Skocz do zawartości
morcin77

Pierwsze Nano 48l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Postanowilem umiescic zdjecia mojej pierwszej rafki w zyciu - 48l , po 10 tygodniach od zalania .

Oczywiscie wszystko jeszcze jest w fazie projektowania , przekladania , ukladania , dodawania itd . wiec to jeszcze nie jest stan docelowy . Ja tez z reszta dopiero sie ucze i dochodze do wszystkiego metoda prob i bledow , chociaz

bez tego forum byloby ciezko :).

Jakosc zdjec jaka jest , taka jest , gdyz dysponuje obecnie stara juz cyfrowka .

Dziekuje wszystkim forumowiczom , wasza wiedza jest bardzo cenna dla mnie .

Zdjecia :

4682-z1.jpg

4682-z2.jpg

4682-z3.jpg

4682-z4.jpg

4682-z5.jpg

4682-z6.jpg

4682-z7.jpg

4682-z8.jpg

4682-z9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos znajomy mi sie ten zbiornik wydaje :) Czy to nie Heto Hr-330?


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za biały (martwy) koral?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zbiornik sie nazywa INTERPRET V48, moze wystepuje taki sam ale z inna nazwa ?

Ten bialy koral byl przywieziony jakis tydzien temu , powiedzieli mi ze jest to koralowiec palczasty czy cos takiego, jak najbardziej zyje , rozwija sie kilka razy na dobe , musze go dobrze przykleic bo skala z ktorej wyrasta jest w ksztalcie stozka i pionowo go nie za bardzo mozna umiescic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolóz jeszcze cyrkulacji bo na samej pompce w panelu nie da rady to akwarium funkcjonować.

Dwa-ten pomaranczowy koral to raczej nie do takiego akwarium,jest to koralowiec niefotosyntezujacy i wymaga regularnego karmienia,takze lepiej go oddaj komus kto specjalizuje sie w takich koralach.Pedzel do golenia tez wymaga idealnych parametrow takze marne szanse na jego utrzymanie w tym baniaku.

Napisz tez co tam jest w tym panelu.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

przepraszam za dluzsza nieobecnosc ale praca nie wywalila za granice .

Dziekuje za rady .

Cyrkulacje juz dolozylem pompka 900l/h -obliczyli tak na 48 litrow .

Na razie rybki w szoku bo cos nowego , czarnego w akwa , zobaczymy jak sie beda zachowywaly ....

Co do postu Peniek : korale karmione regularnie , pedzel do golenia juz jest od 8 tygodni , dostalem go od znajomego , kilka razy przycinany , jak na razie swietnie sie trzyma.

Parametry wody jak na razie (odpukac) perfekt , zadnych wielkich roznic nie zauwazylem , regularne podmianki , ok 10-15 % wody , woda kupowana gotowa , z gwarancja PH i zasoleniem.

Jak na razie zdechl 1 blazenek (wumieniony w ramach gwarancji ) i 1 krab.

Dokladam jutro ukwiala dla blazenkow , jak tez nowa rybke , zdjecie i nazwa bedzie umieszczone w najblizszym czasie .

Z ciekawostek :blazenki fajnie sie przyzwyczaily , daje sie glaskac , dotykac ,co szczegolnie lubiane przez moja mlodsza siostre , krewetki -wystarczy wlozyc reke juz siedza na niej , tez dosyc sympatyczne .

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252729 morcin77 :

pedzel do golenia juz jest od 8 tygodni , dostalem go od znajomego , kilka razy przycinany , jak na razie swietnie sie trzyma.

W jaki sposób przycinałeś ten glon (Penicillus)? I właściwie po co? :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252729 morcin77 :

Parametry wody jak na razie (odpukac) perfekt , zadnych wielkich roznic nie zauwazylem , regularne podmianki , ok 10-15 % wody , woda kupowana gotowa , z gwarancja PH i zasoleniem.

Jak na razie zdechl 1 blazenek (wumieniony w ramach gwarancji ) i 1 krab.

Dokladam jutro ukwiala dla blazenkow , jak tez nowa rybke , zdjecie i nazwa bedzie umieszczone w najblizszym czasie .

A jakie to są parametry perfekt? Czym je mierzysz?

Czy dobrze zrozumiałam, że chcesz mieć w 48l 4 ryby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.