Skocz do zawartości
Ben_sage

Pseudocheilinus hexataenia VS chromis viridis co wolicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ktora rybka bedzie ladniejsza i ciekawsza w obserwacji obsada rybna to parka nemo + hexetaenia vs 3 x chromis viridis i mam dylemat czy kupic jedna czy 3 ??

Co wy byscie wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hexa - ciekawiej wygląda, śmieszna rybka, fajnie pływa po zakamarkach :)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trzy chromisy to porażka, powinno ich być z 7-9 szt. minimum, dlatego hexatenia lepsza.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie hexa - mam ją od paru tygodni i jej sposób pływania przez szczeliny i między koralami zwala z nóg. No i zdecydowanie ładniejsza niż chromis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno hexa jak i chromisy moga tłuc Ci nemo .. , ale ja bym wziął hexe, ja mam taka wielkości nemo i wszystko jest w porządku ,czasami coś tam się krzywi przed nimi ,ale olewka kompletna ze strony nemo jest :)


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta rybka jest latwa i nie jest wybredna w jedzeniu ?

Czy kielże mi wszystkie zje i inne pozyteczne stworzenia w akwarium??

Czy jest na widoku ?? w sumie jest jest chyba taka brzydka? ;D

A masz jakies fotki hexy? w necie malo fotek ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem właśnie pokazać te "malo fotek" :)

Hexa żre wszystko - lasonogi, mięso krewetek, spirulinę i karmę suchą ze spiruliną, wtranżala nawet glony - przynajmniej moja :) No i wcina wirki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorrka ale w sklepie pomylili sie i dlatego nic mi nie wyszukiwało, ale po bledzie znalazlo kilka sztuk bylem w pelni przekonany ze nazwa dobra....

dzięki chyba zdecyduje sie na ta rybke a chromisy faktycznie odpuszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis szczesliwy ze wybralem rybke chcialem o niej jeszcze wiecej sie dowiedzieć i wpadlem na ten temat ktory mnie zmartwil po przeczytaniu calosci , nie jestem pewien czy ją bede chcial.Chromisy kiedys mialem to radosne ruchliwe rybki ktore nie robily zadnych szkod.

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=127461#127461 chyba bede musial upuscic monete albo szukać innych rybek.

Mialem juz pseudochromisa to wykonczyl mi paraseme i zabieral sie za nemo.Nie chce powtorzyc tej histori oby nastepna samica nemo skonczyla za akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#246882 guliwer777 :

Witam

Trzy chromisy to porażka, powinno ich być z 7-9 szt. minimum, dlatego hexatenia lepsza.

Pozdrawiam

Czemu Chromisy w ilosci min 7? ja mysalem zeby kupic 5 szt - bedzie zle?


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem akwarium 250l i bodajrze 5 sztuk nie bylo widać aby plywały w lawicy plywaly roztrzepane kazda w innym kierunku.Myśle ze efekt jest przy akwarium ponad 300l gdy widać jak te ryby plyna w tym samym kierunku i jest ich minimum 5szt.

A to co wycztytalem o wargaczu to z ludzie ja posiadajacy pisza o niej zupelnie inaczej.Jak widać nie kazda informacja sie pokrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do hex'y

na plus: ciekawa w zachowaniu i ubarwieniu, pozyteczna, prosta w aklimatyzacji i utrzymaniu;

na minus: starsznie agresywna, u mnie blazny wisialy pod powierzchnia zanim ja sprzedalem, niestey jeden blazen popelnil przez nia samobojstwo = wyskoczyl; generlanie moze w duzym kawa przy duzej obsadzie byloby inaczej, ale IMHO wredne rybsko...

chromisow nie mialem, wiec milcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 250litrowym baniaku hexataenia nie gania specjalnie innych ryb,tylko na poczatku troche tomentosus'a ganiala ale teraz i jemu dala spokoj.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w 130 od początku spokój ...


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomacentrus auriventris a co o tej rybce powiecie ? one moga byc trzymane w parach lub 3 sztukach ? agresywne są ? to garbikowate chyba i nie wiem czy podobne do parasemy to bedzie czy mniej agresywne?

Albo np Pseudochromis porphyreus lub diadema? to cos podobnego do pseudochromisa bicolor czy spokojniejszE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja hexatenia jest spokojna i nie gania

za to troche gania i jakby broni terenu Gramma Loretto :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej wielkosci akwa i jaka obsada bo to chyba tez istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.