Skocz do zawartości
Kris_77

pięćset z białegostoku :)

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie to "A". akwa naprawdę super.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:googleye

kolorki wybujane !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajowy baniaczek . Kiedy wspomniana przycinka ? Coś bym kupił ...:googleye


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak widać przy zmianie nieco rozstawiłem niektóre korale - te z lepszymi przyrostami

na razie nie było jak uciąć bo sporo końcówek poparzonych od kontaktu z sąsiadem...

ale pamiętam 1sza callendrum leci do Ciebie :googleye


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny baniak zdecydowanie wyższa półka akwarystyki morskiej :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim!

@MiQ

naso jest u mnie jakoś od listopada czy od października - nie pamiętam - pochodzi z pechowej serii (był o tym wątek) - chyba wszystkim padły - nie wiem czemu mój doszedł do siebie - miesiąc wyglądał jak trup

dziś ma się super - podrósł - zaczyna ładniej się wybarwiać i jest najodważniejszy w kontakcie z człowiekiem :googleye

miał z 6-7 cm - myślę, że z 1-2 podrósł


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium przepiękne!!! Nic dziwnego zresztą, bo poprzednie też powalało :googleye

BRAWO!

:waving:clapping:clapping


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem fotkę z przed 2,5 roku :clowning

gdybym wtedy nie zaczął kombinować.... to by życie było nudne :)

ale był potencjał!

cube_3.jpg

tęsknie na niektórymi koralikami, których do dziś takich nie mogę znaleźć :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zbiorniczek.


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrniew, Polok dzięki!

jako, że dla mnie akwarium bez anthiasów nie wygląda tak jak akwarium które zaplanowałem, jako, ze do trzech razy sztuka...

ant.jpg

wkrótce nowe dwie "flame fish"!

na czas wzmożonego karmienia w system wpiąłem rowe + dosypałem kulek - zobaczymy jak system zareaguje...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrniew, Polok dzięki!

jako, że dla mnie akwarium bez anthiasów nie wygląda tak jak akwarium które zaplanowałem, jako, ze do trzech razy sztuka...

ant.jpg

wkrótce nowe dwie "flame fish"!

na czas wzmożonego karmienia w system wpiąłem rowe + dosypałem kulek - zobaczymy jak system zareaguje...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, ze pomarańcz bardzo pomaga ożywić zbiornik :nono

tym razem mój faworyt z zapowiedzianych "flame"

centro.jpg

na razie w ciężkim stanie po kontakcie z binotatusem - musiał trafić do izolatki - tam posiedzi aż wydobrzeje - później ewentualna zamiana miejsc ... trzymajcie kciuki!


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, ze pomarańcz bardzo pomaga ożywić zbiornik :)

tym razem mój faworyt z zapowiedzianych "flame"

centro.jpg

na razie w ciężkim stanie po kontakcie z binotatusem - musiał trafić do izolatki - tam posiedzi aż wydobrzeje - później ewentualna zamiana miejsc ... trzymajcie kciuki!


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kriss jakiego używasz teraz oświetlenia ? Loriculus piękna rybcia, też na niego czekam gdzie kupiłeś ?

Korale piękne, jest na co popatrzeć:googleye


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kmirko

cały czas mam 8 x 54W T5 - ryba na priv..

@andrniew

zaryzykowałem - zobaczymy co z tego wyjdzie - reguły nie ma - jednym je miękkie, innym spsy - ale o lpsach najmniej widziałem informacji... okaże się - będę pilnie obserwował - a patent na wyłapanie mam :googleye choć co raz gożej bo zaczepiam siatką o korale - wczoraj 3 duże niechcący odkleiłem i zrobił się niezły bajzel :) najdroższy sercem lps to catalaphylia w której siedzą błazny i skubać nie dadzą na bank :)

ciągnie mnie do FO - piękne ryby do mnie przemawiają - ale też nie wyobrażam sobie akwarium bez spsów czy lpsów - stąd te moje być może nie właściwe posunięcia...

póki co ryba dostała ostre baty od binotatusa i jest oddzielona od ryb i korali...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych co nie potrafią złapać pokolca...

zastosujcie mój patent - pisałem o nim wielokrotnie :googleye

dziś postanowiłem wyłapać binotatusa - w ciągu 5 min do siatki wpłynęły wszystkie pokolce po kolei - ostatni binotatus - i po 5 min mam oddzielonego gagatka - teraz wyłapanie go sitkiem to kolejne 5 min roboty

a tak w ogóle - może ktoś chciałby binonantusa zakupić ? być może będę musiał go sprzedać...

podobnie jak wargatka chrysusa...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minął rok!!!!

kris_rok_01.jpg

kris_rok_02.jpg

kris_rok_03.jpg

kris_rok_04.jpg

kris_rok_05.jpg

kris_rok_06.jpg

kris_rok_07.jpg

kris_rok_08.jpg

kris_rok_09.jpg

kris_rok_10.jpg

małe podsumowanie:

1) kulki się sprawdziły - może miałem farta, może nie panikowałem, ale się udało - nic innego w systemie nie było

2) obsada rybna prawie zamknięta - choć na bank czekam na jeszcze jedną super rybkę :D obecnie jest około 40 sztuk

3) pora wymienić odpieniacz - jednak przy dużej obsadzie mój mini BK180 może zacząć nie wyrabiać

4) po raz drugi czeka mnie wymiana świetlówek - na dzień dzisiejszy nie widzę lepszej opcji

5) im mniej się człowiek dłubie przy akwa - im mniej wlewa wszelakiej chemii tym lepiej!

6) miałem parę wtop jeśli chodzi o ryby i korale - od tej pory biorę tylko osobiście i tylko ze sprawdzonych miejsc!

7) dzięki wszystkim, którzy wspierali wiedzą i nie tylko! :clowning


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.