Skocz do zawartości
lalakon

czy to mozliwe ze wciagneło mi ukwial do filtra zewnętrznego

Rekomendowane odpowiedzi

To wlot wody do filtra otocz czymkolwiek i zbieraj na nowy ukwiał bo tego raczej nie da się odratować


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#245937 Taku :

To wlot wody do filtra otocz czymkolwiek i zbieraj na nowy ukwiał bo tego raczej nie da się odratować

A ja bym radził jeszcze raz sie zastanowić. Błazenki bez ukwiału równiez przezyją a ukwiał w kiepskich warunkach zejdzie i załatwi Ci większośc życia. Szkoda ukwiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ukwieł lądował kilka razy w pompach, aż kawałi latały... żyje i się ma dobrze, a i od czasu do czasu się podzieli.

Pozdrawiam...


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nemo to ty masz jakiegoś wyjątkowo twardego O.o

A co do ukwiału to może i racja - ciekawie również wyglądają w sarco


225l

90x50x50 + sump 57l.

You will never walk alone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lalakon, nie chcę być złośliwa i wredna, ale za dużo się tego uzbierało. Każdy zaczynał, każdy się uczył i każdy popełniał błędy. ale Twoja średnia w ostatnim czasie mocno zwyżkuje:hepatus vs. 90 L,błazenkowe zachwiania równowagi no i ten koluch który zjadł krewetkę. że nie wspomnę o "białych robaczkach zjadających Ci algi" o tu.

może nie mam racji, ale uważam że na razie to nie zakupy do akwarium, ale czytanie Cię czeka...

szczerze mówiąc kompletnie nie rozumiem takiego postępowania, jeżeli nawet zwierzaki masz gdzieś, to pomyśl o swoich pieniadzach. zanim coś kupisz poczytaj o wymaganiach zwierzaka! nazwę przynajmniej poznaj, a nie granatowy ukwiał albo koluch pożerający krewetki...

poza tym ukwiały (WIĘKSZOŚĆ jak nie wszystkie) są do stabilnych zbiorników. w odpowiednich warunkach ukwiał siedzi na "stopie" a szwęda się po zbiorniku. chociaż i są ukwiały lubiące spacery... mój na przykład jest z tych co siedzą i nie łażą. a jaki to? FIOLETOWY! Co Ci będę gitarę szczegółami zawracać.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój heteractis magnifica wpadł już w pompę trzy razy i dzisiaj ma się bardzo dobrze. Pierwszego ukwiała wprowadziłem po około roku czytając wątki o padających zwierzakach w młodych zbiornikach.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika ma rację, trzeba czytać, czytać i jeszcze raz czytać.

Zdajsię też każdy przeszedł przez etap- "chcę ukwiała dla błazenków" i Ci którzy z jakichs względów się wstrzymali wyrośli z tego. U mnie błazny polubiły Euphylie, podobno dobry jest las xeni.

Co do ukwiała- jak jeszcze daje oznaki życia to zrób mu szpital, a jak nie masz na to warunków to porozglądaj się za kimś z okolicy kto ma warunki.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka ,nikogo nie mam kto ma warunki takie jak pisałeś, a ukwiał na 100% nie przezył ,szkoda mi jego bo był piękny juz nie chodzi mi o kase tylko o zwierzaka jak to Nika pisała,czytanie czytanie i jeszcze raz czytanie z mojej strony .jak na razie błazenków nie mam mam zamówione i jak przyjadą to dam znać noi ukwiał ma być razem z nimi

dziś juz wszystkie rurki mam zabezpieczone siatka i juz mi tego co bedzie nie wciągnie więc jak na razie to czytam i czekam na nowe pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przez swoją niewiedzę zabiłem dwie ryby- wyszło mi na zdrowie, zacząłem zbierać wiedzę na potęgę.

Więc ryby swoją śmiercią zrobiły dużo dobrego.

Mam swój zbiornik 10 miesięcy- postawiony jako testowy. W zamyśle miałem dużo większy, ale cieszę się bardzo, że tak zacząłem. Teraz mogę już rozmyślać o 500l, ale nadal jest sporo wiedzy do zdobycia.

ps: a skąd jesteś?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giżycko kolego a powiem szczerze ze czlowiek mądry po szkodzie

ja mysle o 200 litrach ale na razie przeciagne na tym co mam ok poł roku i jak skumam o co w tym wszystkim chodzi to moze sie skusze na wieksze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety też się podzielę swoim smutnym doświadczeniem z ukwiałem. Po wpuszczeniu zaczął wędrować, po dwóch godzinach przebiegł pół akwarium. W nocy wszedł do komina, dostał się przez rury do sampa (a miał daleko bo samp jest poziom niżej w piwnicy) po drodze przeszedł przez zawór aż w końcu wciągnęła go pompa. Rano w akwarium było "mleko" a resztki ukwiału kręciły się w pompie. Na szczęście dzięki wydajnemu odpieniaczowi i częściowej podmiance wody nie było więcej strat.

Teraz już wiem jeżeli ukwiał to do bardzo dojrzałego akwarium. I najważniejsze to z niczym się nie spieszyć.

Życzę samych sukcesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.