Skocz do zawartości
inmar

Filtr przepływowy.

Rekomendowane odpowiedzi

No i prosze. Chyba komus sprzedaz skoczy:).

Pozdrawiam

maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealny do naszych zastosowań i za śmieszne pieniądze,nawet chyba przestanę kombinować z tą moją rurą bo drożej części wyjdą nie liczyć robocizny a u mnie czasu mało.

Czy może ktoś tego używa ? Ma to jakieś niewidoczne wady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nabędzie ten filterek to prosze o info jak sie sprawuje :playing widzę że nawet pompę od razu mozna do tego dokupic i wio z pelletami :strutin

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

hehe no ja chcialem to kupic na dniach, ale najpierw chcialem sie

Was zapytac czy to bedzie oki, ale niestety nie uzyskalem odpowiedzi, wiec trza bedzie sie samemu przekonac :playing

jak dohjdzie to dam znac :strutin tylko pytanie mam, gdzie Wy byscie go zamontowali, przed czy za filtrem zewnetrznym i jaki ten filtr by musial byc, bo ja mam 200L/h i z tego co wiem jest za maly, musi byc minimum 1000L, prosze o wypowiedz, bede wdzieczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe,jeszcze dla Ciebie zaraz zabraknie.Pompa min 1000L/h. Ja jeszcze zastanawiałem się jak zrobić aby kupić dwa te filtry i napędzać jedną pompą.Czy 1200L/h starczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za niski ten filterek? 22 cm


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niski i szeroki.bo aż 13,5 cm.Zastanawiam się jak tam woda będzie poruszała kulkami,czy w przypadku tego filtra nie trzeba będzie większej pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam go do ecophos. W obudowie mam wkład jak na DI i wsypane 500ml ecophos-u. Pompa to MaxiJet1000.

Sądząc po tym jak miesza ecophos to dla peletek może być za słabo. Generalnie konstrukcja tego filterka powoduje, że wymagałby on dużo silniejszej pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250543 ozzie :

Używam go do ecophos. W obudowie mam wkład jak na DI i wsypane 500ml ecophos-u. Pompa to MaxiJet1000.

Sądząc po tym jak miesza ecophos to dla peletek może być za słabo. Generalnie konstrukcja tego filterka powoduje, że wymagałby on dużo silniejszej pompy.

Własnie,mocniejsza pompa.Im mniejsza średnica tym może być słabsza pompa.Miałem kiedyś taki filtr DIY z pompą 1000L na rowę i słabo ruszał się.Sprzedałem go bo był też za duży i zagracał mi sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest dolne sitko w zbiorniku. Ma sporo gęstych szczelin i woda nie dość że jest mocno hamowana to dodatkowo rozkłada się bardzo równomiernie na całą powierzchnię wkładu. Wyłamcie np co drugi pasek w sitku i po sprawie. U mnie pomogło znacznie. W miejscach gdzie wyłamałem fragmenty filtra jest znacznie większy przepływ. Porywa cząsteczki do góry, a później opadają w miejscach gdzie nie było łamane sitko. Zaznaczam że mam tam EcoPhos. BP odpalone w innym filtrze od 04.04.2010.

3760-graphic1.jpg3760-graphic2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#250597 ozzie :

Problemem jest dolne sitko w zbiorniku. Ma sporo gęstych szczelin i woda nie dość że jest mocno hamowana to dodatkowo rozkłada się bardzo równomiernie na całą powierzchnię wkładu. Wyłamcie np co drugi pasek w sitku i po sprawie. U mnie pomogło znacznie. W miejscach gdzie wyłamałem fragmenty filtra jest znacznie większy przepływ. Porywa cząsteczki do góry, a później opadają w miejscach gdzie nie było łamane sitko. Zaznaczam że mam tam EcoPhos. BP odpalone w innym filtrze od 04.04.2010.

3760-graphic1.jpg3760-graphic2.jpg

Eco Phos musi mieć znacznie większą granulacje niż w przypadku BP bo musiałem dodatkowo włożyć pod zloze gabke by nie spadało z koszyka. Sam prefiltr sprawuje się ok, jest starannie wykonany, szybkozlaczki są na dwie srednice węża i co jest dosyć istotne korpus jest z przezroczystego tworzywa. Chodzi na AB 2000/1. Lecz ze względu na swoją wysokość prawdopodobnie nie będzie nadawał się do zbiornika większego niż 500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Aquabreed 200 bedzie dla niektorych dobrym rozwiazaniem:

aquamedic%20aquabreed%20200.jpg

38 PLNow

średnica - 60mm

Długość - 20 cm

Minus to wężyk 6mm, ale po malej przerobce, kto wie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

a ja mam pytanko czy filtr zewn 1000L/h na 125L akwa bedzie oki, czy maly ???

obecnie mam 200L/h ale to stanowczo za malo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251163 inmar :

Michal Ciechorski,czyli pompa 1000L na pewno się nie nada.A Ab 2000 jest akurat czy musiałeś przydusić ją ?

pompa jest lekko przyduszona i tloczy wode z baniaka do prefiltra. Sam prefiltr ustawiony jest nizej niz glowny baniak.

wieczorem wstawie fote :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar może Cie interesuje coś takiego???średnica rury 110 mm wys. całości jakieś 580 mm...353-dsc01486.jpg353-dsc01487.jpg czena jakieś 150 zeta...


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle mnie zrozumiałeś... ja Ci to oferuje za taką cene, jest to po likwidacji zbiornika mojego znajomego, który prosił mnie o pozbycie się paru rzeczy. Więc zastanów się i daj odpowiedź bo jak nie chcesz to wystawiam oficjalnie na targowisku...

Pozdrawiam


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy źle zrozumiałem,ale napisałem,ze to fajne i tyle.Godne uwagi.Co w tym było i jak działało,jaka pompa napędzała i czy jest też w ofercie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka pompa nie wiem i nie ma jaej w ofercie - moge się dowiedzieć, a z tego co mi wiadomo to rowafos albo węgiel na zmiane.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.