Skocz do zawartości
inmar

Filtr przepływowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Polimerów nigdy tego nie stosowałem, ale z tego co widze to zasada działania jest taka sama. Czytałem właśnie na temat tych polimerów, ja mam taki sam filtr i jeżeli kiedyś kupie polimery to wrzuce je do tego filtra.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elegancko!


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje filtry przepływowe,jeden do Rowy drugi do paletek i zabezpieczenie tego filtra.

3640-filtry.jpg

3640-zabezpieczenie.jpg

Pozdrawiam.

Jacek


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być też do paletek,jak zacząłem go robić to paletki jeszcze nie były na Topie


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#251113 Michal Ciechorski :
#250597 ozzie :

Problemem jest dolne sitko w zbiorniku. Ma sporo gęstych szczelin i woda nie dość że jest mocno hamowana to dodatkowo rozkłada się bardzo równomiernie na całą powierzchnię wkładu. Wyłamcie np co drugi pasek w sitku i po sprawie. U mnie pomogło znacznie. W miejscach gdzie wyłamałem fragmenty filtra jest znacznie większy przepływ. Porywa cząsteczki do góry, a później opadają w miejscach gdzie nie było łamane sitko. Zaznaczam że mam tam EcoPhos. BP odpalone w innym filtrze od 04.04.2010.

3760-graphic1.jpg3760-graphic2.jpg

Eco Phos musi mieć znacznie większą granulacje niż w przypadku BP bo musiałem dodatkowo włożyć pod zloze gabke by nie spadało z koszyka. Sam prefiltr sprawuje się ok, jest starannie wykonany, szybkozlaczki są na dwie srednice węża i co jest dosyć istotne korpus jest z przezroczystego tworzywa. Chodzi na AB 2000/1. Lecz ze względu na swoją wysokość prawdopodobnie nie będzie nadawał się do zbiornika większego niż 500l

Hej,

jak się filterek sprawuje? jakieś wnioski, warto kupić czy lepiej coś samemu "wystrugać" :p

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje coś:

1766-2.jpg

1766-4.jpg

za namową (może bardziej radą) DarkaB30 zamiast sitka dałem nawiercony korek i jest gitara :p rurka fi75 + korki do kanalizy pasują idealnie, niestety maxi-jet 1000 jest za duży trochę za bardzo trzeba skręcać pompę :/ najlepsze jest to że największa cena to własnie za zawór bo aż 58pln :/

zwróćcie uwagę na dopasowanie szerokości filtra do szerokości panelu (musiałem zdjąć rączkę z zaworu żeby weszło), na długość też pasuje idealnie :whip

postaram się dać filmik w odpowiednim dziale żeby określić czy nie za bardzo peletki szaleją :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#257012 tomiooo :
#251113 Michal Ciechorski :
#250597 ozzie :

Problemem jest dolne sitko w zbiorniku. Ma sporo gęstych szczelin i woda nie dość że jest mocno hamowana to dodatkowo rozkłada się bardzo równomiernie na całą powierzchnię wkładu. Wyłamcie np co drugi pasek w sitku i po sprawie. U mnie pomogło znacznie. W miejscach gdzie wyłamałem fragmenty filtra jest znacznie większy przepływ. Porywa cząsteczki do góry, a później opadają w miejscach gdzie nie było łamane sitko. Zaznaczam że mam tam EcoPhos. BP odpalone w innym filtrze od 04.04.2010.

3760-graphic1.jpg3760-graphic2.jpg

Eco Phos musi mieć znacznie większą granulacje niż w przypadku BP bo musiałem dodatkowo włożyć pod zloze gabke by nie spadało z koszyka. Sam prefiltr sprawuje się ok, jest starannie wykonany, szybkozlaczki są na dwie srednice węża i co jest dosyć istotne korpus jest z przezroczystego tworzywa. Chodzi na AB 2000/1. Lecz ze względu na swoją wysokość prawdopodobnie nie będzie nadawał się do zbiornika większego niż 500l

Hej,

jak się filterek sprawuje? jakieś wnioski, warto kupić czy lepiej coś samemu "wystrugać" :p

PozdrT

hej,

dziala ale bez rewelacji. Kulki sie kreca lecz moim zdaniem za szybko niz w innych filtrach ktore widziale na YT. Jak zmniejsze przeplyw to sie sklejaja. Trudno wyregulowac ze wzgledu na duza srednice. Moze do wegla sie nada, poki co zostawiam jak jest. :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#257013 MiQ :

moje coś:

za namową (może bardziej radą) DarkaB30 zamiast sitka dałem nawiercony korek i jest gitara :whip rurka fi75 + korki do kanalizy pasują idealnie, niestety maxi-jet 1000 jest za duży trochę za bardzo trzeba skręcać pompę :/ najlepsze jest to że największa cena to własnie za zawór bo aż 58pln :/

zwróćcie uwagę na dopasowanie szerokości filtra do szerokości panelu (musiałem zdjąć rączkę z zaworu żeby weszło), na długość też pasuje idealnie :p

postaram się dać filmik w odpowiednim dziale żeby określić czy nie za bardzo peletki szaleją :bow

fajnie wyszło :p

ile wsypałeś BioPelletek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! i co tam wyszlo z filtrem Jaleco? Da się go zaadaptować na pelletki? chcialbym go wykorzystac w 250 litrach w zbiorniku bez sumpa narazie a wiec pompa w akwarium...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.