Skocz do zawartości
adamus_23_as

proźba o opinie "sprzęt akwa 330 l

Rekomendowane odpowiedzi

@PanMandaryn

No cóż. Myślę, że kolega zakładający wątek ma już w nim wystarczającą kwintesencję do podjęcia odpowiednich decyzji na starcie akwarium.

Odnosząc się do Twoich zaś komentarzy moich wypocin muszę się oczywiście z nimi zgodzić. Nie było moim celem wywalanie jakiejkolwiek arogancji. Przykro mi, że zostało to tak odebrane przez Ciebie. :playing

Fakt, że najechałem trochę może na Twoją ambicję. Ale sposób, w jaki to wszystko na spokojnie odparłeś w powyższej odpowiedzi jest pełen uznania. :strutin:D

Dlatego punkcik ode mnie za takie podejście. Przy okazji ani razu nie poczułem żadnego jadu z Twojej strony. To cecha godna prawdziwych oponentów fachowych dyskusji!!! :D

Wracając do moich przeżyć morskich, fakt, że publikuję dzienniki nie jest przypadkowy. Rzadko chyba bowiem akwaryści przyznają się do własnych błędów. Ja jednak jestem osobą z pewnym temperamentem, który powoduje że od czasu do czasu jestem wylewny do bólu i mogę nawet niechcąco wywalić komuś na wierzch coś, co mi się nie podoba. W dziennikach zupełnie szczerze opisuje swoje niepowodzenia. I bynajmniej nie po to, aby się czymś chwalić, lecz po to, aby zaciekawić innych tematyką, problemami. Aby inni być może ominęli w ten sposób coś, co mnie się przytrafiło itd. To przecież poniekąd mogą być cenne uwagi dla przyszłych morszczaków.

Liczę przy tym na zrozumienie i jednocześnie odpowiednie zinterpretowanie tego co pisałem.

Nie twierdzę wcale, że Twoje akwarium śmierdzi. Jeśli tak to odebrałeś, to przepraszam bardzo. Co więcej, chętnie bym je obejrzał :)

Chodziło mi raczej o to, co może spotkać kolegę jeśli zrobi coś nie tak. A właśnie mnie się przytrafiło to, o czym pisałem. W 2007 roku powiesiłem lampę HQI150W nad 100L baniakiem. Temperatura rosła, włączyłem wentylatory. Temperatura była stabilna, ale długo dojrzewające akwarium zrobiło swój "pachnący" urok w mieszkaniu.

Mógłbym wymieniać tu więcej własnych błędów. Ale od tego chyba są dzienniki :)

Tak mi się nasuwa stare powiedzenie: "Kto jest głupszy? Ten co głupio robi, czy ten co za nim podąża?" :D :D Tego się trzymajmy i dlatego każda uwaga wywalona na forum daje do myślenia. Po co ktoś ma powielać czyjeś błędy? Np. moje?

Tak czy siak cieszę się z bardzo rzeczowego odniesienia się do moich uwag.

Ale przyznasz kolego, że jednak na starcie warto pomyśleć, czy aby na pewno od razu pchać się w mocne oświetlenie, skoro ma się np. zamiar jednak wsadzać korale miękkie?

Einstein powiadał:

"Każdy problem należy rozwiązać możliwie prosto, byle jeszcze nie prościej".

#250089 seb :

Mandaryn, ja bym się nie wysilał, Mufti wie lepiej... Mufti, proszę nie pisz już w tym temacie, takiego steku bzdur wypowiedzianego tak obraźliwym i chamskim tonem długo już nie widziałem...

Nie, nie @Seb, to nie tak, wcale nie to że ja coś wiem lepiej. Chodzi o to, czy na pewno to dobre rady? PanMandaryn udowodnił powyżej, że jego wiedza jest bardzo duza w temacie. Więc chylić czoło należy.

Poza tym nie bylo moją intencją obrażać kogokolwiek. Może bardziej dodać pikanterii dyskusji u tyle.

Ale zostawmy to już. Nie chodzi o kłótnie, czy rywalizajce kto jest lepszy.

Pozdrawiam obu kolegów :D :D

Ze swojej strony również liczę w przyszłości na waszą pomoc :)

Też życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa!!!! :D :D

Pozdrawiam

Wojtek


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam od siebie tylko jedno ... moze i miekkie i spsy sie "nie lubia" (wojna chemiczna to nie zasada a raczej spowodowany czynnikami srodowiskowymi np ciasnota, ograniczanie doplywu swiatla itp wyjatek ... ale u mnie w mieszanym baniaku jest ciekawie ... czasami bardzo ciekawie .... pozdrawiam


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.