Skocz do zawartości
LUK4344

nowy CUBE tym razem nano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Myśl o założeniu kolejnego zbiornika pojawiła się w mojej głowie 5 min po sprzedaniu ostatniego zwierzaka ze starego zbiornika, czyli wytrzymałem bez akwarium jakieś 3-4 tygodnie.

Biłem się z myślami między nano cube-boyu-reef max, chciałem mieć namiastkę akwarium morskiego ale już bez wariactw, lania do zbiornik wszystkiego co sie pojawiło na allegro.

Pewnego dnia pod wpływem impulsu, zakupiłem nano rafkę firmy Weipro (nieosiągalną praktycznie w polsce) zbirniczek 40L niczym nie ustępował reef maxowi a miał jeszcze kilka rozwiązań o których w aquaelu jeszcze nie słyszeli.

Niestety tak bardzo już chciałem zobaczyć w tej nano rawce wodę że wsadziłem ją do wanny i zapełniłem uzupełniłem H2O, niestety nie pomyślałem że dno wanny nie jest równe :banghead (a uważam się za inteligętną osobę) i było słychać tylko trrrrach - i po nano rafce - pare piwek tego dnia poszło z rozpaczy.

Ale nic to, została przeciez pokrywa z oświetleniem, panel i odpieniacz, postanowiłem więc zamówić nano CUBE.

Wybór padł na full opti white, zamówiłem więc 45x45xh40 z szyby 8mm, potem projekt szafencji i wizyta w castoramie.

Powstało coś takiego:

1927-dsc04550.jpg

1927-dsc04552.jpg

1927-dsc04557.jpg

1927-dsc04558.jpg

Akwarium około 80l, sump 2 komory, wspomniany wcześniej odpieniacz weipro, oświetlenie 2x24W PC, pompa obiegowa z założenia miała spełniać zadanie również cyrkulacji, ale ten numer chyba nie przejdzie i trzeba będzie dokupić nano koralie.

Akwarium ma być bezobsługowe, jest więc dozownik trzykanałowy ale tym razem nie będzie to Balling a ABC grotech zamontowałem także system automatycznej podmiany wody i oczywiście dolewka.

Jeszcze nie wiem jaka będzie obsada, myśłę intensywnie nad konikami, co do korali to albo niefoto, albo różnobarwne kolonie zoa i ricordea, czas pokaże.

w oczekiwaniu na pierwsze glony

Łukasz:waving


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacnie to wygląda, czekam na kolejne fotki z obsadą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Fajnie wygląda i super się zapowiada :) Połączenie koników z niefoto byłoby niezłe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#248419 kawa93 :

Fajnie wygląda i super się zapowiada :) Połączenie koników z niefoto byłoby niezłe :)

Niezłe to by były zamęczone niefoto korale przez koniki.

Zbiorniczek wyglada na przemyślany i jeśli wszystko jest tak jak piszesz to obsługa bedzie przyjemnością, bardzo fajna skała i tylko czekać na życie w akwa.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert K czemu piszesz że koniki będą męczyć niefoto? ja szczerze mówiąc cały czas obawiałem się że koniki mogą średnio znosić powdwyższone no3 zazwyczaj towarzyszące hodowli niefoto


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem że koniki i korale niefoto to zła kombinacja.

Jeśli chodzi o gorgonie to bedą się ich chwytac się ogonami co spowoduje stres u korala a przy okazji zniszczenie tkanki a jak wsadzisz do zbiornika tubki to przynajmniej u mnie widziałem jak koniki sunac nad tubkami szurały brzuszkami lub ogonkami po tubach wycierając tkanke na polipach do szkieletu .

Co moge polecić do zbiornika z niefoto to iglicznie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema rozumiem że zamiast balinga podmianki ale abc przez pompe?!? ja na 250 samego baniaka bez sumpa leje- po 3 krople abc i mi cyjano wyskakuje

nieda sie chyba przy tak małym baniaku ustaić pomp by dawały abc ile potrzeba

...ale mogę sie mylić,...choc wątpie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unsu

1. a po czym wnosisz że cyjano pojawia sie od ABC?

2. oczywiście na chwilę obecną nie leje nic i też nie podmieniam bo nie mam po co, natomias zastanawiam się mocno czy nie poprzestać na samej podmianie ciągłej i dobrej soli, tym bardziej że nie zamierzam mieć żadnych spsów

Qest

jak będzie wszystko uruchomione to oczywiście wstawie fotki


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem po mojich doświadczeniach;p i np. Seba on na swój duż wiekszy baniak leje cos koło mniej niż mililitr a z tego co wiem żadna pompa poza mną tego niezrobi, a co do soli polecam KZ jestem bardzo zadowolony

p.s zamiast 3 razy abc jest jeszcze cos takiego w jednym KZ -jeszcze nietestowałem , ale jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie foto baniaczki się spodobały :)

wiec na zachęte i miejmy nadzieje kompletne przekonanie Cie co do NPS ponizej link do akwa z podobnym litrażem :)

http://www.ultimatereef.net/forums/showthread.php?t=330570&page=6

czekamy na zakup pierwszej gorgoni - polecam diodogorgie lub menelle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co zasłyszlem i zaobserwowałem po własnym zbiorniku to kiedyś dozowanie ABC grotecha mialo sens bo w solach był mniej mikroelementów. Na dzień dzisiejszy sole są mocno wzbogacone i to zbiornikowi wystarsza no chyba że bardzo rzadko robimy podmianki.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan zbiorniczek bajeczka:waving


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam mięszanie soli np KZ z tropic(kz stosuje i jestem bardzo zadowolony tropica stosowałem ...jak uzbieram kase to kupie tropica i wymięszam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo fajnie, na dłuższą metę chyba nie będziesz żałował przygody w wannie :)

Pomyśl o samych podmianach bez dozowania, jak nie będzie się sprawdzać to do pomp możesz wrócić, ale przy tym litrażu i planowanej obsadzie warto chyba spróbować bez zbędnego balastu techniki :)

Sam robiłeś szafkę? Wrzuć trochę fotek.

Powodzenia :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuchy, jeśli chcesz fotki z budowy szafki to niestety takie nie powstały, szafke w dwie osoby zrobiliśmy w około 40 min, nie licząc oczywiście czasu docinania płyt w markecie i wykonania papierowego projektu.

Sekretem są wkręty "konfirmaty" i specjalne wiertło do konfirmatów


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUK4344 gratuluje nowego zbiorniczka, mój zbiorniczek pieknie wedlug mnie żyje na skale i piochu od Ciebie, powiem szczerze że tego piasku to nawet za dużo, jak narazie u mnie samotnia w baniaku brak odpieniacza= brak zwiarzat, choć grzybki i inne świetnie rosna rozprzestrzeniaja sie i w pełni otwieraja.Pozdrawiam życze powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dojrzewanie w pełnej krasie więc nie bardzo jest co pokazywać, nie ma żadnej konkretnej kompozycji, wszystko jest wrzucone i sie kręci:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nano cube-boyu-reef max, chciałem mieć namiastkę akwarium morskiego ale już bez wariactw, lania do zbiornik wszystkiego co sie pojawiło na allegro.

Pewnego dnia pod wpływem impulsu, zakupiłem nano rafkę firmy Weipro (nieosiągalną praktycznie w polsce) zbirniczek 40L

Co to za zbiornik ten Weipro? Gdzie go można kupić? Ja planuje założenie zbiornika reklamowego będzie stał w salonie kosmetycznym i reklamował sklep z rybkami. Mam na oku Dymax IQ3 niedługo otworze nowy temat ale szczerze bym wolał cos ok. 40L BO TO MA 7l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

LUK4344 jakiej firmy zastosowałeś PC 24W ?

Czy możesz wrzucić jakieś zdjęcia sumpa i hydrauliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC są orginalne WEIPRO


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.