Skocz do zawartości
lalakon

czy to mozliwe ze wciagneło mi ukwial do filtra zewnętrznego

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie ,mam pytanko kupiłem wczoraj ukwiała i dzis go nie moge znalesc za skałami patrzyłem choc ich nie przewracałem tylko zerknełem z tyłu na skałki i jego tam nie ma ,czy on wchodzi pod skaly czy co

A moze go wciagneła ruka od filtra zewnetrznego chodz na końcowce tej rurki jest zabezpieczenie (taka nasadka jak jest w orginale ) czy mogło go ciągnąc przez ta nasadke ?????????? mam go szukac czy dac sobie na spokuj i juz on jest w filtrze i jest juz po nim .???????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki inmar za odpisanie no tak sie cieszyłem ze juz w koncu jest u mnie a tu jedna nocka i lipa nie ma go .teraz jest pytanie czy go szukac czy otwierac filtr i patrzec czy jest tam czy dac sobie na spokój ??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kradnie ukwiały :googleye

Przeszukaj filtr bo możliwe że go wciągnęło(te nasadki to są dobre na ryby)


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlazł gdzieś miedzy skały i wypompował się skubaniec ,zaginiecie się zgłasza po bodajże 48h :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lalakon: jakby ptaszka przez durszlak przecisnąć to raczej już nie zaćwierka nie? :googleye jeżeli nie będzie szczątków w filtrze to poszukaj dokładnie w skale


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja ogolnie nie mam za duzo tej skaly bo mój baniaczek ma 80 litrów i przegladałem od tyłu te skaly z latarka (Zona mówiła ze jestem wlniety jak mnie tam zobaczyła z latarką hehehhehehe)myslisz ze one tak moga sie spapować ze w takie male szczeliny moga wchodzic .bo ja juz jestem przewrazliwiony chyba bo juz mi tyle ryb padło i nie tylko ryb ze szok zawsze cos jak nie padnie to ktos gogos zje i tak w kolo >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to normalne bo morszczyzna to niestety choroba nieuleczalna ;( a to może i lepiej :googleye


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie dobrze jeżeli ci zwierzaki padają albo się zjadają , po to jest to forum żeby się czegoś dowiedzieć , wiec może zacznij zadawać pytania od początku a nie tracisz kasę na zwierzaki które odsyłasz na wieczna rafę i sam tez się denerwujesz a te hobby ma sprawiać radosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej się schował i dogorywa, od kiedy masz zbiornik? I jaki to ukwiał?

Jak są zestresowane to zwijają się w jabłko i wtedy czasami ich nie widać, niektóre odmiany chowaja sie w piasek lub w skały. Jeśli kupiłeś maleństwo o średnicy kilku cm to po wypompowaniu może wyglądac jak 1-3 cm szara kulka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko i dla tego nic nie brałem przez 3 miesiace az wszystko sie unormowało ,wczoraj kupilem tego ukwiala co dzis szukam hehehehhe mam nadzieję ze on gdzies sie tam spompował jak koledzy pisali .no zobaczymy po 3 dniach jak pech to pech

a tak na zaś jak zabezpieczyc rurke od filtra ,zeby juz tam nicnie wciągneło ?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do gatunku ni jestem pewny kolor miał granatowy wielkość miał około 3cm no chyba ze sie rozpompował to miał ok 10,z tego co mi sprzedawca powiedział ze on pochodzi i znajdzie sobie odpowiednie miejsce i tam zostanie ,tyle ze jak na razie znalazł ze jego nie widac e

hhhhhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gąbkę można założyć (choć wygląd będzie raczej paskudny...) albo tak obstawić skałą aby niewiele mogło się tam dostać.


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granatowy ? Ja o ukwiałach niewiele wiem, ale albo dywanowy bo są niebieskie, albo cerianthus. z drugiej strony ceriantusy raczej wkłada się do rurek


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to lepiej poszukaj go jak padnie to zatruje cały zbiornik


Ja jestem jaki jestem inny nie bede solniczka 80L.+ 325L. 130X50X50 2XHQI 70W.+ aquastarlight T5 4X54W. , CYRKULACJA 2x JVP102 + JVP101, odpieniacz N/N ??, sól Tropic Marine pro-reef, skała kg.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to o jakim filtrze zewnetrznym piszesz - chodzi Ci o odpieniacz ?

A po drugie to ukwiał może schować się i zmniejszyć tak że go nie widzisz. Potrafi wytrzymać w ciemności i ze 2 miesiące . Czekaj cierpliwie aż wyjdzie sam . I warto ustalić co to za ukwiał - bo granatowy - hmm ???


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka jesli chodzi o ten filtr zewnetrzny to chodzilo mi o filtr minikani 80 basic.a nie o odpieniacz, a jesli chodzi o ukwiał to on był fioletowy pytałem w zoologicznym co to byl za gatunek ,sprzedawca nie okreslił mi precyzyjnie jedynie tylko ukwiał symbiotyczny. i teraz juz sam nie wiem co robic szukac go czy czekac .?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lalakon, jak już wcześniej napisano, ukwiał może wejść/wcisnąć się miedzy skały/piasek i siedzieć tak jakiś czas.

ale jeżeli jest cień ryzyka, że zaciągnął go kubełek, to nie pytaj... tylko natychmiast kubeł otwórz i sprawdź!

to po pierwsze, a po drugie, może tu odnajdziesz swojego ukwiała...

choć tą identyfikację należało przeprowadzić PRZED zakupem.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka ,znalazłem ukwiał tyle ze w filtrze jest strasznie poszarpany i chyba juz nie przezyje choc jak go miałem w naczyniu i swieciło na niego swiatło to tak jak by sie ruszła (jak by chciał sie troszke rozwinac ) ale to moze byc chyba złudzenie jak myslicie wsadzic go do baniaka czy pozbyc sie go i dac juz spokój z tym ukwaiłem ????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co w ogóle masz ten filtr? Model mi zupełnie nie znany . To jakaś kaskada ?

A ukwiał do wyrzucenia :-(


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam ze nie ma (tej otoczki w kolo siebie tylko jak patrze to jest biały i ma te wypustki fioletowe )białe -mozna nazwac wnętrze ukwiału .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka jak to po co filtr do filtracji odpieniacz mam (wiepro sa -2011) nie mam sumpa i jakos musze radzic .Wcześniej miałem filtr kaskadowy i on byl do bani wszystko mi padało i woda była mdla teraz jest oki wszystkie testy są w porządku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.