Skocz do zawartości
karolek ss

proszę o poradę...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich

mam problem który pojawił mi się wczoraj, dwa dni temu kupiłem do mojego akwarium (mam reef maxa) parę grzybków, xenię, pseudochromiska i euphylię, i pojawił mi się brązowy nalot na piasku i trochę na skałce. czy może tak reaguje system na nowe zwierzątka? to tak wygląda jak przy dojrzewaniu zbiornika, to normalne?? testów jeszcze nie robiłem.

dzięki za porady pozdrawiam


reef max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam, że korale jak na dwa dni bardzo dobrze się zaaklimatyzowały...


reef max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo dojrzewał zbiornik? Skąd wiedziałeś, że można już wpuszczać zwierzaki (jeśli nie robiłeś testów)?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co reef maxa ma już szósty miesiąc baniak dojrzewał mi 2 miesiące testy robiłem na początku cykl azotowy na pewno się zakończył , chodzi mi o to że teraz nie robiłem testów po wpuszczeniu zwierzaczków


reef max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sprawną RO/DI? Jeżeli brązowy nalot nie zniknie po kilku dniach, to mogą być okrzemki.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wszystko jest tak jak powinno, ale wiesz co grzybki były poprzyczepiane do skałki średniej wielkości czy mogłoby to spowodować ponowne dojrzewanie? czy jest to mało prawdopodobne

?


reef max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie jest wina korali myślę że coś masz w wodzie

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób testy to dużo pomożę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cyknij zdjecie tez wiele powie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, serdecznie wszystkich jeszcze raz

znalazłem chwilkę i zrobiłem zdjęcia może coś na nich zobaczycie oto one:

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3826-201003202.jpg

3826-201003202.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/3826-20100320245.jpg

3826-20100320245.jpg

testy robiłem wypadły tak

NO3 - 0

NO2 - 0

kh - 7

ph - 7,2 a 7,6

trzy pierwsze zrobione salifertem a ostatni tetra

z góry dzięki za pomomoc


reef max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym, że teraz to wygląda zupełnie inaczej niż trzy dni temu , zrobiły się takie nitki a wcześniej to przypominało nalot


reef max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 zero to Ty masz całe jałowe akwarium jeszcze. Nie miało co Ci dojrzewac chyba wcześniej . Bakterie nie rozwinęły się

bo nie miały papu ... Ale nie martw sie . Z czasem samo przejdzie. Tylko nie rób gwałtownych zmian w akwarium .

A test na wapno i magnez to podstawa !!!


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowaphos na fosforany i okrzemki bądz z sery absorbent silikatowy na same okrzemki

Rozumiem że dojrzewanie baniaka skończyło się więc tydz po wsadzeniu absorbentów problem zniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich morszczaków! mam pytanko... posiadam zbiornik 160l a w nim odpieniacz białek "turboflotor blue 1000", i jak na razie filtr wewnętrzny "atman At-200", grzałkę 200V, piesek morski (podobno żywy),oraz żywą skałę ok 30kg...czy będę musiał zakupić w najbliższym czasie filtr o lepszej wydajności oraz lepszej skuteczności?

Pozdrawiam i dziękuje za porady!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ja bym proponowal zalozyc nowy temat :)

a z tego co wiem to filtra wew sie nie uzywa, no chyba ze nie masz sumpa, albo panela to mozna przez niego dawac rowe i wegiel, ale estetyczniej to wygaa jesli uzyjesz zew filtra, ale moge sie mylic, niech bardziej doswiadczeni sie wypowiedza na ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atman At-200- to filtr czy pompa ?

Trudno w tej chwili powiedziec, czy ten odpieniacz ma wystarczajaca wydajnosc, ale jak nie przerybisz to moze wystarczy.

Jesli w przyszlosci bedziesz musial cos zmieniac, to raczej odpieniacz, a filtr wyrzucisz lub bedziesz go uzywal do absorberow itp.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atman AT-200 jest filtrem, z tym ze nie używam babki a wiec chodzi sama tzw. turbo-głowica dając strumień wody i fale,

wynik testów ph-7, KH-9, zasolenie 1,020, NH4- brak, miałem problem z odpieniaczem bo nie robił piany wiec metada prób i błędów podnosiłem pompę bliżej lustra wody aż do momentu wytwarzania się piany, czym spowodowany może być brak piany w komorze odpienacza?

pozdrawiam i dziekuję za pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zakładać dodatkowego tematu chce zapytać ile można mieć rozgwiazd w 200l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkaset albo żadnej - zależy o jakie pytasz.

Jak już sobie wybierzesz rozgwiazdę i poczytasz o jej wymaganiach, to sam będziesz miej-więcej wiedział :D


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się juz pogubiłem kogo to topic :D

ratpol skała jak sądze pochodzi z innego baniaka?

maly w swierzym baniaku odpieniacz niema co wyrzucać, poczekaj aż dojżewanie się zakończy to i glony zejda

chyba że już masz go ponad m-c to przyczyna może byc inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.