Skocz do zawartości
Menegor

Morskie po słodkowodnym

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jestem nowy,ogólnie zajmuję się terrarystyką, ale mam też baniaczek 48l słodkowodny.

Czy mógłbym w nim coś hodować?? Do czego służy to coś z lewej-->http://nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&v=7457(sorki że użyłem tego zdjęcia)

Czy moglibyście napisać ogólnie jakieś sprzety do akwa morskiego(cena,do czego służy).

Proszę nie odsyłajcie mnie do Google, bo tam są same trudne nazwy :)

Pozdrawiem, Antoni:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antoni,

Witaj na forum.

To po lewej, to nic innego jak pompka do ganiania wody.

Myślę że na forum znajdziesz wszytkie odpowiedzi na swoje pytanie.

Polecam dział: Dla Nowicjuszy i te linki:

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11263

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11046

jak też wiellllllllle innych.

Pamietaj dużo czytaj! Potem pomyśl ine litrów chcesz mieć i ile masz na to kasy.

Resztę pomożemy.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz to czytałem:P

Moglibyście chociaż podać !niezbędny! osprzęt? Prawdopodobnie narazie mam tylko ten 48l.

Niechcę wydawać narazie kasy na jakieś super rzeczy, wole najpierw hodować coś w mniejszym akwa:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Coś mi się wydaje Panie Menegor, że idziesz po najmniejszej linii oporu. Tak jak pisał SkoczekPL PRZECZYTAJ dział dla nowicjuszy a spłynie na Ciebie trochę wiedzy, poza tym uzupełnij profil, lepiej się wtedy pisze bo się wie z kim pisze, czy jak to tam idzie. Pozdrawiam !

Ps. I nie spiesz się z zakładaniem akwa, najpierw czytaj, czytaj i czytaj.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT
#247294 basterek-4 :

Witam! Coś mi się wydaje Panie Menegor, że idziesz po najmniejszej linii oporu. Tak jak pisał SkoczekPL PRZECZYTAJ dział dla nowicjuszy a spłynie na Ciebie trochę wiedzy, poza tym uzupełnij profil, lepiej się wtedy pisze bo się wie z kim pisze, czy jak to tam idzie. Pozdrawiam !

Ps. I nie spiesz się z zakładaniem akwa, najpierw czytaj, czytaj i czytaj.

A potem przemysl jaki baniaczek i jaki sprzet ,jesli chcesz wysyłac "zycie na wieczna rafe" ? to sie zastanów.

Kase i tak wydasz tez myslałem ze pujde po lini oporu ale to studnia bez dna sam zobaczysz.To tak jak z autem.

Przemyśl zanim zaczniesz i sie naprawde niespiesz

Morszczyzna uczy cierpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie trochę głupie pytanie:

Czy potrzebny jest filtr??? Jakiś specjalny,zwykły???

Może to się wydawać dziwnę(ale proszę nie krzyczeć:)), ale miałbym ochotę na jakąś mątwę[jak nie, proszę podajcie jakieś argumenty].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247323 Menegor :

Takie trochę głupie pytanie:

faktycznie głupie...

Może warto wydusić z siebie minimum chęci i przeczytać w kilka minut FAQ i zadawać konkretniejsze pytania...

I przeglądnąć gotowe zbiorniki w podobnym litrażu... który zresztą będzie trudny do utrzymania. (większe akwa to większa stabilność)

Te (słabe) odpieniacze z allegro nadają się do malutkiej obsady.


300L LR:40kg LS:18kg Start 05.2010

Bubble Magus NAC6A, NJ1700, 2x JVP-102, 2x24W ATI BluePlus + 2x24W SylvaniaCoralstar + HQI

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=37879 zasypy do reaktora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem,może powiem inaczej, o sprzęt nie będę już się pytał(macie racje co do czytania), ale czy moglibyście powiedzieć coś o obsadzie. Chciałbym hodować jakąś krewetkę,małego koralowca i może jakąś rybkę. Akwarium urządziłbym może tak:

http://nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&v=7457

http://nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&v=31482

Coś w tym stylu. W pośrodku byłaby żywa skała z jakimiś mniejszymi koralowcami.Czy mógłbym hodować w zbiorniku błazenki??? Ostatnie pytanko, czy ukwiały są niebezpieczne? Wnioskując, że błazenki ta się kryją to chyba tak...

Przepraszam za tamte posty, był trochę ekstrwaganckie:/. Zacznijmy od nowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już cie lubie ,bo też byłem niezle walniety na punkcie terry..(miałem iquane zieloną zaledwie 1,5. metra) anolisy ,szyszkowce ,agamy brodate,biczogona ,weza zbożowego ,chodowałem patyczaki ,karaczany ,larwy mola woskowego ..i tak dalej ...Zona zabiła mi tą pasje !:banghead..Co do reszty twoich pytan ,mała uwaga ..Tak jak kokasz terrarystyke trza tobie zrozumieć Morskie akwarium ..Wiesz co to symbioza?? Jak tak to własnie błazenki +dany ukwiał własnie tak żyją ,a reszta populacji rybek nie koniecznie ..W 50 l mozna oczywiscie cos trzymać ..ale czym mniejszy baniak tym może być wieksza porażka...pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą czytałem dziennik pan który miał baniak 30l!, nie miał żadnego filtra tylko koralowce filtrowały.

Podsumowując:

w akwa będą 2(3) błazenki,Lysmata Amboinensis i jakieś ukwiały.

Sprzęt:

-filtr

-odpieniacz-->http://allegro.pl/item970349617_aquael_skimmer_ps_300_odpieniacz_bialek_fv.html

-możę, a raczej napewno pompka do fal

Jak o czymś zapomniałem to napiszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez offtopu.

A kolega Menegor się doszkoli, poczyta kilka dni i wrócimy do tematu.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247357 Menegor :

Przed chwilą czytałem dziennik pan który miał baniak 30l!, nie miał żadnego filtra tylko koralowce filtrowały.

Podsumowując:

w akwa będą 2(3) błazenki,Lysmata Amboinensis i jakieś ukwiały.

Sprzęt:

-filtr

-odpieniacz-->http://allegro.pl/item970349617_aquael_skimmer_ps_300_odpieniacz_bialek_fv.html

-możę, a raczej napewno pompka do fal

Jak o czymś zapomniałem to napiszcie.

Koralowce nie filtrują. Nie wiem skąd takie idiotyzmy wyczytałeś, chętnie to przeczytam.

Podstawą filtracji jest odpieniacz i skała (w najbardziej popularnej metodzie), są też inne, np. ZeoVit, lub wkraczające na nasz rynek polimery.

Przeczytaj te podwieszone tematy w dziale dla nowicjuszy (ze zrozumieniem). Nie wiem, dlaczego one tak straszą. Nie po to inni się produkowali pisząc je, żeby i tak po 1000 razy wałkować to samo w kółko.


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

@SkoczekPL, a mój ostatni post też był OffTopem że zniknął?

Jeśli tak to przepraszam ale jak widze taki zapał to -SORRKI ale niemoge sie opanowac od krytyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he,,, TO CAŁKIEM JAK JA NA POCZĄTKU myślałem że dzisiaj decyzja , wieczorem pare pytań na forum a jutro zakupy i start.... NIESTETY!!! niema tak dobrze,, LEKTURA LEKTURA i jeszcze raz LEKTURA. Napewno uchroni cię to przed pochopnymi decyzjami(mnie uchroniło) i przy okazji DZIEKI bardziej doświadczonym za trafne podpowiedzi...

pozdrawiam...


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247370 rysiu :
#247357 Menegor :

Przed chwilą czytałem dziennik pan który miał baniak 30l!, nie miał żadnego filtra tylko koralowce filtrowały.

Podsumowując:

w akwa będą 2(3) błazenki,Lysmata Amboinensis i jakieś ukwiały.

Sprzęt:

-filtr

-odpieniacz-->http://allegro.pl/item970349617_aquael_skimmer_ps_300_odpieniacz_bialek_fv.html

-możę, a raczej napewno pompka do fal

Jak o czymś zapomniałem to napiszcie.

Koralowce nie filtrują. Nie wiem skąd takie idiotyzmy wyczytałeś, chętnie to przeczytam.

Podstawą filtracji jest odpieniacz i skała (w najbardziej popularnej metodzie), są też inne, np. ZeoVit, lub wkraczające na nasz rynek polimery.

Przeczytaj te podwieszone tematy w dziale dla nowicjuszy (ze zrozumieniem). Nie wiem, dlaczego one tak straszą. Nie po to inni się produkowali pisząc je, żeby i tak po 1000 razy wałkować to samo w kółko.

Mój błąd chidzło o skałę. Poczytam i sobie pogadamy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr chyba tez trzeba sobie przemyslec.

No to czytamy :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem(sukces:D),że błazenki karmi się drobno siekanym mięsem(?),krylem i czasem pokarmem suchym. Czy trzeba mięsem, gdzie dostanę kryl??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty. Dla błaznów wystarczy że raz w tygodniu (co niedzielę, to nie będzie Ci się myliło) wrzucisz kawał mięcha, z kością najlepiej, bo nawet jak zgnije to się nie rozleci. Może być schab z kością, cielęcina jakaś, a najlepiej to udziec barani :) Miłego czytania:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.