Skocz do zawartości
Ben_sage

Chory chromis foto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj grono moich rybek(Chromis viridis,parka Amphiprion ocellaris) przywitało nowego towarzysza-Chromisa virids

Niestety moje szczęście nie trwało długo....

Rybka pływa przy dnie-w rogu lub za skałą sporo czasu glową do gory.Widać jej wyraźne zdenerwowanie szybki ruch pletwami.Bez najmniejszego problemu można ją dotknąć ,a przecież ryby tego gatunku słyną ze swojej niezwykłej ruchliwości.Chromis którego już posiadam od razu okazał się pełną życia i wigoru rybką.Co gorsza mój nowy chromis nie reaguje nawet na świeży pokarm.Chromis niema zadnego uszczerbku w pletwach.

Rybka lezy przy dnie w zbiorniku od około godziny 18

W sklepie jako nowicjusz zadawałam wiele pytań.Być może sprzedający dostrzegł,że jestem laikiem i zamiast zdrowej ryby "sprezentował" mi zestresowanego ,chorego osobnika,ktory rownież w sklepie byl w rogu akwarium.Na prosbe wylowienia innego chromisa ze zbiornika powiedzial ze zbyt ciezko bedzie go zlowić,upatrzylem sobie wieksza sztuke.

chromis.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja mialem podobny przypadek z garbikiem - z dobre 2-3 dni leżał bokiem na dnie z tyłu akwarium - po tym okresie się podniósł i śmigał aż musiałem go wyłowić bo terroryzował inne ryby :-) więc może też twoja rybka jest bardzo zestresowana i będzie ok


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stres może doprowadzić do takiego etapu ze ta rybka nie ucieka przed niczym a tym bardziej przed wylowieniem czy ręka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sagedaj daj jej troche czasu, każda ryba stres związany z ponowną przeprowadzką przechodzi inaczej. Zapytaj się sprzedawcy czemu tak naprawde była w osobnym baniaku może powie prawde. Nie wykluczam że jest chora, w obu przypadkach jeść nie będzie. Przeczekaj do jutra a tym czasem jak masz UV to podłącz na pare godz albo chociaż podnies temp do jutra na 27stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami tak bywa inne parametry wody,stes,szok za 24h będzi wiadomo zgaś światło bo dodatkowego stresa ma. POWODZENIA


Ja jestem jaki jestem inny nie bede solniczka 80L.+ 325L. 130X50X50 2XHQI 70W.+ aquastarlight T5 4X54W. , CYRKULACJA 2x JVP102 + JVP101, odpieniacz N/N ??, sól Tropic Marine pro-reef, skała kg.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybka ma duzo intensywniejsza barwe zielonkawą w stosunku do zdrowej.

Z boczku pod kontem swiatla ma jakies 3-5 plamek, w tej chwili wogole jej juz w akwa nie widze siedzi gdzies pod skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromisy różnią się kolorem w zależności od miejscha pochodzenia wiec na to nie patrz.

Jakiego rodzaju są to plamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tobie pisałem garbik mój tez dawał sie normalnie reką wyłowić - a jak zaczął po klimatyazcji rozrabiac to nie mogłem go złapać - więc miejmy nadzieje że to tylko stres, ale tak jak piszą koledzy zapytaj sprzedawce


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-4 plamek takich jasniejszego odcienia.Wielkosc 1-2mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą to być miejsca gdzie łuska była naruszona mój scopas tez to miał (tylnia część ciała)

Co z UV masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV niestety nie posiadam.Nigdy nie musialem uzywać.

Co bedzie to będzie,dam jej czas.Przechylilem lampe aby dawala 20% swiatla.

Troszke spokojniej płetwami rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dnia dzisiejszego chromis siedzi w rogu , przy wylaczonej cyrkulacji i przyciemnionym swietle rownież dalej siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben załatw UV a póki co włącz światło, cyrkulacje i daj mu spokuj.. Będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad zalatwie UV ?? bede dla chromisa kupowac cos za kilkaset zlotych ??

Nigdy podobnego problemu nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożycz jak masz skąd, nie mówie że masz kupować

albo odłów go i zrób kwarantanne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do jutra wieczoru nie bedzie ruchliwa to oddam ja w dobre ręce.

Mam zbyt maly baniaczek a chcialbym aby coś plywalo.

Może zostal uraz psychiczny czy cos innego ;/ ale nic nie wskazuje na poprawe w sklepie to samo i u mnie to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałes w sklepie czemu osobno ja trzymali?

Pewnie nie co :)

Widać coś jeszcze poza osowieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zle napisalem ona byla w akwarium z innymi chromisami,ale nie chcialo sie lowic innej i spytali o tej a ja ogladalem inne rybki,skad mialem wiedziec ze znany sklep na grochowskiej taki numer wywinie ;// troche tez w tym mojej winy ehhhhhhhhhhhh.

Poza tym ze siedzi w rogu to nic tak naprawde w niej nie widze innego od innych chromisow....

Zielonego pojecia nie mam.Pod katem widzać lekkie slady bardzo slabo widoczne biale ale to chyba byly kiedys jakies walki teraz niewiele po tym zostalo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaj do wody witaminy dla ryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te akwa to jedna witamina wielka nie zdarzylem dodać korala.A solanka ma kolo miesiaca.

Dzis byl postep przeplynela 10cm i wrocila w to miesce,dam jej troche czasu jeszcze.

Mam teraz nauczke i nauczylem sie jednego cierpliwosci i kupowac zawsze w tym samym sklepie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben,skołuj sobie inny gęstościomierz,bo jak dolałwm odrobinę swojej wody do słoika z chromisem,to wyraznie widać było różnice w gęstości,znaczną.Myśle,że mozesz miec walnięty gęstościomierz.Ja mam trzy i każdy pokazuje co innego,wiec jest to możliwe.Z tych,co posiadam dobrze pokazuje tylko instant ocean,sery przekłamują.


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salimetr.jpg

to co nad kartka to tyle mi wystaje z wody nie wiem czy dobrze robie odczyt ale w dziale dla nowicjuszy dalem posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.