Skocz do zawartości
inmar

Podbijanie Ph

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można bez ograniczeń,czyli stale podnosić Ph jakimś preparatem,np.kentem bez jakichś problemów po czasie ?

Niestety ciagle mam 7,56-7,8.Wiem,ze wielu tak ma i nic z tego sobie nie robi,ale mi wychodzi sporo fosforanów z skały.Co prawda zszedłem z nimi już do 0,13,było 0,69,ale w tej chwili mam ok 1 kg absorbera.Ballinga nie leję bo jak robię cotygodniowe podmiany to Ca,Mg,Kh mam w górnych granicach.

Od jutra zmieniam sól z Praisa na TM bioactif,może coś się zmieni w wodzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze za duzo CO2 w pomieszczeniu jest powodem?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie usunięcie jednej pompki powoduje spadek pH o ok. 0,3. Większemu pH sprzyja duża cyrkulacja, szczególnie przy powierzchni, dużo światła, ewentualny filtr glonowy, podwyższenie kH. Zobacz, co mógłbyś zmienić i działaj.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.Cyrkulacja 2x15000,oświetlenie 2x 90W Black Pyton,Kh-10,8.Ogólnie kiedyś miałem 7,9 do 8,4 a teraz lipa.Glonowego raczej nie chcę,choć kto wie ?Inne sposoby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego glonowego nie chcesz mieć,wydaje mi się że w twoim przypadku było by to idealne rozwiązanie,na pewno miał by wpływ na podbijanie pH,a i azotany i fosforany miały by super pożeracza.Nawet nie wiesz na co taki glonowy stać pozdrawiam


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś w zbiorniku porównanie jednej tunze np. 6100 o wydajności 12000 ltr z tym wave makerem 15000 ? Zastanawiam się ile jest tej cyrkulacji u ciebie? W 140 cm zbiorniku ustawienie jednej tunze 6100 na prawej szybie dokładnie w kierunku koralowca postawionego na skale przy lewej szybie spowoduje jego natychmiastowe zdmuchnięcie. Mam porównanie do JVP-102 i JVP-202 (bo obie mam) i jedna tunze 6100 jest kilka razy od nich silniejsza.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem i mi zdechły.Mam NO3 właściwie zero to chyba nie mają prawa się utrzymać ?Poza tym jakoś nie chciał bym jakiegoś zielska i światła w nocy w szafce.Na razie szukam innej drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak te chinskie pompki maja 15000l/h to ja jestem ksiedzem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chciałem dołożyć cyrkulacji to po co,przecież masz 2x15000 :googleye

Właśnie zakupiłem obiegówkę OR6500 nieźle będzie wymiatać,dodatkowo wylot będzie robił jako dodatkowa cyrkulacja.Może jeszcze część mocy pójdzie jako napęd filtra z peletami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.