Skocz do zawartości
AdamB

Cube project

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz pierwszy biorniczek morski zaczal sie uz stabilizowac i jest przy nim coraz mniej pracy postanowilem "zoptymalizowac" domowe akwariowanie i zalac morska woda mala kostke 30x30x30 cm ktora aktualnie wyglada tak:

20090301008.jpg

kostka stoi na szafce, ktorej NIE moze byc sump'a i jest obslugiwana przez kubelek Tetra 400 stojacy za kanapa ok 60 cm ponizej akwa i ok 1,5 m w bok.

Caly czas zastanawiam sie nad tym, jaki layout zastosowac, zeby powstala z tego piko rafa sluzaca wylacznie do celow "reprezerwatywnych".

Zastanawialem sie nad powieszeniem tylko kaskady ze skimerem (lezy sobie w piwnicy), nad sampem za kanapa w miejsce kubelka, nad panelem zewnetrznym za i wewnetrznym.

Zwracam se zatem do forumowiczow o opinie nt tych rozwiazan. Ich plusow i minusow oraz alternatywnych roziazan jesli taki istnieja


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi mu oto że to nowy sposób na Akwarium + zaproszona kobieta = bara bara.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan, nie uwazasz, ze jesli jest miejsce z tylu, a jest, lepiej zrobic maly panel na jakis mini odpieniacz (nareszcie troche sie ich pojawilo na rynku) ?

Zmiesci sie tez grzalka i jakas mikro pompka powrotna np Aquaela? Tylko co z przelewem? Jakies male pudelko tak jak mam w tym wiekszym a moze mini komin w srodku za skala i przelew z rurek w ksztalcie litery W ?

Poza tym z panelem/sampem nie ma problemu z utrzymaniem poziomu wody w akwa


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o miejsce w akwarium, to jest go za mało na panel wiem bo takie miałem :)

a jeśli chodzi o miejsce za akwarium to możesz sobie zrobić coś na zasadzie kaskady tylko większe ze szkła/plexi, ale moim zdaniem będzie to mniej estetyczne.

odpieniacz za bardzo potrzebny nie będzie, ryb raczej tam trzymać nie będziesz, głownie same miekasy, poza tym masz pod ręką większe akwarium z którego możesz robić podmiany wody np 2 x w tygodniu.

moim zdaniem nie ma co kombinować na dodawaniu odpieniaczy, skoro ma to cieszyć oko to jak najmniej sprzętu i jak najwięcej estetyki.

w zasadzie taki filtr na tylna ściankę możesz dodać w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247744 Natan :

w zasadzie taki filtr na tylna ściankę możesz dodać w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba.

No tak, ale np mini komina juz nie. Wiec chcialbym to uwzglednic jak akwa jeszcze bedzie suche


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem o oswietleniu :)

Zdecydowanie bedzie to PC 11W biala + niebieska.

Dac 1+1, 2+2 czy 2 niebieskie + 1 biala? Jak myslicie?


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czad, napisz coś o setupie.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Setup? Nic nadzwyczajnego :waving 2 x PC 11 W, Koralia nano i obudowa z Tunze a w srodku Easy heater, pompka 650 Aquael i kawalek waty zmieniany co 2-3 dni. I to wszystko :waving

Za to skala jest piekna! Jest taka ciekawa, ze zaluje, ze nie moze byc widoczna ze wszystkich stron!

Wyglada jak skamieniala, poplontana galaz.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.