zamontował na stałe pcv tylko pomyslał o wysuwanym tle.Na tył baniaka możesz dac również folie.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa jest szczelne przyklejenie do szyby tak by pomiedzy nie dostawała się woda ani nie zbierał osad

Nie żałuj kleju a wszystko będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam wklejanie od wewnątrz, ze względów czysto estetycznych, po dwóch latach nie będziesz w stanie tego doczyścić, a pomiędzy kolejnymi warstwami glonów wapiennych zbiera sie syf który jest idealnym nawozem dla glonów. Od zewnątrz natomiast nie będzie efektu czarnego tła, przyłóż to zobaczysz. Najlepiej folia przylepna, ewentualnie farba.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.