Skocz do zawartości
inmar

Filtr przepływowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dziś taką lampę i mam zamiar z tej kolumny zrobić filtr przepływowy lub nawet dwa bo lampa jest dość długa.Jak zrobić zamykanie z góry,aby był łatwy dostęp do środka ? Głównie ma być na polimery.Jakieś króćce na węże wykombinuję.

b9c087c85b88a21amed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałem Twój filtr,ale Ty to masz prawie oryginał.

Ja bardziej myślałem o jakimś prostym rozwiązaniu,wyciąć jakieś dwa dekle,jeden wkleić od spodu z śrubunkiem a z góry drugi,ale już musiał by być zdejmowany i tu nie mam żadnego pomysłu.Chyba prędzej pojadę do Tesco po ten pojemnik na makaron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he widzę że pojemnik się przyjęły.Podaj jaką masz średnice tej rury może coś pomyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku jest ok 76 mm,na pewno sprawdzę to.

Wolałbym jeszcze aby wlot i wylot był z góry,choć nie będę się przy tym upierał więc podstawę już bym miał.Potrzebna by była rurka doprowadzajaca wodę do dołu i sitka.Sitka widziałem u Skiby,ale można by może samemu coś wykombinować.Czy gąbki są nie zbędne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, jeśli znajdziesz gdzieś plastikowe śruby, to możesz na górze zamocować kołnierz ze spienionego PCV i do niego przykręcić dekielek z tegoż samego cudownego materiału :)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś blado to widzę zrobione przeze mnie,może jak by było to z drewna to łatwiej bym miał.

Patersan,dekielki już kupiłem 2 szt. za całe 3,60.Teraz trzeba pomyśleć co dalej.Dół mogę silikonem przykleić i wstawić króciec do węża jak i u góry,ale jak zrobić,aby góra była łatwo zdejmowalna.

Rysio,śrubki mozna też u Skiby kupić,ale nie mam materiału,aby jakiś kołnierz zrobić.dalej szukał łatwego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nic nie potrafie sobie wystrugać !!!:banghead...Oprócz t-5 co sobie sam zrobiłem elektryke ..hmm ..Pogotowie Energetyczne 2x było ...taki był bilans mojej twórczosci...hihihihiihi.Prawie pół bloku bez prądu ..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar trochę utrudniłeś sobie robotę, musisz teraz dopasować do rury ten dekielek, gdybym ja zaczynał to pewnie wybrałbym jakiś pojemnik z hermetycznym wieczkiem, ale jestem za leniwy i wolę kupić gotowy filtr w sklepie internetowym.

Znalazłem coś takiego, wieczko nakręcane z hermetycznym łatwym otwieraniem.

Mary.jpg

Pojemnik okrągły z tworzywa hermetyczny 1,45 l MARY


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd to ?

Moja kolumna wpadła mi w ręce przypadkiem więc próbuję kombinować z nią a czy coś z tego wyjdzie to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sklepu internetowego, pod zdjęciem podałem pełną nazwę tego pojemnika

są też mniejsze.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,fajne nawet i tanie,12 zł. A jak byś na tym napisał Grotech i wstawił dwie końcówki to już 300 zł.Ale nas drą producenci.Mam nadzieję,że im fabryki splajtują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pojemnik niczego sobie :)

@inmar myslalem ze masz jakis ogolny koncept....

pytanie gdzie to ma stac....w sumpie , czy poza....

ja bym probowal w dolnym deklu wywiercic otwor i wejsc przedluzeniem pompy, zakonczonym np. trojnikiem (rozbicie strumienia na boki w kolumnie).

gorny dekiel......hmmmmm moze cos jak u stoodent'a + jakis korek o srednicy 20-30mm z gwintem zewnetrznym na dosypywanie Pellet'ow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@immar jak dopadniesz taki pojemnik, a identyczne są w tesco, wmontuj trójnik na dole z jakimiś sitkami tak aby kulki się nie cofały. Górne wieko sklej na stałe aby przez przypadek nie można było go otworzyć, i tak jest odkręcane, otwór w górnym wieku tez zabezpieczyć jakąś siatką i filtr gotowy. Tylko nie mam pojęcia jak się będzie spisywał.

nie tylko za ten napis np Grotech biorą kaskę

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w tym pojemniku w niebieskiej pokrywie jest metalowy gwint


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

gwintu jest tak mało, że po wkręceniu złączek Nibco, metalowy gwint nie ma styczności z wodą

4234-obraz134.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uzywalbym tego pojemnika , ten metal jest stopem miedzi, cos napewno sie dostanie do wody a wtedy zycze powodzenia.


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten gwint metalowy jest przedłużony plastikowym więc myślę,że raczej nie będzie kontaktu,chyba,że woda cofnęła by się przez gwint,ale wtedy to już będzie wyciek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

tez myslalem o czyms takim, ale do konca nie bylem przekonany i chyba zainwestuje w takie cosik, regulowany przeplyw wody, chyba stworzone do BIO :playing

http://cgi.ebay.co.uk/Brand-New-1-5L-Ext-Pre-filter-Salt-fresh-water-tank_W0QQitemZ250359083408QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item3a4a907190

ktos gdzies juz to pokazywal chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250322 buczi82 :

tez myslalem o czyms takim, ale do konca nie bylem przekonany i chyba zainwestuje w takie cosik, regulowany przeplyw wody, chyba stworzone do BIO :playing

http://cgi.ebay.co.uk/Brand-New-1-5L-Ext-Pre-filter-Salt-fresh-water-tank_W0QQitemZ250359083408QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item3a4a907190

ktos gdzies juz to pokazywal chyba...

Calkiem przyzwoite. Ciekawe gdzie w polandach takie cudo mozna nabyc.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82
#250325 W32darWin :
#250322 buczi82 :

tez myslalem o czyms takim, ale do konca nie bylem przekonany i chyba zainwestuje w takie cosik, regulowany przeplyw wody, chyba stworzone do BIO :playing

http://cgi.ebay.co.uk/Brand-New-1-5L-Ext-Pre-filter-Salt-fresh-water-tank_W0QQitemZ250359083408QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item3a4a907190

ktos gdzies juz to pokazywal chyba...

Calkiem przyzwoite. Ciekawe gdzie w polandach takie cudo mozna nabyc.

Pozdrawiam

Maciej

chyba nawet taki sam :strutin

http://allegro.pl/item982934969_pre_filtr_3_komorowy_szybkozlaczki_x_4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.