Skocz do zawartości
lokop

Kwarantanna jak dlugo?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim. Jaki okres czasu nalezy przeprowadac kwarantanne dla nowo nabytych ryb? Kwarantanna przeprowadzana w osobnym zbiorniku. Oraz jaki jest minimalny okres ponownego zarybienia zbiornika glownego po odlowieniu ryb w celu leczenia. Chodzi mi o czas jaki nie przerzyja pasorzyty bez nosicieli tzn ryb. Zbiornik glowny funkcjonuje narazie bez ryb sa za to bezkregowce i korale, maja sie zreszta dobrze, jedyne co stwierdzilem to zwiekszenie sie ilosci malych robakow pojawilo sie ich mnostwo po odlowieniu ryb.


Start 18 12 2009. Akwa 160l, sumpa brak, lr 30kg, zwir 9kg, odpie zew. 720l/godz, osw 4xt5 39w kazda, 3x pompy cyrk. Filtr przepl z biopellets. Chlodziarka wody, Filtr UV, Obsada 6 ryb, krewetka, 3 kraby, 4 slimaki, 13 x korale miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy to mozliwe ze nikt z forumowiczow nie przeprowadza kwarantanny? I co za tym idzie nie jest mi w stanie pomoc.


Start 18 12 2009. Akwa 160l, sumpa brak, lr 30kg, zwir 9kg, odpie zew. 720l/godz, osw 4xt5 39w kazda, 3x pompy cyrk. Filtr przepl z biopellets. Chlodziarka wody, Filtr UV, Obsada 6 ryb, krewetka, 3 kraby, 4 slimaki, 13 x korale miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie trzeba by z tydzień,dwa,ale mało kto ma do tego warunki więc od razu,ale powoli wyrównijąc temperaturę i zasolenie dolewając szklanką lub kropelkowo wężykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem że prędzej czy później kwarantanna będzie wyglądać tak:

Worek z zawartością wsadzasz do akwarium na pare min by wyruwnała sie temp a nastepnie otwiersz go i napełniasz wodą z akwarium i tak kilka razy co mniejwięcej 2 ninuty. Jak juz worek zapełni się cały co przelewasz zawartość do baniaka oczywiście worek trzymasz pod wodą. Co do kwarantanny chorej ryby to czosnek i podwyrzszona tem na góra 2 dni i tak to wygląda u mnie. Strat w zwierzętach żadnych no i chorób też :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec jednak ktos czyta te posty:shocking. Dzieki za odpowiedzi. Czekam na wiecej.


Start 18 12 2009. Akwa 160l, sumpa brak, lr 30kg, zwir 9kg, odpie zew. 720l/godz, osw 4xt5 39w kazda, 3x pompy cyrk. Filtr przepl z biopellets. Chlodziarka wody, Filtr UV, Obsada 6 ryb, krewetka, 3 kraby, 4 slimaki, 13 x korale miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lokop niebądz taki Dziwisz :) wiekszość pewnie się wstydzi tego jak swoje zwierzaki aklimatyzuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje za zaszlo nieporozumienie. Nie chodzi mi o przeprowacdzanaie aklimatyzacji nowych zwierzat w zbiorniku lecz o okres czasu jaki jest potrzebny do zaobserwowania objawow chorobowych u ryb jesli nie mamy pewnosci co do ich zrodla, a w tym celu najlepiej nie wpuszczac takich ryb do zbiornika glownego (dekoracyjneg) lecz do zupelnie osobnego zbiornika kwarantannowego.


Start 18 12 2009. Akwa 160l, sumpa brak, lr 30kg, zwir 9kg, odpie zew. 720l/godz, osw 4xt5 39w kazda, 3x pompy cyrk. Filtr przepl z biopellets. Chlodziarka wody, Filtr UV, Obsada 6 ryb, krewetka, 3 kraby, 4 slimaki, 13 x korale miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proponuję to co napisałem na początku.Ale z drugiej strony całe życie kupowane jest z takich źródeł bo nikt nie da ci gwarancji.No może jak kupujesz od kumpla lub z zaufanego sklepu gdzie to życie miało kwarantannę.Tak robi min. Darek z elektrowni z Rybnika,nasz lokalny sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie pali bo ostatnio stracilem przez jedna rybe 6 innych. A w sklepie wygladala na zdrowa po 2 dniach ju wzystkie byly w kropki (ospa) leczenie w zbiorniku glownym preparatem escha nieszkodliwym dla bezkregowcow przynosilo poprawe na 2-3 dni i choroba powracala z wieksza sila. W koncu zdecydowalem sie na uruchomienie 2 zbiornika aby je leczyc przeparatem jbl punktol. Wyleczylem niestety nie wszystkie do konca kuracji dotrzymaly 2 blazny i dart. Teraz w kwarantannowym plywa wargatek sanitanik i mandaryn wspanialy. Zadnych objawow niepokojacych nie zauwazam plywaja ok jedza chetnie. Tylko pytanie jak dlugo je tam trzymac? Jak narazie sa juz 5 dni.


Start 18 12 2009. Akwa 160l, sumpa brak, lr 30kg, zwir 9kg, odpie zew. 720l/godz, osw 4xt5 39w kazda, 3x pompy cyrk. Filtr przepl z biopellets. Chlodziarka wody, Filtr UV, Obsada 6 ryb, krewetka, 3 kraby, 4 slimaki, 13 x korale miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzymaj do niedzieli przy 27stopniach i mocz płatki w czosnku

Do głównego podłąćż UV na 2-3 dni żeby wysterylizować wode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platkow to za bardzo jesc nie chca, a z czosnkiem to ju wogule dziala na nie jak odstraszacz. Chetnie zjadaja jedynie rozne mrorzonki ale bez czosnku. W glownym mam zdrowe ryby, krewetki, kraby, korale a wiec to uv to nie wiem czy dobry pomysl.


Start 18 12 2009. Akwa 160l, sumpa brak, lr 30kg, zwir 9kg, odpie zew. 720l/godz, osw 4xt5 39w kazda, 3x pompy cyrk. Filtr przepl z biopellets. Chlodziarka wody, Filtr UV, Obsada 6 ryb, krewetka, 3 kraby, 4 slimaki, 13 x korale miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.