Skocz do zawartości
SosnAlthar

Lampa LED DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Z całym szacunkiem ale Sławku piszesz "głupoty" :)

Ale po kolei:

1. Oczywiście, że większość producentów nie robi ledów tak zimnych - jak np. Cree - gdzie maks. cct to ok 8300K.

Jesteś w błędzie pisząc, że diody nie są selekcjonowane - Cree selekcjonuje diody i to BARDZO DOKŁADNIE - jesteś w stanie określić bardzo dokładnie i wąsko przedział barwowy posiiadanych ledów - i trzymają one parametry.

To że na 30 szpul tylko jedna jest tak zimna - to inna sprawa.

A to że whurtowniach mają misz masz - i zależy in ma sprzedaniu wszystkiego co mają na stanie - dlatego też sprzedają od 5000- 8000 - z tym że 8000 to tam raczej nie ma... :)

I właśnie używane przez nas diody XP-G to najwyższy bin 0A i OB - gdzie przedział jest bardzo wąski - tyle że bin 0B jest odrobine bardziej zielony. Jesteśmy zarejestrowanym projektem w Cree - i dlatego też m.in jako jedni z pierwszych będziemy mieć do dyspozycji XP-E RB o mocy 500-575mw/W(bin D16 - który jeszcze oficjalnie nie występuje w katalogu Cree)

Dlatego proszę Cię bardzo - zanim cokolwiek "bezapelacyjnie" stwierdzisz - sprawdź to najpierw.

http://www.swiatelka.pl/upload_img/obrazki/IMG_4b7c304d3baf35269.jpg

2. Światło z ledów jest zupełnie inaczej odbierane przez oko ludzkie niż inne, "miękkie" światła.

Przykład - aby uzsykać wypadkową barwę ok. 14.000K wystarczy zmieszać światło 1 diody Royal Blue XP-E i 3 białych XP-E 6500K. Czy to wygląda jak żarnik 14KK? Nie - jest dużo cieplejsze. Czy spektrometr pokaże 14KK a nawet więcej? Tak - sprawdzone osobiście.

Reasumując - różnica w barwie pomiędzy ledami 8000K i 6500K jest ogromna. Zastosowanie odpowiednich ledów jest kluczem - aby wszystko wyglądało i nam się podobało.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek

Z szacunkiem oczywiście.

Dziwi mnie taka napaść, wszak sprowadzanie LED z Chin i przepakoawnie w inną obódowę z doładowaniem elektroniki to coś dziwnego ? Myślę że nie. Za bardzo jesteś sestresowany.

pozdrawiam


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie rozumiem Twojej wypowiedzi.

O czym teraz piszesz?

Sławku - ja w ogólę nie jestem zestresowany - nie mam ku temu powodów :)

Przeczytaj proszę jeszcze raz to co napisałem na chłodno - i odnieś się proszę rzeczowo.

Jeśli twierdzisz że producenci nie selekcjonują diód - to powiem wprost - mówisz nie prawdę.

Jeśli twierdzisz że nie można kupić konkretnego binu - patrz jak wyżej :)

O czym dokładnie piszesz? O chińskich diodach Cree czy jak? Widziałeś chociaż na żywo naszą lampę CRP - w której są diody Cree o których tu rozmawiamy czy też teoretyzujesz?

Nie gniewaj się, ale Twoja wypowiedź do której się odniosłem - zawiera nieprawdziwe stwierdzenia w pierwszych dwóch punktach - i dlatego do tego się odniosłem.

Uważasz inaczej - napisz, po to jest ta dyskusja. Tylko trzymaj się tematu.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żeby ubiec Twoją wypowiedź(posądzającą mnie o złe intencje) :)

Sławku - ja naprawdę nie piszę tego po to by torpedować kogokolwiek pomysł na lampę DIY - skądże.

Powiem więcej - jesli będzie trzeba to i doradzę.

Zauważ proszę , że w RS nie ma prawie W OGÓLE oferty lamp Pacific Sun - ani najnowszych Deimosów/Phobosów z dotykowymi ekranami, ani lamp IO - najnowszych maleństw do miniraf.

Dlatego nawet jeśli w wyniku tego czy innych wątków kilka/kilkanaście osób zrobi sobie lampę DIY - naprawdę nie zepsuje mi to humoru, gwarantuję Ci to.

Powód jest prosty - 99% lamp produkowanych jest na eksport.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek jak myślisz jak będzie wyglądać XP-G R5 z XR-E royal blue w stosunku 50/50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Panowie( Slawomirdyl Przemek ) dla waszej wiedzy. Mimo tak obszernych wypowiedzi z waszej strony nadal nie uzyskałem odpowiedzi o którą bardzo proszę.

Nie zależy mi na informacjach czy diody są selekcjonowane czy nie,czy z Chin czy Zimbabwe, czy zrobione z pcv czy pyłu księżycowego itp itd.

Chciałbym aby jakiś Fachowiec doradził mi krótko zwięźle i na temat,

czyli np.

- kup takie diody i takie model ten i ten

- kup soczewki takie i takie

- na taki wymiar zbiornika potrzebujesz tyle i tyle, tych i tamtych

- zasilacz taki i taki na ta konfigurację

- w odstępach takich i takich

- bujaj się i tak nic nie wykombinujesz bo za głupi jesteś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No - i Sławku?

Ładny link wkleiłeś - ale o czym to świadczy?

Jak już napisałem wcześniej - temat znam z praktyki i teorii - Ty chyba raczej przede wszystkim tylko z teorii, zdaje się? :)

Wpisz w google - cree binning - i stanie się jasność... (o dowolnej temperaturze barwowej) :)

pozdrawiam

Przemek

@stoodent

Najwygodniej będzie Ci kupić diody XR-E pomontowane od razu na emiterach - białe jak najzimniejsze - niebieskie Royal Blue.

- soczewki - musisz sobie odpowiedzieć co chcesz tym oświetlać - zbiornik wysoki - bierz soczewki - tylko pamiętaj że światełko będzie wąskie.

- nie wiem jaki wymiar zbiornika.

- zasilacz - źródło prądowe - albo zasilacz stałonapieciowy - i driver ograniczający prąd

- jak masz fotel to się bujaj - proszę trzymać się wątku :)

Jesli szukasz - mamy w tej chwili na stanie po około 50 sztuk diod XR-E Q5 8000-10000K oraz XR-E Royal blue D14 - 450-457nm także na emiterach. Wystarczy więc przykręcić je dwoma śrubkami do radiatora - i przesmarować pastą termoprzewodzącą.

Diody te to model 3W - sami nie używamy XR-E gdyż robimy montaż XP-G na MCPCB.

Zainteresowanych zapraszam na priva.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej - nawet radiatory do nich będziesz mógł u nas kupić.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź.

Wymiary zbiornika 120x45x45

A co do bujania, to bujam się non stop w fotelu przeglądając forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sądzę że przydały by się dwie lampy - każda o mocy ok 80W - czyli na każdym radiatorze po ok 15 diód białych i niebieskich(razem 30)

Do tego dwa radiatory.

Diody będą na emiterach jak na zdjęciu niżej - tylko że czarnych z oznaczeniami Cree - bo diody montowane były na płytack pcb u nich w fabryce - dla nas.

Cena diody - mogę zaproponować 20zł/szt.

Dokładnie taka:

http://www.maritex.com.pl/pl/shop/products/ggid/16055 - tyle że to bin Q4, a nasze Q5 - wydajniejsze i droższe

Radiator aluminiowy - 350mm długości, 36mm wysokości - szerokość 150mm - cena 70zł/szt

To ceny naszego zakupu.

Do tego zasilacz 200W 24V - 230zł

Drivery do diód - ustawione na 1000mA - cena 20zł za driver - dokładnie ten sam(od tego samego sprzedawcy)

http://www.allegro.pl/item1010129019_zasilacz_przetwornica_driver_led_350_700_1000_ma.html

mamy chyba 10 sztuk - mogę zaproponować cenę 20zł/szt.

Do jednego drivera podłączysz 6 diód - więc starczy na całość.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisuję, gdyż dostałem chyba z 10 wiadomości na priva :)

To nie jest stała oferta sprzedaży, po prostu sprzedaję coś czego nie używamy - diody nie były nigdy używane, są jeszcze pofoliowane.

Także te ceny to jednorazowa oferta - proszę nie pytać czy za miesiąc też będziemy mieć ten sprzęt na sprzedaż - nie będziemy mieć...

Uff..

Ceny nie zawierają montażu itd - bo takie dwa pytania już dostałem :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#254822 deral :

Przemek jak myślisz jak będzie wyglądać XP-G R5 z XR-E royal blue w stosunku 50/50?

Jak w naszych CRP - bardzo dobrze znaczy się :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos pomysl na jaks zgrabna obudowe? Czy spod lampy musi byc osloniety przed parujaca woda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na silikon wklej plexe albo cieńkie szkło


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zasilecze do laptopow nadaja sie do zrobienia takiej lamy na ledach ? powiedzmy 24V 3a na 18 diod plus 3 drivery.

http://allegro.pl/item1009822981_zasilacz_uniwersalny_sieciowy_laptop_notebook.html

Czy moze dzialaj one zbyt niepewnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle o jakis 800-900 mA. Driver to LM317 i rezystor 1,5Ohm 2W (z tego chyba wyjdzie jakies 840mA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dobrze obliczyłeś. Dla Lm317 R=1,25/I czyli dla 1,5 wyjdzie około 0,83A. Myślę że całkowity pobór nie przekroczy 2,7A dla 3x6Led@830mA Pytanie tylko czy ten zasilacz się nie usmaży pracując na 95% mocy cały czas... chiński przecież :)

BTW - Blisko 1W pójdzie w ciepło z LMa na każdym łańcuchu :) wiesz o tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zweryfikowanie obliczen :). Poszukam czegos bardziej markowego i moze troche mocniejszego. A jak nie, no to mam nadzije ze chalpa nie pojdzie z dymem :)

pozdrawiam

http://allegro.pl/item983681242_zasilacz_sieciowy_do_laptopa_110v_240v_4a_12v_24v.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh mala rozpacz mnie bierze, bo wypasionych diod LED CREE® XPGWHT-L1-0000-00G51, biała zimna, R4 - 130 lm/350mA, BIN dostępny ze składu magazynowego: 0D, sklep (maritex)nie ma, choc sa na jego stronie. Na dodatek nie przewiduja ze beda dostepne w najblizszym czasie.

Przemek chyba tez wszystko wysprzedal (diody) bo sie nie odzywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.