Skocz do zawartości
Gość buczi82

bio pellets

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

pisze na nowo, bo ktosik usunal mojego posta :/

a mianowicie, czy ten filtr bedzie do tego dobry:

p1010738i.jpg

i czy to bio pomoze w walce z cyjano ????

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

chyba tak, obecnie mam tam gabke, rowe i wegiel, ale wegiel wywale i gabke i wsadze kulki, chyba beda sie ruszaly ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będzie OK


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

a teraz ostateczne pytanie:

czy jest juz na tyle spr ze mozna zaczac uzywac, gdzie mozna kupic i za ile :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no czytam, czytam i doczytac sie nie moge...

z tego co wiem, to narazie zaawansowani akwarysci tego uzywaja i sprawdzaja, a mi chodzi o to czy my mniej zaawansowani mozemy to juz uzywac i czy nie bedziemy mieli z tym problemow, krotka prosta odpowiedz, tak lub nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to Ci nigdy nikt nie odpowie, bo nie może ci zagwarantować, ze nie wywalisz przez swoje błędy baniaka. Tym bardziej, ze nie umiesz z tylu stron wyczytać informacji, które tam są.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

33 str do poczytania, troszke jest, ale widze ze nie ma wyjscia, trza usiasc i poczytac, akurat na sen bedzie dobre :)

oki o nic wiecej nie pytam... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Buczi.

Ciezko odpowiedziec czy to zadziala skoro na zdjeciu nie ma zadnego opisu i nie widac jak to tam jest porobione w srodku.

W jaki spsob przeplywa woda? ile litrow pojemnosc? jakies kuwety? kazdy kubel jest inny.

PS. zdzwonimy sie wieczorem

pozdro


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

jutro porobie fotki i zobaczycie jak jest...

w sumie moge troszku opisac:

sa 2 komory, alemozna wyjac plytke i bedzie jedna, ewentualnie na samej gorze musialbym cosik dac zeby kulki do wylotu sie nie dostaly, a tak poza tym nic tam specjalnego nie ma... wlot, wylot i nic wiecej, moze na necie znajde fotki to zaraz wrzuce, bo nie chce mis ie teraz isc na dol i foty robic :)

http://cgi.ebay.co.uk/3-Layer-filtration-medium-External-Filter-System-200L-H_W0QQitemZ370115912895QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item562ca0a4bf

tutaj jest troszke opisane, ale wiem fotki wnetrza by sie przydaly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pompkę, której chcesz uzywać, nalej słodkiej wody, wsyp garść ryżu i bedziesz wiedział czy sie nada czy nie


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

mam lepszy pomysl, tylko musze cosik poszukac, jak znajde to pokaze :)

szukam i nie widze, ale bede szukal dalej, a ja w tym czasie moze wytlumacze o co mi chodzi...

w wylocie jak mi idzie gumowa rurka, przeciac ja i zamontowac hmmm jak to nazwac, tak jak w samochodzie jest filtr przeplywowy, on jest metalowy, a to bedzie plastikowe i jak bedzie filtr wypychal wode to przez te kuli, a w filtrze bede mogl zostawic gabke zeby syf zatrzymywala a w 2 komorze rowe i powinno byc gites, ale nie wiem czy pomka w filtrze da rade... jak znajde cosik takiego to zmontuje i zobacze czy bedzie oki

chodzi mi o takie cos tylko ze 5x wieksze i jak woda bedzie wracala do akwa to przez ten pojemniczek z kulkami, tylko nie myli, to nie ten pojemnik, gdzies widzialem cosik podobnego, ale wiekszego, tylko nie wiem gdzie ehhh

jak myslicie zda takie cos egzamin ???

oczywiscie pojemniek bedzie z kulka zeby nie zassalo kuleczek i z siateczka lub czyms podobnym zeby nie wlecialy do akwa...

http://cgi.ebay.co.uk/5x-Aquarium-NON-RETURN-Check-VALVE-for-air-pump-airline_W0QQitemZ270538061692QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item3efd53377c

i plus takie cosik lub cos podobnego zeby regulwac przeplyw...

http://cgi.ebay.co.uk/Aquarium-Flow-Switch-for-Filtration-Filter-Hose-12-16mm_W0QQitemZ370264587587QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item56357d3d43

i znalazlem, z tego co pamietam ktosik to gdzies juz pokazywal...

http://cgi.ebay.co.uk/Brand-New-1-5L-Ext-Pre-filter-Salt-fresh-water-tank_W0QQitemZ250359083408QQcmdZViewItemQQptZUK_Pet_Supplies_Fish?hash=item3a4a907190

nawet jest narysowane tak jak pisalem :)

tylko ze tutaj jest pokazane przed filtrem, a ja chcialem za filtrem, co lepsze ???? za czy przed ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

sorka ze pod postem, ale poprosilbym linka gdzie moge kupic kulki, nie chce mis ie kopac w tych 33 stronach :)

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w sklepach internetowych, nie wiem czy można tutaj pisac - reklama:/ Jak coś to prw.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

dzieki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazles te kulki ?jak cos to moge Ci podeslac link;)


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

tak brzydzi mi podeslal linka, ale jak cosik to tez mozesz podeslac, moze inny sklep i moze inna cena :)

dzieki

a co myslicie o tym pojemniku co podalem, bedzie dobrze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem ten link na forum wiec chyba nie bedzie problemu :)


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

o, to mnie bardziej interesuje bo w uk :)

nawet dzisiaj zagladalem na ta stronke, ale nie zauwazylem cen hehe

dziki wielkie

trza bedzie zamowic i testowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam :) moze w tym tygodniu zaczną sie kręcić :)


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no ja tez bym juz chcial kupoic, ale chyba mam za slaby filterek :/

musze chyba zmienic na wiekszy ehhh

masakra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.