Skocz do zawartości
Olek

ma ktos AM kalkreaktor 400???

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie problemy z podłączeniem...

Pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu- przy wejściu z reaktora i wyjściu są inne wężyki(srednice), a z kolei nie wiem jakim cudem wychodzić ma woda jeśli nie ma żadnej pomnki....

Zaraz jeszcze raz bedę robił testy na słodkiej wodzie(bez wkładu), dzięki Piona, ale obawiam sie że pomóc mi może jedynie ktoś kto ma na codzień do czynieniua z tym produktem:(.

Pozdr Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mam w pokrywie, problem w tym że wg. instrukij wejście jest "w pompce", a wyjście to dziurka z nasadką na wężyk..., chyba im się coś pomerdało i wejście to ta dziurka, a wyjście to przy pompce i wtedy pompka wypycha wodę. no nic zaraz znowu będę dłubał, ogólnie zły jestem że kupiłem ten reaktor mogłem poczekac i kupić dobry..., Am to kiepska firma.

Mam pytanie do posiadaczy innych reaktorów- czy u was tez sa różne srednice węzyka do wyjścia i wejścia?

Pozdr Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejscie wody zachodzi przez trójnik biegnący np. od pompy podawającej wode .A ta dziura to ujscie nadmiaru CO2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olek,

-ustaw reaktor tak bys `dziure` na elektrode mial z lewej strony (tak dla zobrazowania, bys mogl dobrze zrozumiec o czym pisze)

-teraz: do prawego wejscia podlaczasz krotki wezyk i na jego koncu montujesz trojnik, do ktorego wtykasz dwa wezyki- jeden, wejscie wody do reaktora, drugi wejscie co2

-do drugiego wejscia w reaktorze mocujesz wezyk z zaworkiem, tedy wyplywa woda z reaktora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, niestosujesz licznika bąbelków?

Pozdr Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wyjście jest grubszym wężykiem, jakim cudem ta woda wypływa- jest wypychana, jak włoże elektrode to chyba będzie trzeba dla szcelności silikonem pojechać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zalałęm słodką wodą ale nadal nie kapuję.

Gdy zapełni się cały reakttor wodą- tym cienkim wężykiem mi odływa woda zamiast płynąć, co prawda nie dostarczam wtedy wody.

Może ma Pan jakies fotki?

Jeszcsze raz spróbuję na słodko.

pozdr olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUuuuper, dzięki wam wszystkim za pomoc już wsyztsko czaję, jutro podłączam

Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezyk jest jeden, powinienes go dostac razem z reaktorkiem (taki plastikowy jak w ro, tylko czarny), spokojnie wchodzi w dwa wejscia.

Cud jest taki ze wode z reaktora wypycha woda ktora do niego wplywa;). Wlot wody mam podlaczony z pompy powrotnej i tez jest ok- wiekszosc radzi z osobnej lub ze splywu.

Jak masz juz elektrode (rozumiem ze bez gwintu), to lec jutro do jakies hurtowni elektrycznej po dlawik PG 13,5, koszt 1,30zl! wkrecisz go w reaktor bez silikonu;) i zacisniesz elegancko elektrode w nim. Pasuje jakby to wyprodukowala AM!

Elekrozawor o ktorym pisalem w osobnym poscie jednak mozna podlaczyc pod weze z reaktorka (lekki retusz pilniczkiem:))

Tak apropos Olek, zastanawiam sie jak ty chcesz go ustawic/uzytkowac skoro juz masz takie problemy:)hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystkop wiem:), jutro podłączam, rozumiem że nie stosujesz licznika bąbelków?, może stąd te problemy z ustawieniem?

Pozdr Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche sie minelismy, hehe, widac temat goracy:)

oczywiscie ze potrzebny jest licznik babli, montujesz go miedzy zawor w butli a trojnikiem o ktorym ci pislem.

jesli znalazl by sie jeszcze jakis uzytkownik tego cuda;), to chetnie poslucham jak ma ustawiony kontroler ph do pracy z nim, w jakich przedzialach u niego najlepiej pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja mam kontroler ale jak działa z tym cudakiem to ci za pare dni napiszę:yes, ja sie nie pytałem czy potrzebny jest licznik, tylko czy Ty go masz:D

Jeszcze raz dzięki za pomoc Tobie oraz P. Grzeskowi Wojtasikowi który tez brał udział w akcji: " pomóż Olkowi ustawic reaktor":):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powodzonka, sam sie wlasnie bawie z ustawieniem lajona do niego bo wczesniej chodzil bez zadnego ph komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i coś dodam do tematu. Miałem takowy reaktorek, niepowiem, wygląd estetyczny, dokładnie wykonany, wszystko super, tylko tak jakoś zabardzo pracować mu się niechciało, ciągle coś, albo się zapowietrzał, albo co innego. Zmieniłem na Deltec'a i problemy się skończyły. Co do pracy z kontrolerem to jak inne reaktorki kontrolerek podaje co2 i cała filozofia, gdyby się non stop niezapowietrzał to by było oki. Co do tego przy jakim ph najlepiej pracuje to głównie zależy od wkłądu zastosowanego do reaktorka, ostatnio odradzam AM, niestety jakość drastycznie się pogorszyła jest jakby to powiedzieć "zanieczyszczony??".


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.