Skocz do zawartości
bazyliusz

Prośba o poradę Pilne

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wspominałem w poprzednich postach przymierzam się do kawałka rafy w domu.

Ostatnio znalazłem cały gotowy zestaw na allegro.

http://www.allegro.pl/item964033191_akwarium_morskie_ze_zwierzetami_i_osprzetem.html

Jest to zbiorniczek dokładnie taki, jaki chciałem postawić co do gabarytów. Jeśli chodzi o życie to napewno z czasem chciałbym trochę pozmieniać. Natomiast zastanawiam się nad brakiem komina przelewowego i dotego podobno chula to wsztstko od czterech lat bez odpieniacza. Cena wydaje mi się dość atrakcyjna udało mi się jeszcze urwać parę groszy.

Człowiek, przesympatyczny zresztą, który to sprzedaje z powodu wyjazdu wygląda po rozmowach telefonicznych ma starego wyjadacza i twierdzi że chodzi to bez problemów. Oczywiście zamierzam zabrać cały komplet z wodą i całą resztą.

Co o tym sądzicie? Warto?


550l + 160sump, 2xHQI 150W, 6X T5. Odpieniacz 2X turboflotor 1000SL.

W przygotowaniach 320x70x70cm- Prace trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki sprzęt w tym baniaku? Oświetlenie? Życie wyjątkowo bogate nie jest, w zasadzie nic ciekawego poza rybami, sam używany zbiornik z szafką też nie ma kosmicznej wartości... Pośpiech jest złym doradcą :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć jaki jest tam sprzet. Podobno wystarczający aby to wszystko funkcjonowało -cytując właściciela. Swietlówki przeznaczone dla morskich to co widać przy nich egzystuje. Tyle wiem.


550l + 160sump, 2xHQI 150W, 6X T5. Odpieniacz 2X turboflotor 1000SL.

W przygotowaniach 320x70x70cm- Prace trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec popros sprzedajacego aby podal ci np. mailowo co tam ma i ile czego ma (sprzet itp.). Forumowicze z doswiadczeniem zapewne rozwieja twoje rozterki czy warto inwestowac w to akwaium.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też poprosiłbym o listę, taki zestaw naprawdę na kolana nie rzuca. Przeglądasz forumowe targowisko? Czasem trafiają się ciekawe oferty.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zestaw nie wart tych pieniedzy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, sądziłem,że jest to super okazja. Po wizytach w sklepach i wstępnej kalkulacji za taki sam zbiornik wychodziło mi conajmniej dwa razy tyle. Wydawało mi się, że kupię funkcjonujący baniak w cenie szkła, skały i piasku.


550l + 160sump, 2xHQI 150W, 6X T5. Odpieniacz 2X turboflotor 1000SL.

W przygotowaniach 320x70x70cm- Prace trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie wizyty w sklepach, bo za założenie baniaka zedrą z Ciebie strasznie. Czytaj forum, przeglądaj targowisko, pytaj - wyjdzie znacznie taniej (i lepiej).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś tragedia jest a nie morski zbiornik. Może z 1000 zł to można za to dać ale nic więcej. Skała zarośnięta , podłoże - wygląda na żwirek , pokrywa to zwykłą wydmuszka za 200 zł. Poza tym ciężko jest przenieść kompletny działający zbiornik. Lepiej kupić używany ale pusty i samemu sobie ewentualnie dokupić zwierzaki na forum czy jakiś używany sprzęt .


Nano Rafa Lido 120,LED 7x11W,Deltec MCE600,Koralia 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.