Skocz do zawartości
Eqilibrum

Jakie ryby na glony zielone i wyższe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zapytać jakie ryby praktycznie pomagają usuwać glony zielone i te wyższe też. No i żeby 160l nie było dla nich za mało.

Pozdr.


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolor zielony skutecznie redukuje Zebrasoma Scopas


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały salarias będzie wsam raz :) To nie tylko odkurzacz - super pocieszne stworzenie.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslicie, ze 2 blazenki, salarias i gobiodon okinawae nie bedzie za duzo w moim zbiorniku?? widzicie jak mam rozmieszczona skale w akwarium, takze mimo, ze male, przestrzeni do plywania jest troszke, goby bedzie dopiero po swietach jakos, a glony porastaja ciagle skale, moze dlatego, ze glonozercow brak, mam jednego turbo i kraba lenia, calcinus laevimanus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjmujcie że salarias będzie stuprocentowym zjadaczem glonów. U mnie dwa wolały zdechnąć z głodu niż się czepić czegokolwiek, i z tego co wiem, to nie były wyjątkami. Natomiast całkiem ładnie skałę czyści jeżowiec Mespillia Globulus - po prostu rąbie wszystko co na niej jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Mespillia Globulus jelsi rabie wszystko co jest na skale to nie wrabie tez korali?


Start 18 12 2009. Akwa 160l, sumpa brak, lr 30kg, zwir 9kg, odpie zew. 720l/godz, osw 4xt5 39w kazda, 3x pompy cyrk. Filtr przepl z biopellets. Chlodziarka wody, Filtr UV, Obsada 6 ryb, krewetka, 3 kraby, 4 slimaki, 13 x korale miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do mojej obsady dolaczyl Mitrax i Salarias fasciatum. Krab na poczatku dorwal sie do glonow a pozniej poszedl w skaly, Salarias ciagle cos podskubuje choc nie zauwazylem zeby w miejscach gdzie skubie znikaly glony. Najlepiej do tej pory sprawuja sie dwa duze turbo, tam gdzie przejda widac wyraznie ubytki glonow.


Start 18 12 2009. Akwa 160l, sumpa brak, lr 30kg, zwir 9kg, odpie zew. 720l/godz, osw 4xt5 39w kazda, 3x pompy cyrk. Filtr przepl z biopellets. Chlodziarka wody, Filtr UV, Obsada 6 ryb, krewetka, 3 kraby, 4 slimaki, 13 x korale miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też ślimaki załatwiły sprawę 4 szt. (teraz już 3) przyrosty po muszlach widać i urosły x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ten Salarias fasciatum swoje robi, na poczatku myslalem ze to slimak maly takie slady zostawia na szybie ale to jednak ta ryba tak cmoka szybe oczyszczajac ja z zielonej zmory :clapping

Mam pytanie co do Mitraxa. Zaobserwowalem ze od 2 dni siedzi w Sinularia asterolobata no i nie wiem czy to jego sprawka ale mam teraz Sinularie w 2 kawalkach. Czy to mozliwe zeby to on ja "przeciol" czy moze ona sie w ten sposob rozmnaza?


Start 18 12 2009. Akwa 160l, sumpa brak, lr 30kg, zwir 9kg, odpie zew. 720l/godz, osw 4xt5 39w kazda, 3x pompy cyrk. Filtr przepl z biopellets. Chlodziarka wody, Filtr UV, Obsada 6 ryb, krewetka, 3 kraby, 4 slimaki, 13 x korale miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie do posiadaczy jeżowców albo os. posiadających sprawdzona wiedzę na ich temat.

Jakie są wady i zalety tego stworzenia jako zjadacz glonów ?

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako posiadacz jezowcow 2x astropyga radiata,1x Tripneustes gratilla nie stwierdzilem wad unich jako zjadaczy glonow. Jedza non stop, potrafia zjesc glony do golej skaly, lacznie z glonami wapiennymi:D

Jako zwierzatka w akwarium ich wada jest przewracanie nieumocowanych lub slabo umocowanych korali

Wg mnie tyle, jak ktos wie cos wiecej niech napisze , chetnie poczytam.

Pozdro


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżowce robią się strasznie wielkie Ten mój zżerał glon za pomocą swojej jak to moja miła mówi "pipki" do białej skały >. to taka maszynka która z jednej strony zjada a z drugiej wydala wszystko co zjadła łącznie z kawałkami skały zmielonymi na piasek.

nie ma czegoś takiego jak salarias fasciatum ale za to jest salarias fasciatus http://pl.reeflex.net/tiere/66_Salarias_fasciatus.htm :clapping

Ten osobnik zjada glony w formie nalotu zarówno te czerwone jak i zielone a nawet nie gardzi sinicami >> przynajmniej mój nie zjadał innych glonów dopóki nie wyskoczył z akwarium.

Najlepiej było by skombinować jakieś małe szybko rozmnażające się organizmy jedzące glony podobne do krewetek w akwariach słodkowodnych. Napewno gdzieś w oceanie takie zyją.


Taki co na bank zrobi to czego nie wolno.

MAM 5 LITRÓW CIEMNOZIELONEGO FITO DO ODDANIA. JAK NIE ODDAM TO W KLOZECIE POPŁYNIE

Chętnie wymienię fito na:

>>>brachionusa,

>>>glony,

>>>tanie miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guliwer, u mnie globus gustuje głównie w glonach wapiennych. Po przerzuceniu na skałę obrośniętą np. nitkowatymi trochę poskubie, po czym zwiewa znowu na wapienne. Z szyb też skubie, ale dużo mniej. Odświeża skałę, ale cudownym remedium na glony nie jest. Z wad - jest bardzo silny (przytrzymał swoimi "mackami" muszlę pustelnika, bidula miał problem z ucieczką :clapping), przewraca niezamocowane szczepki, potrafi porwać miękkie korale. Po przejściu przez knopię zawsze coś na nim pourywanego zostaje, ciągnąć skałkę z grzybem rozpruł go na 3 części. Ale zwierz ciekawy i ładny, do tego jak na jeżowca "kompaktowy".

Z salariasem zależy jak się trafi, mój od glonów woli mrożonki, skubie też film z alg. Inne raczej omija.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.