Skocz do zawartości
Robertus69

HQI

Rekomendowane odpowiedzi

#247091 Robertus69 :

Ale przy zamknietej pokrywie to hqi nie zda egzaminu. Wiec chyba zdecyduje sie na t5 A jaka barwe maja te swietlowki?

Nie było mowy o pokrywie ....... z pokrywą tylko Ci pozostają T-5 czy T-8

rs

hahahah masz rację o hqi i t...... ja stosuję nadal to oświetlenie i co ciekawe tyczy się to też

LED. Połączenie LED z rórkami wydaje mi się No1 ale to moje subiektywne zdanie zresztą sam widziałeś moją lampę

LED teraz testuję z T-5 zobaczymy

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie musi. Może być (o ile będzie konieczne) na krawędzi akwarium, pod lampą. Pamiętać tylko trzeba o niedopuszceniu do przegrzania stateczników t5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryte też się często przegrzewa.

Sławek, widziałem twoją lampę i czekam na doniesienia o kolejnych sukcesach ale wydaje mi się, że ważna jest powierzchnia świecenia a nie tylko rodzajźródła światła. Gdyby t5 miały taką powierzchnię jak żarnik HQI to efekt byłby taki jak HQI. Masz większe doświadzcenie z LED, jak myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247105 Robertus69 :

Jezeli by bylo akwarium odkryte to chyba nie bylo by problemow z przegrzaniem?

stateczników nie :) rybek tak :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247108 rs :

Odkryte też się często przegrzewa.

Sławek, widziałem twoją lampę i czekam na doniesienia o kolejnych sukcesach ale wydaje mi się, że ważna jest powierzchnia świecenia a nie tylko rodzajźródła światła. Gdyby t5 miały taką powierzchnię jak żarnik HQI to efekt byłby taki jak HQI. Masz większe doświadzcenie z LED, jak myślisz?

Masz rację sam już widzę że LED muszą być ok 20 - 30 cm nad wodą podobnie jak HQI różnica jest tylko taka że LED

powinny mieć soczewki ale już buduję nową :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247110 Robertus69 :

Ale to ogolna temperatura wody wzrasta czy przy powierzchni?

Moim zdaniem zaczynasz od tyłu zastanów się jakie chcesz mieć korale i dostosuj do nich oświetlenie


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz bym chcioal zrobic na przyszlosc oswietlenie zeby nie kombinowac pozniej. czyli 2x150 hqi i 2 x 54 t5 starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam obejrzenie zbiornika z HQI i na t5 żeby mieć porównanie. Nie decyduj na podstawie opinii kilku osób tylko sam sprawdź co ci się bardziej podoba i weź pod uwagę wymagania zwierząt, które chcesz mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak na żywo to za bardzo nie mam gdzie obejrzeć takich zbiorników bo w mojej okolicy nie zdazaja sie morszczaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to okolica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Łódź to zagłębie... morszczyznowe. Z pewnością znajdą się soby, które chętnie pokażą swoje akwaria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Łódź moze tak. Ale troche km mam do łodzi, ale to juz nie wazne. W Wieluniu w sklepie mial kiedys ładne 500litrowe akwarium, ale nie wiem czy nadal je ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247115 Robertus69 :

Ja juz bym chcioal zrobic na przyszlosc oswietlenie zeby nie kombinowac pozniej. czyli 2x150 hqi i 2 x 54 t5 starczy?

Na przyszłość to nie ma co liczyć :) nadal pomyśl co chcesz mieć i wtedy decyduj


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo w tym racji. Nie planuj dalekiej przyszłości bo bardzo prawdopodobne, że w ciągu kilku lat diametralnie zmienią się twoje preferencje dotyczące nie tylko oświetlenia.

Akwarystyka to poszukiwanie własnej drogi i tylko na początku korzysta się z cudzych rad i doświadczeń. Później to już kombinowanie na własną rękę i rachunek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.