Skocz do zawartości
inmar

Różnice w testach Salifierta

Rekomendowane odpowiedzi

Czy porównywaliście sobie kolejne pudełka testów ? Kupiłem jakiś czas temu Ca i Mg nowe opakowania i po sprawdzeniu u mnie z starymi była jakaś różnica,ale nie pamiętam jaka bo jakoś nie przywiązałem do tego wagi.W każdym razie będąc dziś u Leoniego zbadałem mu wodę moimi testami bo jego się skończyły,twierdził,że powinien mieć niedostatki a tu wg moich ma poza górną skalą.To potwierdziło moje domysły,że te moje zawyżają.Następnie pojechałem do innego kolegi z forum i po sprawdzeniu jego i moich na teście Ca u mnie 495 a u kolegi 460.Może nie jest to spora różnica,ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

hmmm a mozesz wrzucic fotke opakowania, bo ja tez ostatnio kupowalem i na necie bylo inne opakowanie niz dostalem i teraz do konca nie jkestem pewny ktore sa stare a ktore nowe...

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

to ja pozniej wkleje takie jakie byly w sklepie i takie jakie mi przyslali :)

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200365666071&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

z tego co mi kolo pisal to, to jest Mg ze stara naklejka, a ja mam calkiem inna..

EDIT: sorka widze ze kolo zmienil fotke jak do niego napisalem ze mi przyslal co innego niz na fotce, jak znajde stare zdjecie to pokaze, ale tamto bylo , bardziej takie siwe chyba, albo koloru magnesu hehe, sorka ale nie pamietam

oki mam, to podobno jest stare opakowanie:

http://cgi.ebay.co.uk/Salifert-Mg-Profi-Test-Magnesium_W0QQitemZ220529428074QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item335894066a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys na reefcentral bodajze spotkałem się z opinią , że wiekszosc testów dostepnych na rynku zachowuje swoje parametry przez około 6 miesiecy po otwarciu opakowania (odczynników). pozniej zaczyna się zmieniac skład i właściwosci odczynników (zanieczyszczenia, higroskopia i coś tam jeszcze). moze to jest przyczyną?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to PO4 do du.....


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ja tez mam 2x ale do 2012, z ciekawosci sprawdze dzisiaj i napisze co pokazuja :)

a co z PO4 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafie znalezc na szybko, ale wydaje mi sie, ze ktos otatnio pisal o roznicach w pomiarze Hanka i Salifertem PO4 i bodajze NO3. Z tego co pamietam to twierdzil, ze na PO4 dokladniejszy jest Salifert a na NO3 Hanka


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#248726 AdamB :

Nie potrafie znalezc na szybko, ale wydaje mi sie, ze ktos otatnio pisal o roznicach w pomiarze Hanka i Salifertem PO4 i bodajze NO3. Z tego co pamietam to twierdzil, ze na PO4 dokladniejszy jest Salifert a na NO3 Hanka

Wydaje mi się że raczej odwrotnie :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ja niestety PO4 mierze api :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.